Reddit zakazuje rasistowskiego subreddita po tym, jak współzałożyciel Alexis Ohanian ogłosił to na Twitterze


Reddit zablokował kolejną społeczność zajmującą się publikowaniem rasistowskich uwag na swojej platformie – ale dopiero po tym, jak współzałożyciel Alexis Ohanian zdecydował się zgłosić subreddit. I nie przez faktyczne zgłoszenie tego do Reddit, ale zamiast tego wzywając to w wątku na Twitterze.

Ohanian opublikował tweeta z obrzydzeniem do subreddita swoim prawie 340 000 obserwujących na Twitterze po tym, jak wielu użytkowników na Twitterze zwróciło mu na to uwagę, a Ohanian stwierdził, że subreddit powinien zostać zakazany za naruszenie wytycznych dotyczących polityki treści Reddit. Ohanian oznaczający toksyczne treści za pośrednictwem Twittera, tak jakby był zwykłym użytkownikiem Internetu, jest interesujący – głównie dlatego, że był współzałożycielem Reddit i prawdopodobnie nadal ma tam kontakty, mimo że zrezygnował z rady doradczej Reddit w czerwcu. Mógł prawdopodobnie skontaktować się z kimś pracującym w Reddit i wskazać naruszenie.

Płyta główna pisarka Samantha Cole odwiedziła subreddit po przeczytaniu tweeta Ohaniana i znalazła to r / DegradeEbonyThots zawierały rasistowskie i / lub seksistowskie uwagi skierowane do czarnych kobiet. Subreddit zniknął, ale udało nam się znaleźć kilka zrzutów ekranu, które dają wyobrażenie o rodzaju treści tam zamieszczonych. Płyta główna opublikował swoją historię o zbanowaniu subreddita około dwie godziny po tweecie Ohaniana, więc nie jest jasne, czy tweet lub komunikacja Cole’a z Redditem doprowadziły do ​​zakazu.

Jeśli teraz odwiedzisz subreddit, zobaczysz, że został on zbanowany za naruszenie zasady numer jeden polityka treści, w którym czytamy, że Reddit to „miejsce do tworzenia społeczności i przynależności, a nie do atakowania zmarginalizowanych lub wrażliwych grup ludzi”.

Historia Reddit z treściami rasistowskimi sięga lat wstecz; w 2015 r. Centrum Prawa Południowego Ubóstwa zwrócił uwagę, że wiele rasistowskich subredditów było popularnych. W 2018 roku, kiedy The Verge – zapytał dyrektor generalny Reddit Steve Huffman jeśli „oczywisty otwarty rasizm” był sprzeczny z zasadami strony, powiedział „nie”. W czerwcu, po śmierci George’a Floyda, ponad 800 moderatorów na Reddit podpisało list otwarty żądając od firmy wprowadzenia polityki dotyczącej mowy nienawiści. Później w tym samym miesiącu Reddit ogłosił, że rozszerzył swoją politykę treści, a także banowanie ponad 2000 subredditów które naruszały.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!