Recenzje M3 MacBook Air: odciski palców o północy, limity dwóch wyświetlaczy, wydajność M3 bez wentylatora


Apple zaskoczyło nas w poniedziałek rano wprowadzeniem MacBooka Air M3. Może teraz obsługiwać dwa monitory zewnętrzne przy zamkniętej pokrywie, kolor północy powinien być mniej podatny na odciski palców, a oba rozmiary 13- i 15-calowe są dostępne od pierwszego dnia. Apple nazywa MacBooka Air M3 najlepszym laptopem konsumenckim obsługującym sztuczną inteligencję i trafi do sklepów w piątek. Tymczasem zapoznajmy się z kilkoma pierwszymi recenzjami prasowymi.

Praktyczne filmy wideo dotyczące M3 MacBook Air

Reklama

Recenzje MacBooka Air M3

Co jest na wynos? Po pierwsze, opcja koloru północnego nadal się rozmazuje. To według Krawędź:

Apple twierdzi, że północna kolorystyka powinna być mniej podatna na odciski palców. Jak dotąd nie wydaje się, aby tak było.

Szkoda, bo kosmiczny czarny MacBook Pro faktycznie dobrze radzi sobie z odciskami palców. Apple twierdzi, że w MacBooku Air M3 zastosował tę samą uszczelkę anodowaną, co w ciemnym wykończeniu MacBooka Pro.

Kolejną nowością, którą warto wypróbować w przypadku tego sprzętu, jest obsługa dwóch zewnętrznych wyświetlaczy. W filmie iJustine pokazuje podłączenie dwóch zewnętrznych wyświetlaczy. Zgodnie z oczekiwaniami drugi wyświetlacz zewnętrzny włącza się dopiero po zamknięciu pokrywy MacBooka Air.

Jeśli otworzysz pokrywę, aby użyć klawiatury, gładzika lub Touch ID, drugi monitor zewnętrzny przestanie wyświetlać cokolwiek, dopóki nie zamkniesz pokrywy. To jest coś CNET podkreślone jako słabość:

Na pierwszy rzut oka nie wydaje się to większym problemem, chyba że podczas pracy na zewnętrznym wyświetlaczu zazwyczaj korzystasz z klawiatury i gładzika laptopa. Dla mnie większym problemem jest utrata Touch ID na klawiaturze Aira. Aby korzystać z Touch ID, możesz po prostu otworzyć i zamknąć pokrywę, ale ja używam mojego tak często w ciągu dnia, że ​​bardzo szybko by się zestarzał. Lepszą opcją jest zakup klawiatury Apple Magic Keyboard z Touch ID, a przy okazji dobranie Magic Trackpad lub myszy, aby uzupełnić pakiet.

Jeśli chodzi o to, dla kogo przeznaczony jest MacBook Air M3, odpowiedź wydaje się niemal każdemu, z wyjątkiem posiadaczy MacBooka Air M2. Oczywiście nie jest to pierwszy laptop Apple’a, jaki widzieliśmy z chipem M3. Jesienią ubiegłego roku Apple wprowadziło na rynek 14-calowego MacBooka Pro z złączem M3. Różnica? MacBook Air wykorzystuje ten układ w konstrukcji bez wentylatora. Ars Technica porusza kwestię różnic w wydajności, których można się spodziewać ze względu na warunki chłodzenia:

M3 dość szybko przyspiesza w przypadku pasywnie chłodzonej konstrukcji Air, osiągając maksymalnie 20–22 W przez zaledwie kilka sekund w naszym teście kodowania wideo hamulca ręcznego, stopniowo spadając do około 11–12 W w ciągu następnej półtorej minuty mniej więcej, a następnie po około dziewięciu minutach pracy spada dalej do zakresu 9 W. Po zakończeniu testu M3 zużywał 9 W (kodowanie trwało prawie 13 minut, chociaż w przypadku jeszcze dłuższych zadań mogą wystąpić dalsze wahania).

Liczby mówią jednak same za siebie — niezależnie od tego, jak szybko się dławi, chłodzony pasywnie M3 działa szybciej niż M1 lub M2 i dobrze wypada w porównaniu z nowoczesnymi aktywnie chłodzonymi laptopami z procesorami Intel i AMD w środku. Jeśli jednak regularnie obciążasz procesor i kartę graficzną, prawdopodobnie nadal pozostawiasz na stole niewielką część wydajności M3 w porównaniu z tym samym chipem w MacBooku Pro za 1599 dolarów.

Kolejna gwiazda Impreza z MacBookiem Air jest MacBook Air M2, który po raz pierwszy kosztuje 999 dolarów. Jeśli jednak chcesz model 15-calowy, musisz wybrać M3. 15-calowy MacBook Air M2 firmy Apple został wymieniony po niecałym roku.

Więcej

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Tak, aplikacja YouTube próbuje teraz przejąć wygaszacz ekranu Apple TV

Jedną z najlepszych funkcji Apple TV jest bogata kolekcja wygaszaczy ekranu Antena. Gdy Apple TV będzie bezczynny przez kilka minut, system tvOS...

Fortnite pozwoli graczom ukryć wredne emotki

Fortnite we wtorek udostępni aktualizację zawierającą nowe ustawienie filtrujące emocje „konfrontacyjne”.. Aktualizacja v29.30 pozwoli graczom „nie widzieć” następujących emotek: „Śmiej się”, „Weź...

22 kwietnia 2024 r. – pogłoski o iPadzie Air i przejęciu Apple AI

Posłuchaj podsumowania najważniejszych artykułów dnia z 9 do 5Mac. Dostępny jest 9to5Mac Daily w iTunes i aplikacji Podcasty firmy Apple, Zszywacz, Dostroić,...
Advertisment