Recenzja zestawu słuchawkowego Microsoft Xbox Wireless: upuszczenie mikrofonu


Nowy bezprzewodowy zestaw słuchawkowy Xbox za 99 USD firmy Microsoft nie jest doskonały, ale to najlepsza próba bycia zestawem słuchawkowym do gier Xbox i codziennym zestawem słuchawek bezprzewodowych, które jeszcze wypróbowałem. Jest kompatybilny z protokołem Xbox Wireless, dzięki czemu można go łatwo sparować z dowolnym Xbox One lub Xbox Series X / S konsola. Jest również kompatybilny z Bluetooth (wersja 4.2, kodek SBC), a jeszcze lepiej, może łączyć się przez oba protokoły jednocześnie. Możesz więc odebrać połączenie lub zmieszać dźwięk z dowolnej aplikacji z telefonu, tabletu lub komputera z dźwiękiem pochodzącym z konsoli Xbox.

To nie jest pierwszy zestaw słuchawkowy do gier, który to robi, a nawet robi to dobrze. Najnowszy zestaw słuchawkowy Microsoftu wyróżnia się szczególnie imponującą liczbą rzeczy, które można uzyskać za 99 USD. Jego konstrukcja jest znakomita, logicznie wpisując się w ofertę słuchawek firmy. Obok serii X wygląda na część z odrobiną błyszczących zielonych detali wokół tarcz nauszników, pokrytych matowym czarnym plastikiem. Małe otwory w zagłębieniach między nausznikami ze sztucznej skóry a tarczami wydają się być tam tylko ze względów kosmetycznych, ale mimo to wygląda fantastycznie.

Co najważniejsze, są wygodne, mimo że mój rozmiar głowy prawie doprowadza je do granic ich rozmiarów. Broń boczna wymaga dwóch rąk do regulacji, co mi się podoba. Nie ma się co martwić, że ich rozmiar zmieni się po prostu po przeniesieniu. I chociaż chciałbym, aby ten model miał pałąk w stylu bungee i obrotowe nauszniki, jak większość zestawów słuchawkowych SteelSeries, brak tych funkcji nie oznaczał tutaj problemów z komfortem.

Oprócz tego, jak wygląda zestaw słuchawkowy, jego funkcjonalność jest podobna do słuchawek Surface, z obrotowymi pokrętłami na zewnątrz każdej nausznicy do regulacji elementów dźwięku. W przeciwieństwie do bardziej premium słuchawek firmy, nie ma tu aktywnej redukcji szumów (narzekałbym, ale to 99 USD), chociaż pasywna izolacja szumów jest lepsza niż średnia w tej cenie. Lewe pokrętło działa jak mikser czatu i dźwięku w grze, więc możesz nieco obniżyć poziom swoich towarzyszy podczas przerywnika filmowego lub odwrotnie. Doceniam to, że Microsoft postawił to na pierwszym planie. Na drugim pokrętle znajduje się regulacja głośności. Przekręć, aby zwiększyć lub zmniejszyć, ładne i proste – bez przycisków.

Reklama
Bezprzewodowy zestaw słuchawkowy Xbox

Zielony przycisk działa podwójnie, służąc jako przycisk parowania i przycisk zasilania.

Bezprzewodowy zestaw słuchawkowy Xbox

Na mikrofonie znajduje się dioda LED skierowana w stronę twojej twarzy, wskazująca, kiedy mikrofon jest aktywny.

Na prawym nauszniku znajduje się port USB-C do ładowania. Firma Microsoft dołącza kabel USB-C do USB typu A do ładowania, ale uzyskasz wszystkie te same funkcje zestawu słuchawkowego, jeśli podłączysz go do komputera z systemem Windows 10 za pomocą własnego kabla USB-C na USB-C. Tak nie jest po podłączeniu do MacBooka Pro, który nie będzie działał przez połączenie przewodowe z zestawem słuchawkowym. Nadal możesz jednak połączyć się z urządzeniem macOS i używać zestawu słuchawkowego przez Bluetooth.

Na zestawie słuchawkowym znajdują się tylko dwa przyciski: jeden do ręcznego wyciszania zginanego mikrofonu (dioda LED na wewnętrznej części mikrofonu na wysięgniku, skierowana w stronę twarzy, świeci się, gdy mikrofon jest gorący), a drugi służy jako urządzenie wielofunkcyjne. jeden przycisk parowania i zasilania, oba znajdują się na lewym nauszniku. Większość zestawów słuchawkowych do gier wymaga dni ciągłego użytkowania, aby w pełni nauczyć się odpowiednich układów przycisków, ale ten jest śmiertelnie prosty. Wziąłbym jeszcze jeden przycisk, gdyby służył jako przycisk wielofunkcyjny do sterowania moim urządzeniem przez Bluetooth, ale Microsoft ograniczył zestaw słuchawkowy tylko do dwóch przycisków. Nie ma innego sposobu na niezależne sterowanie, powiedzmy, telefonem, poza regulacją głośności.

Jakość dźwięku z tego zestawu słuchawkowego jest lepsza niż się spodziewałem. Podczas moich testów słuchałem Spotify, a muzyka brzmiała na tyle dobrze, że trzymałem się tego zestawu słuchawkowego, zamiast automatycznie sięgać po moje Sony 1000XM3s. Osoby z talentem do znakomitej jakości dźwięku znajdą spory, takie jak to, że dźwięk może czasami być zagmatwany, a scena dźwiękowa nie jest tak ekspansywna, jak w droższych słuchawkach. Ale znowu, są to 99 USD i są przeznaczone najpierw do gier. I za tę cenę jestem zadowolony.

Bezprzewodowy zestaw słuchawkowy Xbox

Obie obrotowe muszle słuchawkowe mają łatwe do przyswojenia instrukcje.

Bezprzewodowy zestaw słuchawkowy Xbox

Ładują się przez USB-C, a także działają przewodowo przez USB-C do komputera z systemem Windows 10.

Przeskakując do gry, natychmiast się uruchomiłem Doom (2016) w serii X. Ścieżka dźwiękowa i wszystkie różne piekielne efekty dźwiękowe mają odpowiednią ilość chrupania i uderzenia, a ja grałem głową w muzykę. Brzmiało tak, jak miało brzmieć, chociaż znowu stosuje się tu te same czubki, co w przypadku muzyki. Kiedy dużo się dzieje w zakresie średnich i wysokich częstotliwości, dźwięk może nie być klarowny, jeśli słuchasz uważnie. Nie zauważyłem tego tak bardzo w Yakuza: Like a Dragon, na przykład. Ten zestaw słuchawkowy współpracuje z Dolby Atmos (Microsoft daje kupującym wersję próbną Dolby Atmos z zakupem, który potrwa do końca września) i płatnymi aplikacjami DTS: X dostępnymi na Xbox i PC, które mogą poprawić dźwięk. Ale na potrzeby tej recenzji przetestowałem tylko doświadczenie po wyjęciu z pudełka.

Żywotność baterii i zasięg są konkurencyjne w stosunku do innych zestawów słuchawkowych do gier, które testowałem w tym przedziale cenowym. Microsoft twierdzi, że 15 godzin na jednym ładowaniu i za każdym razem, gdy podczas testów wyłączałem niewymienną baterię, trwało to mniej więcej tak długo. Mogłem wędrować po moim studiu, oddalając się około 25 stóp od Xboksa bez żadnych przerw. Zaczęło się wycinać, gdy sygnał musiał przejść przez wiele ścian, ale można się tego spodziewać. Jeśli chodzi o prędkości ładowania, Microsoft twierdzi, że może uzyskać trzy godziny użytkowania z 15-minutowego ładowania. Jeśli się zastanawiasz, możesz używać bezprzewodowego zestawu słuchawkowego Xbox podczas ładowania, ale oczywiście ładowanie potrwa dłużej.

Bezprzewodowy zestaw słuchawkowy Xbox

Nakładki pokryte skórą poliuretanową są wygodne i zapewniają dobrą izolację akustyczną.

Bezprzewodowy zestaw słuchawkowy Xbox

Bliższe spojrzenie na lewy nausznik pokazuje instrukcje dotyczące miksera dźwięku czatu / gry i przycisku parowania.

Aby dać ci wyobrażenie, jak ten zestaw słuchawkowy obsługuje połączenia, najpierw sparowałem bezprzewodowy zestaw słuchawkowy Xbox z moim komputerem PC z Microsoftem Bezprzewodowy adapter USB (brak w zestawie z tym zestawem słuchawkowym, ale działa w tym samym protokole Xbox Wireless co konsole) do słuchania muzyki i wykonywania niektórych połączeń wideo. Parowanie zestawu słuchawkowego wymagało naciśnięcia i przytrzymania przycisku parowania przez cztery sekundy i zrobienia tego samego z adapterem bezprzewodowym. Aby użyć ich na Xbox Series X, musiałem wykonać ten sam proces. Irytujące jest to, że zestaw słuchawkowy nie radzi sobie z żonglowaniem między dwoma wcześniej sparowanymi urządzeniami korzystającymi z protokołu bezprzewodowego Xbox, więc musiałem ręcznie ponownie go sparować, gdy chciałem przeskoczyć między moim komputerem a konsolą Xbox. Nie chcę jednak przesadzać z tą kwestią. Proces parowania Microsoft dla akcesoriów Xbox jest bardzo prosty. Nie będzie to w ogóle problem, jeśli połączysz się z komputerem przez Bluetooth (jak wyobrażam sobie większość ludzi), ponieważ zestaw słuchawkowy może łączyć się z oboma jednocześnie.

Jeśli jesteś osobą, która prawdopodobnie mocno oprze się na funkcji jednoczesnego połączenia bezprzewodowego, podoba mi się, że ten zestaw słuchawkowy automatycznie obniża przesyłanie dźwięku z urządzenia obsługującego protokół Xbox Wireless, gdy przychodzi połączenie, abyś mógł je usłyszeć. Możesz regulować głośność samego urządzenia Bluetooth za pomocą własnych elementów sterujących, ale nie z samego zestawu słuchawkowego. Zwiększenie głośności za pomocą pokrętła sprawia, że ​​jest głośniejsza dla obu urządzeń, z którymi jesteś połączony.

Aplikacja Akcesoria Xbox na PC i Xbox umożliwia precyzyjne dostrojenie.

Poziom personalizacji, na jaki pozwala ten zestaw słuchawkowy, jest również imponujący ze względu na cenę. Za pomocą aplikacji Akcesoria Xbox dla systemu Windows 10 lub Xbox możesz dostosować korektor (film, muzyka, gra, mocne basy i mowa są ustawieniami wstępnymi lub stworzyć własne) i podbić basy. Dodatkowo dostępna jest funkcja automatycznego wyciszania, która może wyciszyć dźwięki w Twoim otoczeniu. Istnieją trzy poziomy (niski, średni i wysoki), a Microsoft twierdzi, że każdy krok zwiększa siłę, z jaką mikrofon wycisza rzeczy, które nie są Twoim głosem. Podczas rozmowy wideo wydawało się, że działa zgodnie z przeznaczeniem, jeśli nie lepiej, niż się spodziewałem. Osoba po drugiej stronie powiedziała, że ​​moja mowa nie została ucięta, co może się zdarzyć w przypadku tego rodzaju funkcji, a wydarzenia w tle nie były zauważalne. Oczywiście skuteczność tej funkcji automatycznego wyciszania może się różnić w zależności od sytuacji w Twoim gospodarstwie domowym. Jeśli jesteś sceptyczny, wystarczy dotknąć przycisku wyciszenia, aby uniknąć potencjalnego zakłopotania.

Dwie inne małe, ale fajne funkcje w aplikacji Akcesoria Xbox pozwalają dostosować jasność wyciszonego światła, ułatwiając widzenie peryferyjne. Możesz także dostosować poziom monitorowania mikrofonu lub ilość dźwięku z zewnątrz przepuszczanego przez mikrofony, a następnie kierowanego do twoich uszu.

Do tej pory 150 dolarów Razer Kaira Pro był zestawem słuchawkowym przeznaczonym dla Xboksa, który poleciłem ludziom, ponieważ jest wygodny i obsługuje Bluetooth oprócz protokołu bezprzewodowego Xbox. Nowy bezprzewodowy zestaw słuchawkowy Xbox firmy Microsoft znacznie wyprzedza ten model pod względem wzornictwa, łatwości użytkowania i funkcjonalności – a wszystko to w bardziej przystępnej cenie.

Jeśli pasuje do mojej głowy i może również pasować do serii X, powinno pasować dobrze.

Jeśli Microsoft ma być oceniany w porównaniu do Sony pod względem tego, jak dobrze zaprojektował zestaw słuchawkowy do swoich najnowszych konsol – jak nieuchronnie będzie – ten zręcznie wyprzedza Pulse 3D, mimo że mają tę samą cenę. Model Sony jest wygodny i wygląda równie efektownie obok konsoli, dla której został stworzony, a na jego podwórku ma gniazdo słuchawkowe 3,5 mm i obsługę dźwięku 3D. Ale trudno jest konkurować z obsługą Bluetooth i projektowaniem przycisków wbudowanych w model Microsoftu. Bardzo bym się podobał, gdyby dołączono klucz USB, aby zapewnić większą obsługę urządzeń, takich jak Nintendo Switch. Ale z założenia nie może łączyć się z innymi konsolami do gier. Microsoft trzyma to w rodzinie. Jeśli jednak należysz do rodziny, czeka Cię prawdziwa uczta.

Fotografia: Cameron Faulkner / The VergeSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Czy możesz umieścić gry Steam w swoim testamencie?

Pewnego dnia umrzesz. Wszyscy to zrobimy. Ale co stanie się z Twoją biblioteką gier cyfrowych, gdy to zrobisz? ...

IRS przedłuża swój program podatkowy Free File na kolejne pięć lat

Program IRS Free File będzie dostępny przez kolejne pięć lat. Agencja ogłosiła że przedłuża program do października 2029 r., umożliwiając ludziom bezpłatne składanie...

Sonos usłyszał muzykę: ulepszenia VoiceOver, odtwarzanie lokalne i nie tylko, powrót do nowej aplikacji

Sonos wprowadził na rynek zupełnie nowość wersję swojej aplikacji ten miesiąc. Otrzymał także wiele krytycznych opinii od użytkowników na temat brakujących funkcji,...
Advertisment