Recenzja żaluzji Lutron Serena Smart Wood: cena wygody


Jeśli chodzi o gadżety do inteligentnego domu, istnieją proste, podstawowe rzeczy, od których większość ludzi zaczyna, takie jak inteligentne żarówki, inteligentne gniazdka lub inteligentny zamek. Każdy z nich można kupić za stosunkowo niską cenę i zainstalować w zaledwie kilka minut. Są też zaawansowane gadżety inteligentnego domu: takie rzeczy jak inteligentne systemy zraszaczy lub rozbudowane systemy nadzoru. Są droższe i trudniejsze do zainstalowania.

Inteligentne rolety i rolety okienne siedzą gdzieś pośrodku. Są drogie, czasami odrażające, ale instalacja jest prosta i prosta. Nie są tak korzystne od razu, jak inteligentne światło i nie pozwolą Ci zaoszczędzić pieniędzy na rachunkach za energię, jak inteligentny termostat, ale mogą sprawić, że Twój dzień będzie nieco lepszy, zwłaszcza jeśli okaże się, dotrzeć do miejsca.

Przyjrzeliśmy się Inteligentne rolety Ikea w zeszłym roku, ale są one ograniczone do wpuszczania lub blokowania całego światła – nie można pozwolić, aby wpuszczały częściowo mniej lub więcej światła, gdy słońce się zmienia. Są również dostępne tylko w określonych rozmiarach, które mogą, ale nie muszą pasować do twoich okien. Lutron jest nowy Żaluzje Serena Smart Wood z drugiej strony można je dostosować do rozmiaru okien i zapewnić większą kontrolę. Podobnie jak inne poziome żaluzje lamelowe, żaluzje drewniane Serena Smart można regulować tak, aby wpuszczały różne ilości światła w ciągu dnia. Ale zamiast ciągnąć za sznurek, możesz użyć małego pilota lub aplikacji na smartfony Lutron, a nawet głosu, aby nimi sterować.

Reklama

Żaluzje drewniane Lutron Serena Smart w stanie całkowicie zamkniętym (po lewej) i całkowicie otwartej (po prawej).
Zdjęcie Dan Seifert / The Verge i Zdjęcie Dan Seifert / The Verge

A co najlepsze, możesz uruchomić je automatycznie. Dając aplikacji dostęp do Twojej lokalizacji i informując ją, w którym kierunku jest skierowane Twoje okno, rolety automatycznie otwierają się o wschodzie słońca i zamykają o zachodzie słońca. Dostosują również swoją pozycję w ciągu dnia, aby zminimalizować olśnienie i zmaksymalizować naturalne światło w pomieszczeniu. Możesz nawet włączyć funkcję „Fade Fighter”, która dostosuje nachylenie, aby zminimalizować blaknięcie dywanów, mebli lub dzieł sztuki znajdujących się w pobliżu okien.

Przez większość lata testuję w kuchni żaluzje Serena Smart Wood i choć są one przesadne i niepotrzebne, zamieniają przyziemne i często irytujące doświadczenie w rozkosz. Rolety są już częściowo uchylone i wpuszczają światło do pokoju, gdy rano wchodzę do kuchni, aby zrobić kawę i śniadanie. W południe są całkowicie otwarte, wpuszczając całe światło do pomieszczenia. A potem wieczorem, gdy słońce zachodzi, rolety zamykają się całkowicie na noc.

Sterowanie żaluzjami można wykonać za pomocą pilota Lutron pico, który ma przyciski jednym kliknięciem do pełnego otwarcia lub zamknięcia lub przełączników, aby uzyskać bardziej precyzyjną regulację.

Dzięki tej w pełni automatycznej funkcji rzadko używałem pilota, aplikacji, a nawet poleceń głosowych do sterowania roletami. W kilku przypadkach chciałem, aby rolety otworzyły się pełniej wcześniej niż normalnie zrobiłyby to samodzielnie, ale poza tym było to bardzo trudne do ustawienia i zapomnienia.

O dziwo, silnik otwierający i zamykający rolety jest bardzo cichy – słyszę go tylko wtedy, gdy przestaję to robić i specjalnie nasłuchuję. Testowane przeze mnie rolety zasilane są ośmioma bateriami alkalicznymi typu D-cell – można też zdecydować się na zasilacz sieciowy zamawiając rolety na stałe. Lutron twierdzi, że baterie wystarczają na dwa do pięciu lat przy typowym codziennym użytkowaniu.

Montaż żaluzji jest taki sam, jak w przypadku każdej innej żaluzji drewnianej i, o ile masz odpowiedni rozmiar, trwa tylko kilka minut. Firma Lutron nie sprzedaje ich z półki – każdy zestaw jest dopasowany do Twojego okna i zajmuje około dwóch tygodni, więc ważne jest, aby zmierzyć raz, dwa i prawdopodobnie trzeci raz, aby upewnić się, że otrzymujesz dobry rozmiar.

Aplikacja mobilna Lutron umożliwia ustawienie rolet i zdalne sterowanie nimi

Jeśli chcesz tylko użyć pilota do sterowania roletami, możesz go sparować bezpośrednio z nimi, ale jeśli chcesz korzystać z aplikacji, Alexy, Asystenta Google lub funkcji automatycznych, musisz również mieć Most Lutrona zainstalowane i skonfigurowane w sieci domowej. To oczywiście wprowadza inny poziom kosztów i złożoności do miksu, ale koncentrator może być używany do sterowania ściemniaczami, przełącznikami i innymi urządzeniami Lutron.

Ostrzegałem na górze, że największą przeszkodą dla Smart Wood Blinds jest ich koszt, a to jest zdecydowanie najgorsza rzecz w nich. Ceny zaczynają się od 599 dolarów – rolety, które pasują do mojego pojedynczego, 65-calowego okna kuchennego, kosztowały nieco ponad 800 dolarów, łącznie z pilotem. Miałem już ustawiony most Lutron, ale jeśli tego nie zrobisz, to kolejne 80 $, które będziesz musiał wydać. Wyposażenie całego domu w te żaluzje z łatwością dało by się osiągnąć w tysiącach dolarów i jest znacznie droższe niż porównywalne ręczne żaluzje drewniane, które mogę kupić w lokalnym sklepie Lowe’s lub Home Depot.

Istnieje kilka innych dziwnych ograniczeń, takich jak fakt, że współpracują one z Alexą i Asystentem Google, ale nie z HomeKit firmy Apple lub SmartThings firmy Samsung, które są obsługiwane przez inne produkty Lutron. Jak wspomniałem wcześniej, nie znalazłem zbyt wiele pożytku ze sterowania głosem, ale jeśli chciałeś ustawić automatyzację poprzez HomeKit lub SmartThings, aby zamknąć rolety, gdy wychodzisz z domu, nie masz takiej możliwości .

Wreszcie, podczas gdy otwieranie i zamykanie drewnianych listew jest napędzane przez silnik, w rzeczywistości podnoszenie i opuszczanie rolet w celu otwarcia lub zamknięcia okna za nimi jest nadal procesem ręcznym. Możesz je częściowo podnieść, a utrzymają swoją pozycję, a automatyczne funkcje sterowania listwami będą nadal działać. Nie ma również możliwości otwierania lub zamykania listew bez pilota, aplikacji lub sterowania głosowego. To może sprawić, że obsługa ich będzie dla gości nieco zagmatwana.

Mimo wysokich kosztów i ograniczonej obsługi platformy, żaluzje Smart Wood Blind są jednymi z najprzyjemniejszych urządzeń inteligentnego domu, z których korzystałem od lat. Są łatwe w instalacji, proste w użyciu i niezawodne do tego stopnia, że ​​po prostu o nich zapominam, gdy spędzam dzień. Wiele inteligentnych gadżetów domowych jest obiecujących i niedostatecznie dostarczonych, ale inteligentne żaluzje drewniane zachowują się dokładnie tak, jak tego oczekujesz. Za ten przywilej trzeba po prostu dużo zapłacić.

Fotografia: Dan Seifert / The VergeSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Bang & Olufsen przedstawia nową generację kultowych głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2

Bang & Olufsen ogłosił nową generację głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2. Te dwa głośniki są nie tylko dostępne w nowych...

Gra strategiczna Terra Nil jest już dostępna, powstała we współpracy Devolver Digital i Netflix

Terra Nil jest już dostępna! Terra Nil to gra o przekształcaniu jałowych, pozbawionych życia krajobrazów w kwitnące, tętniące życiem ekosystemy. Zamień martwą glebę...

Zaoszczędź do 35 procent na zestawie słuchawkowym do gier G PRO X firmy Logitech i nie tylko

Najnowsze oferty Amazon to doskonałe wieści dla każdego gracza zainteresowanego ulepszeniem swoich wrażeń dzięki nowemu zestawowi słuchawkowemu do gier. Istnieje wiele opcji,...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!