Recenzja Withings ScanWatch 2 i Light: zegarki hybrydowe dla zmęczonych technologią


Obecnie coraz więcej osób pyta mnie o proste, ale stylowe smartwatche. Nacisk na proste. Porzuć fantazyjne funkcje zdrowotne i treningowe! Wypełniaj aplikacje innych firm! Chcą tylko urządzenia, które ładnie wygląda, ma podstawowe śledzenie i nie wymaga częstego ładowania. Wszystko inne – zegarki Apple, zegarki Samsung Galaxy, zegarki Pixel – ma zbyt wiele wodotrysków i bajerów. Codzienne ładowanie nieuchronnie się starzeje, a te drogie zegarki gromadzą kurz w szufladzie.

Jeśli to ty, warto przyjrzeć się zegarkowi Withings ScanWatch 2 za 349,95 USD lub ScanWatch Light za 249,95 USD.

Przygotuj się na komplementy

Kiedy nosiłem je na zewnątrz, często zatrzymywali mnie przyjaciele, rodzina, współpracownicy i czasami nieznajomi. „Wygląda naprawdę ładnie” – stwierdzili wszyscy. “Skąd to masz?” To rzadko się zdarza.

Reklama

Takie hybrydowe smartwatche to w zasadzie bardziej eleganckie, incognito wersje dawnych opasek fitness umieszczonych w zegarku analogowym. Ostatnio w Threads widziałem porywająca dyskusja o tym, czy założyć Apple Watch na wykwintną kolację. No cóż, gdybyś założył taki na wesele, tylko bystry zauważył, że to smartwatch.

Podobny styl, ale nieco inny klimat. ScanWatch 2 (biały) ma dodatkowe pokrętło do śledzenia postępów w realizacji celów krokowych.

ScanWatch 2 jest elegancki, a Light jest sportowy. Wiele zależy od koloru i materiału. ScanWatch 2 jest wyposażony w szafirowe szkło i dodatkowe pokrętło do śledzenia postępów w realizacji celów krokowych. Decyduje się również na neutralne kolory, takie jak klasyczne białe lub czarne twarze Withings. (Istnieje również atrakcyjna opcja w kolorze granatowym.) Light wybiera szkło Gorilla i jest dostępny w zabawnym miętowym kolorze zielonym lub jasnoniebieskim, oprócz wersji czarno-białej. Obydwa mają koperty ze stali nierdzewnej w kolorze srebrnym lub różowym, z dużą ilością opcji paska. Poza projektem ScanWatch 2 ma więcej czujników i funkcji śledzenia stanu zdrowia, podczas gdy Light to uproszczona wersja, tańsza o 100 dolarów.

Opisałabym swój styl jako „agresywnie swobodny”, ale żaden zegarek nie wyróżniał się jak ból kciuka w kratce, T-shirtach z zespołami i dżinsach. Obydwa nadawały się również do łatwego ubierania na okazje, kiedy musiałam wyglądać jak złożona dorosła osoba.

Mam małe nadgarstki, ale 37 mm Light był odpowiedniego rozmiaru – i komicznie mały, gdy porównałem go z 49 mm Apple Watch Ultra2 na drugim ramieniu. 38-milimetrowy ScanWatch 2 był podobny w dotyku, choć dostępny był również w większym modelu 42 mm. Są one mniejsze w przypadku smartwatchy, więc jeśli chcesz czegoś większego, mogą nie pasować do rachunku.

Podstawowe podstawy dla zmęczonych technologią

To jest dla tych, którzy mówią, że zegarek służy do odmierzania cholernej godziny… i może jeszcze jednej lub dwóch innych rzeczy.

Dzieje się tak dlatego, że żaden zegarek nie przekazuje informacji poza godziną szczególnie dobrze. Wszystko, co dostajesz, to mały wyświetlacz OLED w skali szarości. Jeśli chcesz przeczytać powiadomienie, musisz poczekać, aż się ono powoli przewinie. Ponieważ nie ma ekranu dotykowego, do przewijania menu musisz używać cyfrowej korony i naciskać ją, aby coś wybrać. Zniosę to, aby rozpocząć trening, ale jestem mniej skłonny robić to w celu pomiaru czasu lub odczytów EKG. Jest to o wiele mniej nudne niż np Hybryda Fossil Gen 6interfejsie, ale w większości przypadków łatwiej było myśleć o nim jak o zwykłym zegarku.

To maleńkie okienko OLED nie nadaje się do przekazywania informacji. Lepiej jest sortować powiadomienia.

Podobnie jak w przypadku starszych opasek fitness, jest to najbardziej przydatne do segregowania powiadomień i pasywnego śledzenia podstawowych wskaźników. „Och, co to za szum? Brad wysłał e-mail. Brad może poczekać. (Możesz także wybrać, które aplikacje będą Cię pingować.) Poza tym i tak będziesz musiał wyciągnąć telefon, aby odbierać połączenia lub przeglądać dane.

To może być dobre! Jeśli chcesz być bardziej obecny, przejście na technologię low-tech może być użytecznym narzędziem. Poruszanie się po menu urządzenia ScanWatch jest żmudne, co oznacza, że ​​wiadomość nie rozprasza mnie.

Jeśli chcesz być bardziej obecny, przydatnym narzędziem może być przejście na technologię low-tech

Ponieważ jedyny ekran jest mały i w odcieniach szarości, bateria wytrzymuje tygodnie. Jeśli używasz go głównie jako zegarka analogowego, korzyści te się mnożą. Poważnie, nosiłem każde z nich tygodnie. Withings szacuje, że na jednym ładowaniu można uzyskać około 30 dni, chociaż ja uzyskałem około 21 do 25 ze względu na częstsze użytkowanie w celach testowych. Zabrałem ScanWatch 2 w tygodniową podróż służbową, zostawiłem ładowarkę w domu i wszystko było w porządku.

Jedynym problemem jest to, że możesz stracić ładowarkę, ponieważ rzadko jej potrzebujesz. Kiedy się przeprowadziłem, ładowarka ScanWatch 2 zniknęła w tym samym międzywymiarowym portalu, który pożera wszystkie moje lewe skarpetki. Można kupić zamienniki, ale w odróżnieniu od innych gadżetów, wszyscy producenci smartwatchów mają własne, zastrzeżone ładowarki. Oznacza to, że zamienniki mogą być drogie (w tym przypadku 24,95 USD). A te dwa zegarki nawet nie używają To samo własna ładowarka. Próbowałem sprawdzić, czy ładowarka Light będzie działać, ale tak nie jest. Jeśli więc Ty i członek rodziny korzystacie z Withings, ale macie różne zegarki, nie będziecie mogli dzielić się nimi.

Pełne monitorowanie stanu zdrowia

ScanWatch 2 śledzi więcej danych niż Light. Oprócz nowego czujnika temperatury mierzy poziom i wysokość tlenu we krwi. Obsługuje także wykrywanie migotania przedsionków na podstawie odczytów EKG. The Light pomija to wszystko na rzecz obniżenia ceny o 100 dolarów.

W przeciwnym razie mają one podobne działanie. Obydwa obsługują funkcje, takie jak monitorowanie tętna i powiadomienia o wysokim/niskim tętnie. Śledzenie GPS zegarków odbywa się za pośrednictwem telefonu, a oba modele nadają się do pływania dzięki klasie wodoodporności 5ATM. A teraz, w roku 2024, Withings dodał śledzenie okresu!

Light obniża cenę o 100 dolarów, pomijając bardziej zaawansowane funkcje zdrowotne, takie jak EKG i temperatura ciała.

Dokładność – w tym śledzenie GPS – była przyzwoita, ale nie zapewnia wglądu na poziomie Garmina. Podczas spacerów i biegów zapisywane dystanse były takie same jak na moim Ultra 2. Nie zauważyłem żadnych większych rozbieżności w treningu ani tętnie spoczynkowym w przypadku żadnego z zegarków. Śledzenie snu było w porządku i dawało ogólny obraz, ale stwierdziłem, że pierścień Oura dokładniej odzwierciedla nocne przerwy, takie jak mój kot Pablo, który budzi mnie o 4 rano po karmę. Jeśli będziesz ograniczać się do codziennych zajęć, te spełnią swoje zadanie.

Aplikacja Withings jest bardziej dostosowana do edukacji zdrowotnej niż do treningu, co znowu jest świetne, jeśli potrzebujesz tylko podstaw. Aplikacja ma przejrzysty, minimalistyczny wygląd, jest łatwa w obsłudze i zawiera mnóstwo edukacyjnych treści. Po prostu nienawidzę gigantycznych kart powiadomień na górze. Mają dobre intencje i często zawierają wskazówki dotyczące korzystania z zegarka oraz przypomnienia, jak osiągnąć swoje cele. Ale gromadzą się, niełatwo je odrzucić i po pewnym czasie się starzeją. Masz możliwość subskrybowania Withings Plus, ale zwykli użytkownicy tak naprawdę nie potrzebują dodatków, które zapewnia. Jeśli chodzi o synchronizację danych, Withings współpracuje z interfejsami API dotyczącymi zdrowia Apple i Google oraz ze Strava.

Withings ScanWatch 2 ma więcej czujników.

Light ma czujnik tętna ostatniej generacji, ale nie robi to dużej różnicy w śledzeniu zwykłej aktywności.

Które powinieneś dostać? To zależy od tego, czy chcesz Wszystko właściwości zdrowotne czy niższą cenę Lighta. Osobiście zaoszczędziłbym dodatkowe 100 dolarów. Czujnik temperatury nie jest powiązany ze śledzeniem cyklu i służy głównie do monitorowania linii bazowej w spoczynku, podczas snu i podczas treningów. Jest to przydatne dla maniaków danych, ale nie trzeba być geniuszem, aby wiedzieć, że podczas intensywnych ćwiczeń jest Ci cieplej. Śledzenie SpO2 w konsumenckich urządzeniach do noszenia również nie jest takie możliwe To jeszcze przydatne.

Przyjemnie retro

Miło było przetestować smartwatch, który robi mniej. Nosząc Ultra 2 obok ScanWatch 2 lub ScanWatch Light, mogłem na własne oczy przekonać się, ile powiadomień otrzymuję każdego dnia i jak spokojnie może być, gdy bardziej świadomie podchodzisz do tego, co przyciąga Twoją uwagę.

Czasami miło jest pójść na low-tech.

Ale Apple i Google raczej nie zmienią nagle kursu. Z każdym rokiem zegarki stają się trochę większe, trochę inteligentniejsze i nieco bardziej wyposażone w nowe czujniki. Na dobre i na złe, smartwatche nadal potrafią więcej, nawet jeśli wiele osób chciałoby, żeby robiły mniej. Samsung zmienia nieco sytuację wraz z nadchodzącym Galaxy Ring – ale nawet to wydaje się być próbą zbudować swój ekosystem. (I może zachęcić Cię do zakupu zegarka lub telefonu Samsung, gdy już to zrobisz.)

Withings ma tutaj szansę na uproszczenie sytuacji. Istnieje luka w stylowej, ale nieskomplikowanej przestrzeni trackerów. Hybrydy Garmina są fajne, ale Garminy słyną z przeciążenia danych. Inteligentne pierścienie są mieć chwilęale nie są idealne, jeśli chcesz Niektóre możliwości powiadamiania. The Googlefikacja Fitbit jest brudno jak cholera. Z opaski fitness podążające drogą dodomożesz zrobić o wiele gorzej niż zegarek Withings.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

24-calowy iMac M3 zaczyna się od 1199 USD, a do tego sprzęt Anker MagSafe i akcesoria Satechi Mac

Najlepsze oferty z piątku pojawiają się na pierwszych stronach gazet Nowy 24-calowy iMac M3 firmy Applektóry się zaczyna z 1199 dolarów. Dołącza...

Oto każda postać Hades 2, o której wiemy z testu technicznego

Hades 2 jest wciąż we wczesnej fazie testów, ale gra wygląda dobrze. Naprawdę dobre. W środę deweloper Supergiant Games wypuściło...

Apple wycofuje WhatsApp i Threads z App Store w Chinach [U: Signal and Telegram]

Aktualizacja: Zarówno Signal, jak i Telegram zostały również usunięte pod naciskiem Chin. Oświadczenie Apple w historii. Na prośbę chińskiego rządu Apple usunął dwie...
Advertisment