Recenzja WarioWare: Move It: WarioWare na Wii otrzymuje świetną kontynuację na Switcha


Po 20 latach w branży mikrogier, Wario w końcu bierze urlop. Jego ostatnia główna przygoda, WarioWare: Ruszaj się!wysyła żądnego pieniędzy złoczyńcę na wyspę, gdzie czekają na niego wpadki i setki nowych mikrogier.

Rusz to! na Nintendo Switch jest bezpośrednią kontynuacją, przynajmniej mechanicznie, gry na Wii WarioWare: płynne ruchy. Podobnie jak w przypadku swojego poprzednika z 2006 r. Rusz to! prosi graczy o ustawienie kontrolerów Joy-Con na Switchu w określony sposób i szybkie reagowanie na komunikaty wyświetlane na ekranie. Pozycje te nazywane są Formami i bardziej przypominają pozy: jedna może sprawić, że będziesz trzymać ręce jak łucznik gotowy do wystrzelenia strzały, podczas gdy inna będzie polegać na tym, że będziesz stać z wyciągniętymi ramionami, jakbyś masował niewidzialną osobę. Jedna z najfajniejszych form polega na tym, że pozujesz jak kurczak, z jednym Joy-Conem jako dziobem, a drugim jako piórami ogona. (Nazywa się to formą „Ba-KAW!”).

Będąc w formie łucznika, możesz zostać poproszony o naśladowanie ruchu ciągnięcia wędki lub gry na gitarze. W formie masażu może zaistnieć potrzeba w odpowiednim momencie zaciągnięcia hamulców w rowerze, wykręcenia mokrego ręcznika lub pogłaskania psa i kota. Naśladując kurczaka, możesz przybrać postać Cucco z The Legend of Zelda próbującego prześcignąć młodego Linka.

Reklama

Tradycja dłubania w nosie WarioWare jest nienaruszona Rusz to!
Zdjęcie: Inteligentne systemy/Nintendo

Sztuczka, podobnie jak w przypadku większości gier WarioWare, polega na tym, że masz tylko kilka sekund na zorientowanie się, co sugeruje monit w sytuacji pokazanej na ekranie. WarioWare: Ruszaj się!podobnie jak jego poprzednicy, jest zabawny w ten szalony sposób.

Ale jest to także jedna z bardziej frustrujących gier, w których gra się w grupie — Rusz to! naprawdę błyszczy w trybie dla wielu graczy — ze względu na kilka póz w miksie. Rusz to! wymaga od graczy więcej niż tylko wykonywania głupich ruchów kontrolowanych ruchem; czasami będziesz musiał skierować kamerę IR prawego Joy-Cona na jedną ze swoich dłoni, aby wykonać jakiś gest. W innej formie, Pounce, możesz położyć Joy-Cony na płaskiej powierzchni i obrócić je lub złapać, aby wygrać mikrogrę. Uważam, że Pounce jest najbardziej irytującą formą w grze, ponieważ zawarte w niej instrukcje były nie tylko mylące, ale także często nie było jasne, czy wykonujemy niewłaściwy ruch lub czy kontrolerzy nie rejestrują tego, co robimy. Zawiedliśmy w wielu grach Pounce i często nie było to oczywiste Dlaczego.

WarioWare: Ruszaj się! jednak mądrze radzi sobie z niepowodzeniami, szczególnie w kooperacyjnej grze grupowej, gdzie gracze wyłączają się i okazjonalnie grają razem w mikrogrę. Jeśli mój partner nie przeszedł mikrogry, mógłbym dołączyć do drugiej próby i odzyskać dla nas utracone życie. A kiedy jako zespół dotarliśmy do ekranu „końca gry”, mogliśmy wskoczyć z powrotem, wykonując „sekretną pozę”, która jest na tyle głupia, że ​​zamazuje ukłucie porażki.

Ekran menu przedstawiający pozę Ba-KAW z WarioWare: Move It!

Czy ktoś kiedykolwiek jechał tym autobusem wycieczkowym widziany kurczak?
Zdjęcie: Inteligentne systemy/Nintendo

Zabawa w historię WarioWare: Ruszaj się! zajmuje nieco ponad godzinę i ma na celu głównie nauczenie Cię formularzy i typów gier, w które będziesz grać w innych trybach — coś w rodzaju bardzo szalonego samouczka. Ta historia to głupi nonsens, a ty będziesz grać jako różni pracownicy WarioWare, Inc., aby się rozwijać. Gdy skończysz z historią, możesz wrócić do poziomów, aby zobaczyć więcej mikrogier. Będziesz mieć także dostęp do wielu innych trybów, w tym do Muzeum, w którym znajdziesz wszystkie odblokowane do tej pory mikrogry, a także do wielu trybów współpracy i rywalizacji dla dwóch graczy.

Jeden szczególnie zabawny tryb do odblokowania nazywa się Copycat Mirror; w tym trybie dla dwóch graczy jeden gracz (który tak naprawdę nie ma Joy-Conów) wykonuje ruchy na każdym poziomie, podczas gdy drugi gracz (który ma Joy-Cony) patrzy na swojego partnera – a nie na telewizor – i naśladuje to, co on zrobić, żeby wygrać.

Dostępny jest oddzielny tryb Party dla maksymalnie czterech graczy, który łączy rozgrywkę planszową Mario Party z szeregiem mikrogier WarioWare. Udało mi się zagrać tylko w trybie Party podczas wydarzenia praktycznego na długo przed premierą gry, ale gorączkowe granie w gry w dużej grupie było równie zabawne (jeśli nie większe) jak w duecie. I z pewnością dawało to większą satysfakcję niż gra WarioWare: Ruszaj się! solo, która jest przyjemna głównie do pogoni za wysokimi wynikami i odblokowywania wariacji na temat wcześniej rozgrywanych mikrogier.

Zrzut ekranu przedstawiający WarioWare: Move It!  mikrogram na podstawie poziomu przesuwania z Super Mario 64

Klasyczne gry Nintendo powracają w ramach mikrogier 9-Volt
Zdjęcie: Inteligentne systemy/Nintendo

Zmień właściciela, który się nad tym zastanawia WarioWare: Ruszaj się! Należy pamiętać, że gra wymaga dużej ilości ruchu i przestrzeni do poruszania się. Większość gier wymaga pewnego rodzaju ruchu całego ciała, ponieważ w niektórych trybach gracze proszeni są o wstanie, kucanie lub położenie się na podłodze. To może być trening! Gra nie oferuje żadnych opcji kontroli ani ułatwień dostępu, aby dostosować ją do potrzeb graczy, którzy mogą mieć problemy z poruszaniem się.

Gra stanowczo wymaga również zamocowania pasków Joy-Con; w niektórych mikrograch musisz upuścić lub zwisać kontrolery, aby zareagować na polecenia wyświetlane na ekranie, więc upewnij się, że wykopałeś te akcesoria, zanim w ogóle pomyślisz o grze.

W przypadku jedenastego wpisu franczyzy, WarioWare: Ruszaj się! czerpie inspirację z jednej z najlepszych pozycji z serii, wykorzystując unikalne możliwości Switcha i jego kontrolerów do stworzenia nowej porcji zabawnych mikrogier. Czasami może to być frustrujące, a przełączanie pomiędzy Formami i pozami może być niewygodne. Jeśli jednak potrzebujesz nowej gry wieloosobowej dla przyjaciół i rodziny, którzy nie są zapalonymi graczami, WarioWare: Ruszaj się! to wspaniały sposób na zapoznanie większej liczby osób z magią Wario.

WarioWare: Ruszaj się! ukaże się 3 listopada na Nintendo Switch. Gra została sprawdzona na Switchu przy użyciu kodu do przedpremierowego pobrania dostarczonego przez Nintendo. Vox Media ma partnerstwa partnerskie. Nie mają one wpływu na treść redakcyjną, chociaż Vox Media może otrzymywać prowizje za produkty zakupione za pośrednictwem linków partnerskich. Możesz znaleźć dodatkowe informacje na temat polityki etycznej firmy Polygon można znaleźć tutaj.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Najlepsza podklasa Barbarzyńców BG3, atuty i przewodnik po budowie

Baldurs Gate 3 ma 12 klas do wyboru podczas tworzenia swojej postaci. The Barbarzyńca to klasa walcząca w zwarciu,...

Plotka: nowy przycisk akcji pojawi się w całej ofercie iPhone’a 16

Przycisk Akcja po raz pierwszy zaprezentowany w iPhonie 15 Pro może stać się potężniejszy i rozszerzyć się na nowe urządzenia w przyszłym roku....

Pierwszy zwiastun Furiosy zapowiada początek szalonej odysei

Mad Max: Na drodze gniewu działo się w nim wiele fantastycznych rzeczy, ale niewiele z nich zabłysnęło tak olśniewająco, jak twarda jak skała...
Advertisment