Recenzja Sony Inzone Buds: jedne z najlepszych bezprzewodowych słuchawek dousznych do gier w historii


Jeśli potrzebujesz zestawu bezprzewodowych słuchawek dousznych przeznaczonych specjalnie do gier i podłączanych przez USB-C, zobaczysz frustrująco niewiele opcji wartych swojej ceny. W porównaniu z nausznymi zestawami słuchawkowymi, w których firmom łatwiej jest zmieścić kilka funkcji, pokręteł i przycisków, zmieszczenie tego wszystkiego – a nawet części – w parze słuchawek dousznych jest większym wyzwaniem.

Nowe słuchawki Inzone Buds firmy Sony są najlepszymi, jakie miałem okazję wypróbować, ponieważ nie czują się w żaden sposób zagrożone. Są dostarczane w wystarczająco małym etui ładującym, w którym zmieści się również sprytny nadajnik audio USB-C. Zostały one stworzone do użytku na komputerach PC i PS5, a przełącznik nadajnika można fizycznie przełączać między nimi, w zależności od używanego urządzenia. Inzone Buds można także podłączyć do telefonu za pomocą klucza USB-C lub po wejściu w tryb Bluetooth, przytrzymując palce na obu słuchawkach przez kilka sekund.

Reklama

Źródło: Sony Electronics

Większość zawartości słuchawek Inzone Buds można znaleźć także w najnowszych flagowych słuchawkach Sony, WF-1000XM5, który w recenzji magazynu The Verge określono jako „doskonały pod wieloma względami”. Słuchawki Inzone Buds korzystają z tych samych przetworników i wykorzystują funkcje aktywnej redukcji szumów i przezroczystości mikrofonu XM5. Sony twierdzi, że czas pracy baterii na jednym ładowaniu wynosi do 12 godzin (łącznie 28 godzin, jeśli wziąć pod uwagę dodatkowy sok przechowywany w etui ładującym), a moje doświadczenia z Inzone Buds dokładnie odzwierciedlają te szacunki.

Słuchawki są wyposażone w mikrofon oraz dotykowe elementy sterujące służące do wyciszania mikrofonu, regulacji głośności dźwięku i przełączania pomiędzy ustawieniami eliminacji szumów. Te funkcje są niezbędne w przypadku słuchawek parowanych z telefonem, ale są one szczególnie mile widziane w przypadku słuchawek dousznych, których używasz do gier. Inzone Hub na PC faktycznie zapewnia mnóstwo opcji dostosowywania, w tym możliwość zmiany przypisania maksymalnie czterech gestów dotykowych (pojedyncze dotknięcie, dwukrotne dotknięcie, potrójne dotknięcie i naciśnięcie, aby przytrzymać) na każdą słuchawkę, jeśli nie podoba Ci się ustawienie domyślne przypisane do nich gesty.

Inzone Buds kosztują 199,99 dolarów, co nie powiem, jest niedrogie, ale jest znacznie tańsze niż WF-1000XM5 firmy Sony. To właściwie ta sama cena, co bezprzewodowe słuchawki douszne Pulse Explore firmy Sony, które zachwalają nowy kodek audio PlayStation Link, który według Sony zapewnia zarówno bezstratność, jak i niskie opóźnienia. Jedną dużą różnicą (oprócz wysuwanej obudowy ładującej) jest to, że Słuchawki douszne Pulse Explore wyposażone są w planarne magnetyczne przetworniki audio, które zazwyczaj brzmią znacznie lepiej niż inne typy przetworników słuchawkowych, w tym te w Inzone Buds.

Zarówno na PC, jak i na PS5 korzystanie z Inzone Buds to wspaniałe doświadczenie. Kiedy już przyzwyczaiłem się do dotykowych elementów sterujących, z przyjemnością używałem ich jako codziennego sterownika do pracy i zabawy. Brzmią fantastycznie w użyciu z wszelkiego rodzaju grami, niezależnie od tego, czy chcesz usłyszeć obsesyjną szczegółowość dźwięków samochodu Gran Turismo 7lub nieziemski miks audio Alana Wake’a 2.

Zdjęcie wykonane przez firmę Sony przedstawiające uśmiechniętą osobę noszącą bezprzewodowe słuchawki douszne Inzone Buds.  Trzymają palec bliżej ucha, aby dostosować ustawienie słuchawek.

Zdjęcie: Sony Electronics

Zatyczki Inzone Buds zawierają silikonowe końcówki douszne w różnych rozmiarach, dzięki czemu są tak wygodne, jak to tylko możliwe. Aplikacja Sony Inzone na komputer PC zawiera nawet funkcję, która umożliwia odtworzenie dźwięku w celu sprawdzenia, czy zainstalowana wkładka douszna jest odpowiednia do kształtu ucha wewnętrznego. Uznałem to za szczególnie przydatne, ponieważ należę do osób, które po pewnym czasie zdały sobie sprawę, że dla każdego ucha potrzebny jest inny rozmiar końcówek dousznych, ponieważ trzymanie się tego samego rozmiaru dla obu uszu powodowało, że po pewnym czasie moje lewe ucho było potwornie zmęczone.

Odniosłem sukces, używając Inzone Buds z moim Nintendo Switch, gdzie łączą się one za pośrednictwem nadajnika USB-C i działają automatycznie. Działają również na moim Steam Decku, ale dopiero po ręcznym ustawieniu ich jako urządzenia wyjściowego w ustawieniach palmtopa. To jest ten rodzaj elastyczności, jakiego oczekuję od bezprzewodowych słuchawek dousznych do gier i cieszę się, że mogą to zapewnić.

Jeśli szukasz czegoś, co brzmi choć trochę tak, mogę polecić Inzone Buds wyłącznie z punktu widzenia jakości dźwięku i wygody. Jednak nie jesteś sam, jeśli chcesz poczekać, zanim pociągniesz za spust, aby zobaczyć, jak radzą sobie słuchawki douszne PlayStation Pulse Explore firmy Sony w podobnej cenie. Na szczęście nie będziecie musieli długo czekać, gdyż zadebiutują one 6 grudnia.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...

UE osiąga wstępne porozumienie w sprawie ustawy o sztucznej inteligencji, torując drogę dla prawa

Po rundzie intensywnych negocjacji w tym tygodniu prawodawcy w Brukseli osiągnęli obecnie ok „porozumienie tymczasowe” w sprawie proponowanej przez Unię Europejską ustawy o...

Święta Bożego Narodzenia z Batmanem, nowe filmy z serwisu Netflix i wszystko inne do obejrzenia

Witamy w najbardziej pracowitym sezonie kinowym w roku, kiedy naprawdę warto wybrać się do kin na filmy, a wszystko, co trafia...
Advertisment