Recenzja „No One Will Save You”: Hulu przedstawia przerażający thriller o kosmitach


Filmy o inwazji na domy odwołują się do niemal powszechnego strachu. Od Freda Waltona Kiedy nieznajomy dzwoni do 2008 roku Obcyszczyty gatunku żerują na lęku, że zaryglowane drzwi i zamknięte okna mogą tylko tyle, aby uchronić cię przed brutalnym terrorem. Nikt Cię nie uratuje, premiera najnowszego horroru Hulu, doskonale to rozumie, znakomicie czerpiąc z inspiracji inwazją na dom i pozaziemskimi horrorami, aby stworzyć przygodę zarówno psychologiczną, jak i pełną niespodzianek. To jest straszny film.

Znany z pracy nad slasherem komediowym Opiekunka do dziecka oraz jego debiut reżyserski, horror miłosny Spontanicznyw drugim filmie scenarzysty i reżysera Briana Duffielda występuje Kaitlyn Dever (Mądrala) jako Brynn, zamknięta w sobie fobia społeczna, zmuszona do obrony, gdy jej dom w niewytłumaczalny sposób zostaje najechany przez obcych intruzów. Jeszcze przed przybyciem istot pozaziemskich Brynn prześladuje nieujawniona tragedia, która uczyniła ją de facto pariasem jej uroczego rodzinnego miasta. Od przyciszonych szeptów i przenikliwych spojrzeń sąsiadów po widoczne wgniecenia w skrzynce pocztowej i wulgarną anonimową rozmowę telefoniczną, Duffield tworzy horror za pomocą wizualnego opowiadania historii, która ufa widzom i nagradza je za zwracanie szczególnej uwagi na każdy szczegół przedstawiony przed nimi. z nich.

Jedna rzecz, która nie będzie trudna do zauważenia: pierwsze 30 minut Nikt Cię nie uratuje nie ma prawie żadnego mówionego dialogu.

Reklama

Zdjęcie: Studia XX wieku

Mimo że Duffield był zawodowym scenarzystą, zdecydował się na lekką zabawę dialogami przez większą część czasu trwania filmu. Aby to zrekompensować, w coraz większym stopniu opiera się na scenografii — od szczegółowej dioramy przedstawiającej rodzinne miasto Brynn po ujęcia tajemniczych kręgów wypalonych na trawnikach ciągów domów — a także na partyturę i wykonanie fizyczne. Reaktywna praca Dever uzasadnia samotniczą egzystencję Brynn i skalę zagrożenia, jakie najeźdźcy stanowią dla wszystkich członków jej społeczności.

Skoro o tym mowa, nawet w przypadku wydania bezpośrednio do transmisji strumieniowej efekty specjalne w Nikt Cię nie uratuje są fantastyczne. Istoty pozaziemskie, które nękają dom Brynn i pobliską okolicę, przypominają archetypowych szarych kosmitów zamieszkujących popkulturę UFO, aczkolwiek z pewnymi diabelnie dziwacznymi zwrotami akcji. Od wykrzywionych dwunożnych po chude, groźne czworonogi z owadzimi oczami i wychudłymi, spiczastymi palcami – Duffield i scenograf Ramsey Avery wykonują świetną robotę, przekształcając znajomy projekt stworzenia w przerażające i nieprzeniknione zagrożenie.

Kaitlyn Dever jako Brynn badająca przewróconą ciężarówkę pocztową na ulicy w filmie Nikt cię nie uratuje.

Zdjęcie: Studia XX wieku

Podczas gdy akcja nabiera tempa i ostatecznie przenosi się na zewnątrz, do okolicznych zalesionych okolic, Duffield stanowczo stawia na swoim miejscu Nikt Cię nie uratuje w kanonie inwazji na dom, wykorzystując sam dom Brynn, zaglądając przez malowidła ścienne w szklanych oknach i zaglądając pomiędzy warkoczami wyszukanych drewnianych filarów. Nawet urządzenia mogą budzić strach; Kiedy Brynn początkowo spotyka najeźdźców, zostaje uwięziona za drzwiami swojej lodówki, gdy telepatycznie rozrywają kuchnię na kawałki. To przerażający moment, który podkreśla, jak niegdyś znajomy i przyziemny dom Brynn został uzbrojony przeciwko niej poprzez samą obecność tych nieziemskich stworzeń.

Partytura Josepha Trapanese (Wiedźmin) jest szczególnie godny pochwały, z przenikliwymi, przeszywającymi skrzypcami i ponurymi syntezatorami, które przerywają pejzaż dźwiękowy pełen sapiących oddechów oraz niezrozumiałych gardłowych ryków i chichotu. Zarówno Dever, jak i Trapanese są niekwestionowanymi MVP tego filmu, nosząc w sobie większość dramatycznego i emocjonalnego ciężaru filmu. Nikt Cię nie uratuje poprzez ich połączone wysiłki.

Podobnie jak wiele czarnych spodków, które unoszą się w chmurach burzowych nad domem Brynn, film Duffielda wkrada się do widzów i wymyka się oczekiwaniom. Nikt Cię nie uratuje to nie tylko wspaniały horror-thriller, ale jeden z najbardziej zaskakujących i zabawnych filmów science-fiction, jakie ma do zaoferowania ten rok.

Nikt Cię nie uratuje premiera 22 września na Hulu.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Noblechairs ogłasza krzesło gamingowe LEGEND Shure Edition

Przedstawiamy krzesło gamingowe Noblechairs LEGEND SHURE Edition. We współpracy z Shure, wiodącym światowym producentem sprzętu audio, w tym legendarnych mikrofonów SM7B i...

AGON by AOC przedstawia ultrawide monitory do gier CU34G2XE i CU34G2XP

AGON firmy AOC — jednej z wiodących na świecie marek monitorów do gier i akcesoriów IT — z dumą przedstawia dwa nowe 34-calowe...

GameSir wprowadza na rynek mobilny kontroler gier G8 Galileo

GameSir, wiodący dostawca innowacyjnych, wysokiej jakości urządzeń peryferyjnych do gier, z radością prezentuje swoje najnowsze arcydzieło, mobilny kontroler gier GameSir G8 Galileo, przełomową...
Advertisment