Recenzja na Święto Dziękczynienia: Lepszy film „Krzyk” niż którykolwiek z restartów


Lista naprawdę świetnych horrorów-komedii jest zaskakująco krótka. Stworzenie czegoś śmiesznego, a jednocześnie przekonująco trzymającego w napięciu i zadowalająco krwawego, wymaga delikatnego akcentu i prawdopodobnie dlatego filmy „Krzyk” Wesa Cravena są najlepszymi przykładami przezabawnych slasherów. Podczas najnowszy Filmy z krzykiem z pewnością mieli do czynienia z fragmentami inspiracji Cravenem, nigdy nie byli w stanie do końca uchwycić połączenia strachu i zabawy, które sprawia, że ​​oryginalne cztery filmy są świetne. Na szczęście głupi, naprawdę przerażający nowy slasher Eli Rotha Święto Dziękczynienia (który pierwotnie zaczął się jako żartobliwy zwiastun podwójnego filmu Roberta Rodrigueza i Quentina Tarantino Grindhouse) jest tutaj, aby dać Krzyk a jego bezpośrednie kontynuacje to kontynuacja, na którą naprawdę zasługują.

Podobnie jak w przypadku oryginału Krzykwiększość święto Dziękczynienia Akcja rozgrywa się rok po śmiertelnej tragedii. Ale w tym przypadku zamiast pojedynczego morderstwa mamy do czynienia z paniką z okazji Czarnego Piątku, w wyniku której zginęły trzy osoby. w odróżnieniu KrzykJednakże film Rotha tak naprawdę rozpoczyna się od wydarzenia, pokazując nam chaos. Panika zaczyna się, gdy sklep przypominający Walmart w Plymouth w stanie Massachusetts obiecuje, że pierwszych 100 klientów, którzy przybędą na Święto Dziękczynienia, otrzyma bezpłatną gofrownicę. Pojawiają się tłumy ludzi desperacko poszukujących nagrody.

Reklama

Zdjęcie: Pief Weyman/Sony Pictures

Roth kieruje do akcji swojego rodowitego mieszkańca Nowej Anglii święto Dziękczynienianadając tym tłumom oszalałych na punkcie zakupów najgrubszy akcent i najbardziej uwłaczający dialog z Massachusetts od czasu Zmarły. Tłum krzyczy na ochroniarzy sklepu i drwi z naszej drużyny składającej się z nastoletnich głównych bohaterów, których wpuszcza się do sklepu wcześniej, ponieważ jeden z ich tatusiów jest właścicielem tego lokalu.

Pośród komicznych obelg i hordy tracącej zmysły na myśl o świeżych gofrach, Roth powoli zwiększa napięcie w tłumie, aż cała scena staje się w równym stopniu wytrącająca z równowagi, jak i zabawna. Napięcie w końcu się załamuje, gdy tłum przedziera się przez skromne barierki zabezpieczające sklep i niemal natychmiast depcze ochroniarza na śmierć, a w tle utrzymuje się znak informujący o wyprzedażach.

Całość jest niezaprzeczalnie głupia, ale doskonale nadaje ton przyszłemu filmowi. Roth swobodnie zaciera granice między swoim horrorem a komedią i pozwala, aby hojne plamy krwi w filmie wywoływały w równym stopniu śmiech, jak i westchnienie.

Kobieta (Nell Verlaque) idzie korytarzem ze swoim telefonem, a podąża za nią mężczyzna w masce trzymający topór.

Zdjęcie: Sony Pictures

Film nie traci dynamiki, gdy przeskakuje rok po masakrach i ujawnia, że ​​tajemnicza osoba zamaskowana jako gubernator kolonii Plymouth John Carver mordował osoby biorące udział w tragedii. Jego celem jest szczególnie grupa nastolatków, którzy przyszli wcześniej i sfilmowali całe przeżycie. Oczywiście jest pomocny szeryf prowadzący dochodzenie w sprawie morderstw, podejrzany nowy gliniarz w mieście i mnóstwo lokalnych dziwaków, których można dodać do listy podejrzanych – w tym wyjątkowo zabawnego handlarza bronią granego przez Joe Delfina (Przestrzeń).

Ekspozycja filmu jest przewiewna i pełna zaskakująco zabawnych dowcipów, tańca wokół tropów i archetypów filmów licealnych, a także tematów takich jak uznania gruntów, a wszystko to bez zakłócania przepływu krwi. W prawdziwym stylu Krzyku, solidna centralna tajemnica przypomina bardziej farsę detektywistyczną dla nastolatków niż skrupulatny film detektywistyczny. Główni bohaterowie (wszyscy kochani na swój porywczy, popularnonaukowy sposób) wyciągają pochopne wnioski, rzucają oskarżenia w całkowicie niewłaściwym kierunku i zostają jeden po drugim wyśmiani w coraz bardziej makabryczny sposób, który zawsze ma motyw przewodni Święta Dziękczynienia.

Gore to jedno miejsce, w którym święto Dziękczynienia przewyższa nawet Krzyk. Roth wykorzystuje każdą okazję, aby wypatroszyć i okaleczyć grupę czasami współczujących nastolatków. święto Dziękczynienia nigdy nie osiąga przyprawiającej o mdłości gorączki krwi charakterystycznej dla splatterhouse’owych filmów Rotha Schronisko Lub Zielone piekłoale wciąż jest wystarczająco dużo wnętrzności i podzielonych na pół ciał, aby w porównaniu z nimi większość innych slasherów wyglądała oswojona.

Mężczyzna w kapeluszu trzymający topór stoi twarzą w twarz ze ścianą pokrytą zdjęciami z filmu Święto Dziękczynienia

Zdjęcie: Sony Pictures

Oprócz charakterystycznej dla niego brutalności film Rotha robi wrażenie i dostarcza rozrywki także ze względu na to, jak sprawnie radzi sobie on z jego tonem. Lina, po której stąpa podczas początkowej bójki w Czarny Piątek, w równym stopniu zabawna, głupia, obrzydliwa, jak i przerażająca, to delikatna równowaga, którą utrzymuje przez cały film. Roth wykorzystuje mnóstwo głupich jednowierszowych zdań i gagów w scenariuszu Jeffa Rendella, aby zwiększyć napięcie w swoich scenach grozy, zamiast je podważać, jak wtedy, gdy zabójca Johna Carvera przygotowuje do gotowania wyjątkowego ptaka na Święto Dziękczynienia lub gdy ostatnia dziewczyna w filmie udaje głowę manekina, podczas gdy zabójca krąży po jej szkole średniej.

Komediowe slashery, w których obie połowy się uzupełniają, są rzadkie, nawet wśród najbardziej rozrywkowych propozycji tego gatunku. Filmy takie jak Całkowicie zabójczy Lub Szczęśliwego Dnia Śmierci są zbyt zabawni i beztroscy, aby kiedykolwiek naprawdę wywołać prawdziwy strach, podczas gdy film jest podobny Dom Tysiąca Zwłok jest tak mroczny i obrzydliwy, że humor prawdopodobnie nie wybrzmi po pierwszym obejrzeniu. Niewiele filmów udało się osiągnąć tę równowagę tak dobrze, jak cztery filmy Cravena „Krzyk”. święto Dziękczynienia nie osiąga szczytów serii, ale jest o wiele bliżej niż cokolwiek innego w ostatnich latach – włączając w to samą serię Scream.

święto Dziękczynienia w kinach od 17 listopada.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Rząd wyznacza badaczy do analizy oprogramowania Post Office Capture używanego przed programem Horizon

Rząd powołuje wyspecjalizowanych śledczych, aby zbadali, czy oprogramowanie poczty używane w latach 90. XX wieku – przed wprowadzeniem kontrowersyjnego systemu Horizon – mogło...

Zniżki na iPhone’a doprowadziły do ​​52% wzrostu sprzedaży w Chinach

Doprowadził do spadku sprzedaży Jabłko zaoferować znaczącemu urzędnikowi iPhone'a zniżki w Chinya z dzisiejszego nowego raportu wynika, że ​​taka taktyka się opłaca. Oficjalne dane...

Skandal w urzędzie pocztowym: dochodzenie policji Met ma zasięg ogólnokrajowy

Metropolitan Police potwierdziła, że ​​wszczyna ogólnokrajowe dochodzenie w sprawie skandalu związanego z pocztą, chociaż może minąć co najmniej dwa lata, zanim jakiekolwiek osoby...
Advertisment