Recenzja Masters of the Universe: Revolution – reklama zabawki, w dobrym tego słowa znaczeniu


W roku, o którym Greta Gerwig i korporacja Mattel nakręciły postmodernistyczną komedię Lalki Barbie nominowane w kategorii Najlepszy filmoto kolejny hołd złożony słynnej linii zabawek Mattel, który jest może nieco mniej wyrafinowany, ale na swój sposób nie mniej autentyczny i samoświadomy. Władcy Wszechświata: Rewolucjapięcioczęściowy animowany program specjalny dostępny na platformie Netflix, to niezwykle przesadne świętowanie kiczowatych figurek z lat 80.

Rewolucja jest także kontynuacją, lub kontynuacja, Objawienie10-częściowa seria wyemitowany w dwóch fragmentach w 2021 r. Obie serie zostały zaprojektowane przez kujona Kevina Smitha i podejmowały przygody He-Mana, Skeletora i ich różnych dziwacznych kumpli mniej więcej bezpośrednio od miejsca, w którym zostały przerwane w przebojowym serialu animowanym z połowy lat 80.

Objawieniegeniusz polegał na rozkoszowaniu się bezkompromisowym, heavymetalowym nadmiarem wszechświata Masters of the Universe… i oddaniu hołdu wyglądowi oryginalnych zabawek i kreskówek, wykorzystując jednocześnie mydlaną, turbodoładowaną fabułę, aby całkowicie odnowić ton , ciągłość i postacie na miarę XXI wieku. Zuchwale – w ruchu, który, jak można twierdzić, został zainspirowany Twin Peaks: Powrót bez brzmienia całkowicie głupie – w pierwszych pięciu odcinkach prawie całkowicie pominięto He-Mana i jego potulne alter ego, księcia Adama, zamiast tego podążając za misją przyjaciółki He-Mana, Teeli, mającej na celu uratowanie zagrożonej Eternii, wskrzeszenie He-Mana i zrealizowanie własnego potencjału.

Pod koniec serialu Teela przyjęła płaszcz Czarodziejki i znacznie przewyższyła władzę swojej poprzedniczki (i matki), podczas gdy niegdysiejsi złoczyńcy Skeletor i Evil-Lyn wielokrotnie zamieniali się stronami. Być może wzmocniony faktem, że nikt nie traktuje całej historii He-Mana poważnie, Smith przedstawił radosną, postępową, a nawet odrobinę romantyczną lekturę materiału. Skoncentrował się na zabawie z bohaterami i przy tym z radością raz po raz burzył hierarchię władzy na Eternii.

Reklama

Obraz: Netflix

Snake Teela w sukni z głową kobry i zielonej skórze w Masters of the Universe: Revolution

Obraz: Netflix

He-Man atakuje ogromny zielony szkielet w Masters of the Universe: Revolution

Obraz: Netflix

Adam i Teela pochylają się, żeby się pocałować w Masters of the Universe: Revolution

Obraz: Netflix

W skrócie: Rewolucja nie jest inaczej. Jeśli myślałeś, że serial nie może podnieść stawki Objawienie jeśli chodzi o osobiste dramaty, stawki galaktyczne i ulepszenia o supermocach, zastanów się jeszcze raz. Seria rozpoczyna się, gdy Adam (teraz dumny jako He-Man) i Teela stają w obliczu nowego zagrożenia: zmechanizowany Skeletor połączył swoją mroczną magię z techno-potęgą androida zwanego Motherboard i zamierza zniewolić populację Eterni w służba demonicznemu Hordakowi.

W tym samym czasie Adam konfrontuje się ze śmiertelnością swojego ojca, króla Randora, i staje przed wyborem między rządami jako królem a kontynuowaniem swojej przygody jako He-Man – kiedy nieoczekiwanie pojawia się jego wujek-wyrzutek Keldor. (Jeśli znasz późniejsze wydania Władców Wszechświata, wiesz, że Smith dopasowuje do oryginalnej osi czasu dość znaczącą wiedzę, wprowadzając Keldora). Tymczasem Teela stawia sobie za zadanie wskrzeszenie samego nieba (Preterni, jak jest znane w Masters of the Universe), który został przypadkowo zniszczony przez Evil-Lyn (uwaga: już nie jest zły). Objawienie.

To wszystko jest bardzo dramatyczne i bardzo zabawne. Po raz kolejny podkład głosowy to zapewnia, chociaż Sarah Michelle Gellar niestety nie powróciła w roli Teeli (obecnie tę rolę gra Melissa Benoist). Skandaliczny Skeletor Marka Hamilla przewyższa nawet swojego Jokera pod względem złośliwie sarkastycznych wykrzywień wokalnych, Lena Headey jest gładka i zmysłowa jak Evil-Lyn, a wśród nowych gwiazd pojawiają się Keith David jako Hordak i nikt inny jak William Shatner jako Keldor, który brzmi równie stentorowo jak kiedykolwiek i co najmniej dwie dekady młodszy niż swoje 92 lata.

Zdjęcie produktu przedstawiające figurkę cyborga Skeletor z nogami robota i ramieniem z głową barana

Zdjęcie: Mattel

Oczywiście jest pewien haczyk, który, jeśli jesteś fanem, może Cię kosztować sporo grosza. Tak jak Objawienie przed tym, Rewolucja rozkoszuje się przeprojektowywaniem swoich postaci, czasami wielokrotnie, w miarę jak łączą one i zwiększają swoje moce w trakcie odwiecznego techno-magicznego wyścigu zbrojeń w Eterni. Nowe stroje, nowe moce i nowy wygląd mogą oznaczać tylko jedno: nowe figurki, co niewątpliwie jest powodem, dla którego Mattel zlecił to wszystko.

Ale to jest słuszne i właściwe w przypadku historii He-Mana. Postać była zawsze w pierwszej kolejności figurką akcji, a w drugiej kolejności animowanym bohaterem i gdyby on i jego dzika menażeria drugoplanowych graczy nie ewoluowali ciągle w nowe formy, straciliby powód do istnienia. Poza tym projekty są bardzo fajne, w wyzywająco niefajny sposób; nie można zaprzeczyć, że Snake Teela czy Cyborg Skeletor są niesamowicie atrakcyjne. (Nawiasem mówiąc, same zabawki też są całkiem dobrej jakości.)

Nie ma sensu być purystą w kwestii He-Mana. To nie jest w duchu sprawy. To serial o bohaterach i złoczyńcach z nabrzmiałymi mięśniami, ogromnymi mechami, malutkimi ubraniami i gotyckimi pelerynami, które rechoczą i ryczą, walcząc o kontrolę nad całym wszechświatem. Rewolucja wydaje się posuwać to tak daleko, jak to możliwe, ale wspaniałe jest to, że wiesz, że następnym razem twórcy prześcigną samych siebie. Muszą. Skąd jeszcze będą pochodzić nowe zabawki?

Władcy Wszechświata: Rewolucja jest teraz transmitowany strumieniowo w serwisie Netflix.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Wielka Brytania rozważa potencjalne regulacje dotyczące sztucznej inteligencji

Urzędnicy brytyjskiego Departamentu Nauki, Innowacji i Technologii rozpoczęli prace nad przepisami regulującymi modele sztucznej inteligencji, Bloomberga raporty. Nie jest jasne, w jaki...

Właściciele Cybertrucków twierdzą, że dostawy zostały wstrzymane z powodu złego pedału przyspieszenia

W ciągu ostatnich kilku dni Tesla opóźniała niektóre dostawy Cybertrucka. Firma nie określiła powodu opóźnień ani nawet nie skomentowała ich publicznie, ale...

Według doniesień Keanu Reeves wcieli się w Shadowa w filmie Sonic 3

Kiedy Sega nazwała rok 2024 rokiem rok Cienia Jeża, firma naprawdę nie żartowała. Teraz wygląda na to, że ukochany aktor...
Advertisment