Recenzja Lofree Flow: przejście na dyskretny styl życia


Niskoprofilowe klawiatury mechaniczne zawsze wydawały mi się trochę dziwne. Podoba mi się – teoretycznie oferują smukłą, wizualnie lżejszą konstrukcję podobną do typowej klawiatury membranowej typu chiclet, zachowując jednocześnie lepszą wyczucie dotyku i lepsze wrażenia podczas pisania w porównaniu z tradycyjną klawiaturą mechaniczną.

Ale z mojego doświadczenia wynika, że ​​zazwyczaj kończą jako najgorsi z obu światów. Nadal są większe od klawiatur membranowych, ale nie czuje się ich znacząco lepiej podczas pisania. Ponadto są znacznie trudniejsze w dostosowywaniu niż standardowe płyty mechaniczne ze względu na znacznie mniejszą pulę kompatybilnych przełączników, nasadek klawiszy i innych części. Moje stanowisko było takie, że jeśli nie chcesz korzystać z klawiatury mechanicznej o pełnej wysokości, nie przejmuj się.

To 159 dolarów Klawiatura Lofree Flow Pisałem przez ostatnie kilka dni, więc może po prostu zmienię zdanie. Jego obudowa ma zaledwie 10 mm grubości, ale zapewnia bardzo przyjemne pisanie. Wygląda świetnie, ma klasyczne klawisze i wyraziste napisy i działa bezprzewodowo zarówno z komputerami z systemem Windows, jak i Mac. Ma również aluminiową ramę i jakość wykonania, która może konkurować z bardziej wyszukanymi klawiaturami mechanicznymi, a także brzmi i czuje się świetnie od razu po wyjęciu z pudełka — nie ma tu żadnych trzeszczących stabilizatorów ani dziwnych pogłosów.

Lofree sprzedaje dwie wersje Flow: biało-srebrną z przełącznikami liniowymi oraz czarno-ciemnoszary model z przełącznikami dotykowymi i motywem kosmicznych szarości Apple. (Co dziwne i denerwujące, nie można osobno wybrać schematu kolorów i rodzaju przełącznika.) Jasne jest, że Lofree kieruje bezpośrednio do użytkowników komputerów Mac stylem i funkcjonalnością Flow, ale ma tryb Windows i podwójne legendy na modyfikatorze klucze do obsługi obu platform. Mam tutaj ciemnoszary model z czarnymi klawiszami i bardzo podoba mi się sposób, w jaki wygląda na moim biurku — jest elegancki i zajmuje minimalną ilość miejsca.

Flow ma układ 75%, co oznacza, że ​​zawiera klawisze strzałek, wiersz funkcji i kilka klawiszy sterujących kursorem. Jeśli nie potrzebujesz klawiatury numerycznej, ten układ zapewnia wszystkie potrzebne klawisze w kompaktowym formacie i jest bardzo podobny do tego, który znajduje się na wielu laptopach.

Obydwa kolory Flow umożliwiają wymianę nasadek klawiszy i przełączników, ale jeśli masz nadzieję zaszaleć z personalizacją, istnieją ograniczenia. Przełączniki Flow mają inny układ pinów niż inne przełączniki niskoprofilowe, więc jesteś skutecznie ograniczony do przełączników Lofree standardowe przełączniki Kailh w wariantach liniowych, dotykowych lub klikalnych. (Udało mi się uzyskać pełnowymiarowe klawisze w stylu MX do pracy z Flow, ale skok pisania był komicznie mały, a to w pewnym sensie mija się z celem niskoprofilowej klawiatury.) Flow również nie obsługuje popularne narzędzia do remapowania, takie jak VIA, które pozwalają dostosować funkcjonalność klawiszy dokładnie tak, jak lubisz.

Reklama

Dla mnie żadne z tych ograniczeń nie stanowiło problemu, ponieważ bardzo podoba mi się zarówno wygląd Flow z dołączonymi nasadkami klawiszy, jak i to, jak działa i brzmi dzięki przełącznikom dotykowym Phantom, w które wyposażono moje urządzenie. Ja też jestem w stanie przyporządkuj klawisze za pomocą Karabiner Elements na moim komputerze Mac, więc tak naprawdę nie tęsknię za VIA. Nakładki na klawisze są wykonane z teksturowanego materiału PBT, który jest odporny na połysk i przyjemny w dotyku. Ich profil jest nieco bardziej płaski niż do tego jestem przyzwyczajony, ale myślę, że to ułatwia pracę osobom korzystającym z klawiatury laptopa lub typu chiclet.

Flow ma przełączniki z możliwością wymiany podczas pracy, ale opcji alternatyw jest bardzo niewiele.

Przełączniki Lofree mają około połowę wysokości standardowego mechanicznego przełącznika klawiatury typu MX.

Flow ma podstawowe białe podświetlenie i podświetlenie RGB, ale żadne z nich nie jest szczególnie jasne.

Przełączniki są gładkie, samosmarujące i mają skok 2,8 mm. To znacznie więcej niż 1 mm w MacBooku, ale jest znacznie krótsze niż 4 mm lub więcej, jakie może mieć przełącznik mechaniczny o pełnej wysokości. W rezultacie piszę na Flow o wiele więcej niż na innych tablicach mechanicznych. Ale i tak daje to większą satysfakcję niż pisanie na klawiaturze Magic Keyboard, a Flow zapewnia wrażenie tłumienia, które zmniejsza szorstkość dzięki znajdującej się w nim piance i uszczelkom.

Flow ma inne zalety i funkcje, takie jak podświetlenie RGB i białe podświetlenie. Wiersz funkcji na górze obsługuje multimedia, głośność i inne elementy sterujące na moim Macu zgodnie z oczekiwaniami. Możesz także sparować z klawiaturą maksymalnie trzy urządzenia przez Bluetooth i dowolnie przełączać się między nimi lub możesz używać go przewodowo przez USB- Kabel C. W Flow brakuje opcji łączności bezprzewodowej 2,4 GHz, którą oferuje obecnie wiele innych klawiatur, co czyni go mniej idealnym do poważnych gier w trybie bezprzewodowym. Lofree twierdzi, że bateria 2000 mAh wytrzyma do 40 godzin między ładowaniami, a pełne naładowanie płyty zajmuje około trzech godzin.

Niektórym może nie podobać się fakt, że Flow nie ma regulowanych nóżek umożliwiających zmianę kąta pisania o 3,9 stopnia, ale ponieważ nigdy nie przechylam klawiatury do góry, nie przeoczyłem ich. Wiele warstw pianki i uszczelek wewnątrz Flow sprawia, że ​​brzmi ładnie, bez konieczności jego otwierania i modyfikowania. Naprawdę jestem pod wrażeniem brzmienia tej klawiatury: jest marmurkowa i gęsta, bez taniego, stukającego dźwięku, którego doświadczyłem na innych fabrycznie zbudowanych niskoprofilowych klawiaturach. Podobnie wrażenia podczas pisania są solidne, ale amortyzowane dzięki systemowi mocowania uszczelki wewnątrz (po raz pierwszy w przypadku niskoprofilowej klawiatury). Dzięki temu niektóre z moich niestandardowych płyt o pełnej wysokości mogą zyskać (znaczne) pieniądze.

Flow znajduje się pomiędzy pełnowymiarową klawiaturą mechaniczną a klawiaturą membranową typu chiclet, taką jak Magic Keyboard firmy Apple.

Ponieważ Flow jest wykonany z aluminium, a nie z tworzywa sztucznego, jak wiele innych niskoprofilowych klawiatur, jest cięższy niż oczekiwano, co może sprawić, że podróżowanie z nim może być nieco kłopotliwe. Ale dzięki wadze 1,25 funta (568 g) w połączeniu z przyczepnymi gumowymi nóżkami na spodzie, laptop stoi na biurku, gdy wbijam klawisze, i w ogóle się nie ślizga.

Nie wiem, czy jestem całkowicie przekonany do niskoprofilowych klawiatur, ale mogę powiedzieć, że ta mi się podoba. Oczywiście nadal wiąże się to z kompromisami w zakresie możliwości dostosowywania i wysoką ceną: przy 160 USD może to być najdroższa niskoprofilowa płyta, z jaką się spotkałem. Keychron I Nuphy to popularni producenci, którzy pobierają opłaty w wysokości od 120 do 130 dolarów za porównywalne płyty niskoprofilowe. Ale obie te firmy używają głównie plastiku i żadna z nich nie dorównuje poziomowi jakości wykonania, projektu i wrażenia, jakiego doświadczyłem w Flow.

Odbieram to i jestem sprzedany: właśnie zamówiłem własny Flow.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...

UE osiąga wstępne porozumienie w sprawie ustawy o sztucznej inteligencji, torując drogę dla prawa

Po rundzie intensywnych negocjacji w tym tygodniu prawodawcy w Brukseli osiągnęli obecnie ok „porozumienie tymczasowe” w sprawie proponowanej przez Unię Europejską ustawy o...

Święta Bożego Narodzenia z Batmanem, nowe filmy z serwisu Netflix i wszystko inne do obejrzenia

Witamy w najbardziej pracowitym sezonie kinowym w roku, kiedy naprawdę warto wybrać się do kin na filmy, a wszystko, co trafia...
Advertisment