Recenzja konwergencji: solidna, pełna akcji platformówka League of Legends


Najnowsza gra Riot Forge to kolejna opowieść osadzona w świecie Liga Legend wszechświecie, wychodząc poza granice Summoner’s Rift, aby zbadać mniejszy wycinek świata. Zrujnowany król koncentruje się na Bilgewater i Shadow Isles, Poszukiwacz magów dotyczyła Demacii, a teraz mamy sposób na samodzielne odkrywanie Zaun. Konwergencja: A Liga Legend Fabuła (stylizowane na KONW./RGENCJA) to najnowsza gra Riot Forge, opracowana przez Double Stallion.

Konwergencja to platformówka akcji w stylu Castlevania lub Metroid, skupiająca się na dzielnym bohaterze Ekko. To solidna gra, którą można pokonać w ciągu kilku posiedzeń, pełna sympatycznych postaci i napiętych walk z bossami. Niektóre platformówki mogą być nieco wybredne, ale na szczęście mam pod ręką zestaw gadżetów, aby ominąć najtrudniejsze fragmenty.

Ekko jest wynalazcą, który tworzy gadżety, takie jak zlokalizowane urządzenia do podróży w czasie i buty do biegania po ścianach, ale jego prawdziwy moc jest jego sercem ze złota. Urodził się w Zaun, steampunkowym mieście zbudowanym w cieniu i szczelinach pod pozornie błyszczącą technologiczną utopią Piltover. Oba miasta mają symbiotyczny związek, a Piltover wykorzystuje swoją pozycję nad Zaun, aby uciskać swoich mieszkańców.

Reklama

Zdjęcie: Double Stallion/Riot Forge

Przejmuję kontrolę nad Ekko w następstwie ogromnej eksplozji w iglicy Zaunitów, wysyłając wszędzie tajemniczą pomarańczową substancję i przyciągając uwagę bezwzględnych chem-baronów i elity Piltover. Pojawił się także starszy i złowieszczy Ekko z przyszłości, aby ostrzec mnie przed jakimś wielkim nieszczęściem. Wszystko to sugeruje, że na horyzoncie widać kryzys, a Ekko nie jest typem dzieciaka, który siedzi z założonymi rękami i pozwala, by tak się stało.

Ekko ma przydatne gadżety, które pomogą mu w podróży, takie jak Z-Drive, który pozwala mu cofnąć czas o kilka sekund. Jest to oczywiście przydatne narzędzie; za każdym razem, gdy otrzymuję kilka zbyt wielu strzałów snajperskich lub spadam w przepaść, po prostu odwracam zegar i wracam do akcji. Zdolności Ekko z Liga Legend wszystkie pojawiają się również w jakiejś formie, pozwalając mi przeskakiwać przez ściany, zamrażać platformy w powietrzu, aw mgnieniu oka mogę wystrzelić moją superumiejętność, aby cofnąć się w czasie i zadać ogromne obrażenia wszystkim wokół mnie.

Ekko ma również kilka nowych umiejętności, których mu brakuje Liga ale są kluczowe w Konwergencja. Poruszanie się po Zaun wymaga specjalnych butów i sprytnych ruchów. Platformówka jest świetna, ale w zasadzie wymaga kontrolera — używanie klawiatury i myszy to dobry sposób na upadek z nieskończonych dołów i przegapienie wyczucia czasu podczas chwytania. Grinduję na szynach, biegam wzdłuż ścian i obracam się, używając tyczek i sznurków do bielizny.

Czasami wpadam w ślepy zaułek, który wymaga nowego gadżetu do nawigacji. Konwergencja ma pod ręką mapę, do której mam dostęp w dowolnym momencie, a zakątki Zaun są pełne przedmiotów kolekcjonerskich, wyścigów i wyzwań. Chciałbym, żeby niektóre części mapy nie były tak zablokowane za platformówką – trochę głupio jest przeskakiwać, skakać, obracać się i omijać przeszkody tylko po to, by wrócić do mojego mieszkania. Myślę, że to tylko Zaun dla ciebie!

Ekko mierzy się z Jinx w kolorowej sekcji Zaun w League of Legends: Convergence.  Jinx zajmuje wysoką pozycję i strzela materiałami wybuchowymi w Ekko, który pędzi poza zasięg wybuchu.

Zdjęcie: Double Stallion/Riot Forge

I szczerze mówiąc, Zaun to dziwne miasto — ale to sprawia, że ​​odkrywanie go jest też zabawne. Miasto jest z natury ciemnym miejscem, zbudowanym z żelaza i szkła, ale jego mieszkańcy ozdobili je neonami i jasnymi graffiti. Zaun i jego mieszkańcy są pełni osobowości, a sprite’y Double Stallion są karykaturalnie przesadzone, z grubymi czarnymi liniami i odważnymi kolorami. Głos działający w grze jest również solidny; Nigdy nie byłem wielkim fanem Ekko, ale w trakcie przygody znacznie mi się spodobał.

Inne gry Riot Forge koncentrowały się na częściach Runeterry, które są w dużej mierze niezbadane, ale widzieliśmy wiele Zaun — szczególnie w Serial animowany Netflixa Tajemna. Jeśli się spodziewasz Konwergencja śledzić Tajemna, możesz być zdezorientowany, ponieważ są to oddzielne ciągłości. Ekko ma tutaj rodziców, zamiast być tragicznym sierotą, i toczy się z inną grupą kumpli w innej kwaterze głównej.

Ale jeśli wejdziesz bez oczekiwań Tajemna, Konwergencja jest wielką przygodą. Ekko mierzy się z kilkoma wspaniałymi walkami z bossami, takimi jak Camille, Warwick i Jinx. Te walki z bossami zmuszają cię do innej gry; Camille używa narzędzi naziemnych i hextech do kontrolowania pola bitwy, podczas gdy Warwick jest raczej surową siłą natury, której najlepiej unikać i kontrolować. Widząc tych mistrzów na zewnątrz Liga jest przypomnieniem obietnicy gier Riot Forge. Jak się okazuje, wiele z tych postaci radzi sobie najlepiej poza granicami gry opartej na rywalizacji. Konwergencja daje im kolejną szansę, by zabłysnąć w swoim żywiole.

Konwergencja: historia League of Legends została wydana 23 maja na Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X i Windows PC. Gra została sprawdzona na PC przy użyciu przedpremierowego kodu do pobrania dostarczonego przez Riot Games. Vox Media ma partnerstwa partnerskie. Nie mają one wpływu na treść redakcyjną, chociaż Vox Media może otrzymywać prowizje za produkty zakupione za pośrednictwem linków partnerskich. Możesz znaleźć dodatkowe informacje na temat polityki etycznej firmy Polygon tutaj.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Klasyczny przewodnik z okazji Dnia Społeczności Pokémon Go Cyndaquil

PokemonGo organizuje wydarzenie Klasyczne z okazji Dnia Społeczności Cyndaquil 22 czerwca od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Zgodnie z oczekiwaniami w...

AT&T nadal nie chce oferować usług telefonii stacjonarnej w Kalifornii

AT&T nie może wyłączyć usługi telefonii stacjonarnej klientom w całej Kalifornii. W orzeczenie w czwartekKalifornijska Komisja ds. Usług Publicznych (CPUC) odrzuciła wniosek...

Redbox przegapił wielomilionową płatność, na którą nie mógł sobie pozwolić

Sytuacja finansowa Redbox w dalszym ciągu wymyka się spod kontroli. W czwartek sąd w Los Angeles wydał wyrok na kwotę 16,7 mln...
Advertisment