Recenzja Inwazji: po 2 sezonach dramat Apple wreszcie zaczyna się układać w całość


Przez większą część pierwszych dwóch sezonów Inwazja, bohaterowie serialu pozornie poruszają się niezależnie od siebie. Jasne jest, że zmierzali w podobnych kierunkach, ścieżkami, które w jakiś sposób się zbiegały, ale dopiero w finale drugiego sezonu Inwazja w końcu zaczęli się spotykać. A to przygotowuje show na wielkie starcie w przyszłości.

Inwazja Akcja przypomina dramat oparty na postaciach, którego akcja rozgrywa się u podstaw inwazji obcych. Zaczęło się powolidopiero po kilku odcinkach mogliśmy nawet zobaczyć kolczastych, przypominających kropelki najeźdźców – i w dużej mierze tak pozostało, mimo że sezon 2 na początku nieco zwiększył intensywność.

Ta historia zawiera spoilery z pierwszych dwóch sezonów Inwazjałącznie z finałem drugiego sezonu.

W sezonie 2 grupy zostały rozproszone po całym świecie, a wszystkie skupiały się na bardzo różnych elementach inwazji. Jest Mitsuki (Shioli Kutsuna), której próba przetłumaczenia języka kosmitów zaprowadziła ją z Japonii do laboratorium w Amazonii, mieszczącego się w zestrzelonym statku wroga; grupa dzieciaków wędrująca z Londynu do Paryża w poszukiwaniu swojego przyjaciela Caspara (Billy Barratt), którego wizje zdają się przewidywać ruchy najeźdźców; były żołnierz Trevante (Shamier Anderson) prowadzący dochodzenie w sprawie podejrzanej obecności wojska na farmie w Wyoming; oraz Aneesha (Golshifteh Farahani), która właśnie próbuje zapewnić swoim dzieciom bezpieczeństwo w drodze, pozornie chroniona przez odłamek obcego o tajemniczych mocach.

W nowym sezonie znacznie większy nacisk położono na tajemnice kosmitów. Nie chodziło tylko o ludzi, których śledziliśmy — chodziło o rozwój pewnych obcych zjawisk: odłamka; stworzenie podobne do Jell-O, z którym tylko Mitsuki mógł się komunikować; grupa dzieciaków obdarzonych mocami psychicznymi, połączonych ze sobą Zmysł8-styl; i gigantyczna dziura w ziemi, gdzie najwyraźniej działo się coś złego. Co więcej, obcy dali się w większym stopniu odczuć swojej obecności, oferując nowe rodzaje napastników, w tym niektóre przerażające bestie o bardzo trafnej nazwie „łowca-zabójca”.

W oddali widać rozbity statek obcych.
Obraz: Jabłko

Reklama

Tak więc dotarliśmy do finału i ścieżki wszystkich w końcu zaczęły się przecinać. Aneesha i grupa ocalałych przeniknęły do ​​obiektu wojskowego w poszukiwaniu jej córki. Tak się składa, że ​​jest to obiekt, do którego Trevante wkradł się, aby dowiedzieć się, co dzieje się w wielkiej dziurze. Aha, i gdy Trevante eksploruje podziemny obiekt wewnątrz tej dziury, natrafia na spotkanie Zoom, na którym jego stary przyjaciel Caspar, który właśnie zakończył doświadczenie wyjścia z ciała, rozmawia z Mitsukim w procesie, w którym uczestniczy obcy umysł ula. Uff!

Poprzednie 19 odcinków Inwazja dużo mówiłem o „połączeniach” i tutaj w końcu możemy zobaczyć, co to oznacza. Wszystko wydaje się do siebie pasować w sposób, który wydaje się naturalny. Połączenie badań Mitsukiego i odłamka Aneeshy pomaga Trevante wejść do chwiejnego portalu, który prowadzi go do twierdzy obcych, która wygląda jak labirynt z żywopłotu wykonany ze złej grafiki komputerowej. Tam spotyka Caspara, aby raz na zawsze zaatakować kosmitów. Jeśli oglądasz od samego początku, bardzo satysfakcjonujące jest widzieć, jak to wszystko łączy się w jedną całość. (A jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, możesz zacząć oglądać już teraz, wiedząc, że coś się dzieje.)

Wiele współczesnych kryminałów pokazuje, że uwielbiają wyrzucać wątki fabularne, które nigdy nie są rozwiązane lub które tak naprawdę donikąd nie prowadzą. Ale w finale drugiego sezonu Inwazja pokazuje, że w tej historii była celowość. Jasne, był to powolny proces i czasami sprawy przybierały naprawdę dziwny obrót. Ale w tym momencie rzeczywiście wszystko wydaje się być ze sobą powiązane. A teraz cała obsada – w tym jedna postać, która wydaje się zmarła, ale jestem całkiem pewna, że ​​powróci w bardziej cielesnej formie – ma przed sobą jasne cele.

To, co robi wrażenie, to właśnie to Inwazja zrobił to, utrzymując sedno tajemnicy na swoim miejscu. Nadal prawie nic nie wiemy o kosmitach ani o tym, czego chcą. Ponieważ historia została opowiedziana w całości z ludzkiej perspektywy, widzowie znajdują się w nieświadomości, tak samo jak ocaleni w serialu. Pierwszy sezon Inwazja wydawało się, że jest to otwierający rozdział znacznie większej epopei, podczas gdy bieżący sezon znajdował się w połowie drogi, przenosząc wszystkie postacie tam, gdzie powinny się znaleźć, aby wielkie rzeczy mogły się wydarzyć.

Obiecujemy, że sezon 3 przejdzie w tryb akcji: w końcu przenosimy walkę z kosmitami i powinny pojawić się pewne odpowiedzi.

Oba sezony Inwazja są teraz przesyłane strumieniowo w Apple TV Plus.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Ta karta o wartości 1000 dolarów może przechowywać wiadomość w DNA

Przechowywanie danych DNA może wydawać się odległym rozwiązaniem. Ale startup o nazwie Biomemory przybliża to nieco do rzeczywistości dzięki wydanie nowych kart...

Czy Apple powinien przywrócić Touch ID na iPhone’a?

Sponsorowane przez Capital One Shopping: Użytkownicy Capital One Shopping zaoszczędzili w zeszłym roku ponad 800 milionów dolarów. Uzyskaj automatyczne darmowe kupony w...

AirTagi użyte do złapania seryjnego złodzieja roślin, policja odzyskuje „sanktuarium skradzionej zieleni”

Kilka miesięcy temu I napisał artykuł o AirTags wykorzystywane do odnajdywania skradzionych roślin doniczkowych. Po raz kolejny wracam z kolejną historią dotyczącą...
Advertisment