Recenzja inteligentnej wtyczki CozyLife HomeKit


Inteligentne wtyczki HomeKit to zazwyczaj pierwszy krok, jaki nowi użytkownicy podejmują na drodze do inteligentnego domu. Prawie każdy ma lampę, ekspres do kawy lub inne urządzenie gospodarstwa domowego, które chce „HomeKitify” (tak, właśnie stworzyłem nowe słowo), a inteligentna wtyczka to najłatwiejszy, najszybszy i najtańszy sposób, aby to zrobić. Miałem Wtyczka CozyLife HomeKit w moim pudełku z rzeczami do testowania już jakiś czas, ale szczerze mówiąc, jest tak mały, że był ukryty pod innym pudełkiem.

Tygodnik HomeKit to seria skupiająca się na akcesoriach do inteligentnego domu, wskazówkach i trikach dotyczących automatyzacji oraz wszystkim, co ma związek ze strukturą inteligentnego domu Apple.


Proces konfiguracji

Wtyczka CozyLife HomeKit jest niewiarygodnie mała, co ma znaczenie w przypadku inteligentnych wtyczek, ponieważ wiele z nich jest tak dużych, że zachodzą na drugie gniazdko (w gniazdku podwójnym), przez co nie nadają się do użytku. Możesz z łatwością mieć standardową wtyczkę w jednym gniazdku, a gniazdko CozyLife w drugim. CozyLife zawiera kod HomeKit na pudełku i z boku urządzenia, ale nie rozpoczynaj jeszcze korzystania z HomeKit. Popełniłem ten błąd nie czytając instrukcji. Będziesz chciał pobrać Aplikacja CozyLife na iPhone’a Pierwszy. Będziesz chciał podłączyć urządzenie po utworzeniu konta (użyłem funkcji Zaloguj się przez Apple). Wbudowany skaner powinien znajdzie je automatycznie, ale jeśli nie, naciśnij i przytrzymaj przycisk z boku urządzenia przez 10 sekund, aby przełączyć je w tryb parowania. Następnie rozpoczniesz proces dołączania urządzenia do aplikacji, a następnie pojawi się monit o dodanie do HomeKit poprzez zeskanowanie kodu.

Nie jestem pewien, co dzieje się pod maską, gdzie nie można po prostu najpierw zeskanować kodu w HomeKit, a może ktoś inny ma inne doświadczenia, ale był to proces, który musiałem podjąć, aby to zadziałało. Po umieszczeniu go w aplikacji CozyLife możesz zaktualizować oprogramowanie urządzenia. Oprogramowanie, które musiałem zainstalować, wspominało o lepszej kompatybilności z HomeKit, więc prawdopodobnie warto poświęcić czas na aktualizację. Chciałbym, żeby CozyLife przeniosło aktualizacje do aplikacji Home, ale mimo to możesz je zaktualizować z poziomu aplikacji CozyLife Smart.

HomeKit wykorzystuje dla Cozylife

Możesz używać inteligentnych wtyczek, aby zautomatyzować swoje życie dzięki HomeKit na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest po prostu ręczne wyłączenie/włączenie. Załóżmy, że podłączasz to urządzenie do lampy. Możesz powiedzieć Homekitowi, że ta wtyczka to światło i włącz/wyłącz go w aplikacji Home, Siri na HomePod lub za pomocą Apple Watch. Możesz powiedzieć na przykład: „Hej Siri, wyłącz lampkę w mojej sypialni”, zakładając, że urządzenie nazywa się lampka do sypialni.

Reklama

Można go także sparować z Czujnik ruchu HomeKit do tworzenia automatyzacji HomeKit. Korzystając z naszego wcześniejszego przykładu oświetlenia do sypialni, możesz stworzyć automatykę HomeKit, która po wschodzie słońca, gdy czujnik wykryje ruch, włącza światło. Następnie możesz nakazać mu wyłączenie światła, gdy przestanie wykrywać ruch.

Możesz dodać go do sceny HomeKit, jeśli masz scenę „Dzień dobry”, w której po aktywacji ten przełącznik włącza się, zasłony są odsłonięte, a na HomePod zaczyna odtwarzać się lista odtwarzania „Dzień dobry”. Następnie możesz uruchomić tę scenę o określonej godzinie lub dniu za pomocą aplikacji Dom lub Siri.

Zakończ inteligentną wtyczkę CozyLife

Ogólnie rzecz biorąc, Inteligentna wtyczka CozyLife HomeKit to solidne urządzenie. Moją jedyną skargą jest to, że działa tylko na częstotliwości 2,4 GHz. Bardzo chciałbym zobaczyć opcję 5 GHz dla urządzenia ze stałym zasilaniem, ale prawdopodobnie w ten sposób CozyLife utrzymuje go na poziomie około 10 dolarów za wtyczkę, biorąc pod uwagę 4-pak. W przeciwnym razie sprawdza wszystkie pola.

Zdobądź 4-pak od Amazonka aby rozpocząć przygodę z HomeKit.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Aplikacja Threads zapewnia szybki dostęp do aparatu i opcję zapisywania wersji roboczych

Niedawno o tym pisaliśmy Wątkiplatforma mikroblogowa Meta, wdrażamy funkcję Trendy. Chociaż jest to dostępne tylko dla niektórych użytkowników w USA, użytkownicy na...

Concept przewiduje, że Apple może wprowadzić nowe funkcje do systemu VisionOS 2

Chociaż Vision Pro pojawił się w sklepach zaledwie kilka tygodni temu, Apple ogłosiło nowe urządzenie w czerwcu ubiegłego roku na WWDC – i...

Vice porzuca Vice.com i zwalnia setki pracowników

Po niemal trzech dekadach Wice przestanie publikować artykuły na swojej stronie internetowej. Wiceprezes ds. mediów, Bruce Dixon, powiedział dzisiaj, że firma zamierza...
Advertisment