Recenzja Godzilla x Kong: The New Empire: prawie za dużo dobrego


Między Godzilla: Król potworów I Godzilla kontra Kong, wydawało się, że Legendary Pictures opracowało solidny plan premiery połączone Monsterverse filmów do stratosfery. Koncentrując się na spektaklu i łącząc tak wiele klasycznych kaiju Toho, filmy Monsterverse uchwyciły ducha ery Shōwa. Pozostali „wierni” serii w sposób, który pozwolił im wygodnie siedzieć obok japońskich filmów takich jak Godzilla Minus Jeden. Ale to samo podejście charakteryzuje także reżysera Adama Wingarda Godzilla x Kong: Nowe imperium funkcja często sprawia wrażenie, jakby była włączona sposób Za dużo tego dobrego.

Nie musisz dokładnie widzieć poprzednich filmów Monsterverse ani serii spinoffów Apple TV Plus, aby śledzić Nowe Imperium. Ale zdecydowanie ułatwia to zrozumienie historii Godzilli i King Konga, którzy po raz kolejny zostają uwikłani w bitwę, która zadecyduje o losie ludzkości.

Po latach, gdy Godzilla była powszechnie postrzegana jako przerażające zagrożenie, Nowe Imperium rozpoczyna się w momencie, gdy radioaktywny płaz stał się dla ludzi na całym świecie czymś w rodzaju niesfornego bohatera. W jednym z Nowe Imperiumw pierwszych stałych fragmentach gry wielki mężczyzna powoduje tyle samo zniszczeń co jego wróg, gryząc, uderzając i ogonem biczując drugiego kaiju na śmierć, podczas gdy niezliczona liczba ludzi ginie w krzyżowym ogniu. Ponieważ jednak pamięć o królu Ghidorze, Rodanie i Mechagodzilli wciąż jest stosunkowo świeża w umysłach ludzi, są oni skłonni zaakceptować fakt, że Godzilla należy do powierzchni planety, aby trzymać innych Tytanów w Pustej Ziemi – tajemniczej krainie, w której żyją gigantyczne małpy takie jak Kong zapoczątkowany.

Pomimo Nowe Imperium z udziałem ludzkich postaci, takich jak antropologiczna lingwistka dr Ilene Andrews (Rebecca Hall) i podcaster Bernie Hayes (Brian Tyree Henry), którzy byli bezpośrednio zaangażowani w wydarzenia z poprzednich filmów Monsterverse, prawie wszyscy ludzcy bohaterowie nowego filmu poruszają się po tej historii z niezręczną zieloność, która nie wydaje się odpowiednia dla ludzi, w których powinieneś wierzyć jako ocalałych z wielokrotnych spotkań z Tytanami.

To właśnie podczas tych spotkań badacze Monarch po raz pierwszy odkryli, że Tytani mogą zużywać energię radioaktywną, a także ją rozładowywać, a potwory instynktownie walczą o dominację, wyczuwając się nawzajem. Kiedy jednak Godzilla zaczyna szukać reaktorów jądrowych, którymi mógłby się pożywić, w Monarch panuje powszechne zamieszanie co do przyczyny – po części dlatego, że Kong, jedyne znane potencjalne zagrożenie dla supremacji jaszczurki, mieszka w centrum Ziemi.

Sprawiając, że wiele ludzkich postaci wydaje się dziwnie nieobeznanych z biznesem śledzenia Tytanów, Nowe Imperium oferuje sobie łatwy, ale niezgrabny sposób na zapoznanie nowicjuszy Monsterverse z działaniem potworów. Zamiast zadawać pytania, jakich można się spodziewać od kogoś, kto spędził dużo czasu na studiowaniu kaiju, Ilene jest raczej substytutem publiczności, która przemawia niemal wyłącznie na wysypiskach wystaw. Coś niepokoi Godzillę i Monarch wie, że powinno się tym martwić, ale dopiero gdy adopcyjna córka Ilene, Jia (Kaylee Hottle), zaczyna mieć niepokojące wizje, każdy na górze zastanawia się, czy Kong może mieć coś wspólnego z tą sytuacją.

Reklama

Ludzie w filmach Monsterverse nigdy nie byli szczególnie fascynujący, ale teraz Nowe Imperium, ich szczupłość odzwierciedla fakt, że tak naprawdę są postaciami drugoplanowymi. Godzilla i Kong są tutaj gwiazdami. A ponieważ franczyza poświęciła już tyle czasu na skupienie się na tym pierwszym, Nowe Imperium dokonuje mądrego wyboru, aby głębiej zbadać tajemnicze powiązania tego ostatniego z Jią i Pustą Ziemią. Zawsze interesujące było wyobrażenie sobie, jak mógłby wyglądać film Monsterverse całkowicie skupiający się na Tytanach, i Nowe Królestwo eksperymentuje z tym pomysłem, kierując swoją uwagę na nowe życie Konga w Pustej Ziemi.

Nowe Imperium sprawia wrażenie niemal przekrojowego filmu dokumentalnego o przyrodzie, ponieważ wykorzystuje migawki nowej normalności Konga, aby bez słów przekazać samotność, którą Kong czuje jako – jego zdaniem – ostatni w swoim rodzaju. Chociaż Kong nie mówi, jego oczy i mimika są ożywione niesamowitą ludzką naturą, która sprawia, że ​​jego emocje są łatwo widoczne. Pusta Ziemia to cudowne i przerażające miejsce, ale możesz zobaczyć, jak opuszczony Kong czuje się, spotykając grupy innych dzikich gatunków Tytanów. Możesz zobaczyć, jak niechętnie, ale kusi go, aby udać się na powierzchnię, gdzie wie, że Jia i Godzilla czekają, aby go powitać. Ale emocje Konga stają się jeszcze bardziej złożone i imponująco ożywione, gdy spotyka Suko, młodego Tytana pochodzącego z nowej grupy małpich potworów.

Mimo braku dialogu Godzilla x Kong: Nowe imperium naprawdę nabiera tempa, gdy Suko i Kong wyruszają w podróż przez nieziemską dżunglę Pustej Ziemi do czegoś, co wydaje się być prawdziwym domem Konga. Ponieważ Tytani są tak wyraziści, możesz prześledzić ewolucję ich relacji i poczuć, jak gwałtownie się ona zmienia, gdy para spotyka dzierżącego bicz króla nowych małpich potworów. Ale choć wizualna prezentacja historii Konga jest interesująca, Nowe Imperium powraca do swoich ludzkich postaci, aby wyjaśnić, co dzieje się tak często, że odnosi się wrażenie, że studio nie ufa widzom, że będą w stanie podążać za nimi.

Film jest po prostu bardziej wciągający, gdy skupia się na potworach w serii coraz bardziej przesadzonych scenografii, które przypominają mecze pro wrestlingu. Starcia Konga i Skar Kinga na Pustej Ziemi są brutalne i sprytnie nakręcone w sposób, który sprawia, że ​​niemal zapominasz, jak olbrzymi są Tytani, gdy widzisz ich latających w powietrzu, dzierżących swoją pierwotną broń. Szczególnie pomaga ekspresja Konga Nowe ImperiumJego działanie jest podyktowane emocjami, ponieważ widać, jak przemyślał sprawę.

Ale zaraz po pojawieniu się nowej rękawicy mocy Konga film zaczyna robić się tak absurdalny, że niemal wydaje się, że Warner Bros. zdecydowało, że nadszedł czas, aby Monsterverse zbankrutował. Chociaż widok Konga jadącego na grzbiecie Godzilli jest zdecydowanie szalony, gdy razem szarżują do bitwy jako sojusznicy, ta sama emocjonalność, która sprawia, że ​​wielka małpa czuje się tak ludzka, sprawia, że ​​gad wydaje się niemal kreskówkowy. Ta energia wydaje się być bardzo zamierzonym ukłonem w stronę niektórych głupszych filmów o Toho, takich jak Zniszcz wszystkie potwory I Godzilla kontra Hedora. Ale jest to także zmiana, której Monsterverse nie była na dobrej drodze i służy jako odwrócenie uwagi od tego, jak niezręcznie układa się film.

Godzilla x Kong: Nowe imperium (wymawiane „Godzilla Kong” jak imię i nazwisko) zawiera wystarczająco dużo przyjemnych dla publiczności walk, aby zadowolić widzów teatralnych. Jednak ci, którzy mają nadzieję, że film umożliwi dalszy rozwój serii, mogą się rozczarować, ponieważ trudno sobie wyobrazić, dokąd Legendary zabierze Tytanów. Studio prawdopodobnie nie chce, aby był to ostatni rozdział Monsterverse. Ale wyjście z wielkim, absurdalnym, różowym hukiem może nie być najgorszą rzeczą dla Godzilli i jego przyjaciela z toporem.

Godzilla x Kong: Nowe imperium w rolach głównych występują także Dan Stevens, Alex Ferns, Fala Chen i Rachel House. Film trafi do kin 29 marca.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Senat ponownie zatwierdza program szpiegowski FISA, ale nie przed jego wygaśnięciem o północy

Senat przyjął ustawę ponownie zatwierdzającą art. 720 ustawy o nadzorze wywiadu zagranicznego (FISA), kontrowersyjny program umożliwiający szpiegowanie zagranicznych „celów” bez nakazu ale długa,...

Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Bellsprout

PokemonGo organizuje wydarzenie z okazji Dnia Społeczności Bellsprout 20 kwietnia od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Zgodnie z oczekiwaniami w przypadku...

Co oznacza restrukturyzacja Google dla Pixela i Androida?

Kluczowe dania na wynos Wewnętrzne zmiany Google pod rządami Ricka Osterloha mają na celu usprawnienie działania Pixela i Androida oraz usprawnienie...
Advertisment