Recenzja Gnosia: jak single player Among Us na Switch


Gry z odliczeniami, takie jak Pośród nas są ekscytujące po części z powodu elementu ludzkiego – znajdowania oznak, że ktoś kłamie lub robiąc wszystko, co w twojej mocy, aby ukryć swoją prawdziwą tożsamość, podczas gdy wszyscy cię badają. Doświadczenie zmienia się dramatycznie w zależności od tego, z kim grasz i jak bardzo są zaangażowani w swoją rolę. To właśnie sprawia, że ​​G.nosić tak intrygujące. Podstawowa idea jest taka sama, ponieważ albo próbujesz odgadnąć, kim jest wróg, albo przebierasz się za niego. Ale jest ogromna różnica: w Gnozja grasz całkowicie sam.

Gnozja jest prawdopodobnie najlepiej opisana jako gra dedukcyjna przekształcona w powieść wizualną. Grasz jako członek załogi statku kosmicznego, który został zainfekowany przez obcą rasę zwaną gnozją. Podczas gdy wszyscy wyglądają na ludzi (no cóż, z wyjątkiem mówiącego delfina), jeden lub więcej jest obcymi, którzy nie chcą niczego więcej, jak zabić resztę załogi. Gnosia atakuje tylko w nocy i każdego dnia załoga będzie przeprowadzać głosowanie nad tym, kto jest najbardziej podejrzany; wybrana osoba zostanie następnie umieszczona w zimnym śnie w nadziei zapobieżenia śmierci. Proces ten trwa do momentu wyeliminowania zagrożenia lub przejęcia kontroli nad statkiem przez gnozję.

Jak więc dowiedzieć się, czy postać sterowana przez komputer kłamie? Te sekwencje głosowania stanowią serce programu Gnozjai składają się z wielu dialogów. Przed przystąpieniem do głosowania każdy wyrazi swoje opinie i obawy. Niektórzy członkowie załogi będą mieli określone role – na przykład lekarz, który może stwierdzić, czy ktoś jest rzeczywiście gnozją – ale oczywiście mogą też kłamać na ten temat. Twoim zadaniem jest zwracanie bacznej uwagi na to, co ludzie mówią, a także na to, jak często, aby dowiedzieć się prawdy. Czy ciągle próbują odwrócić winę gdzie indziej? Czy są podejrzanie ciche? Jednocześnie musisz uważać, aby nie zwracać na siebie zbytniej uwagi.

Reklama

Jeden z ciekawszych zwrotów akcji zastosowanych przez dewelopera Petit Depotto w Gnozja polega na tym, że ty i reszta załogi przeżywacie ten sam dzień w kółko. Zmienne zmieniają każdą pętlę, w tym własną, zasadniczo losowo. Czasami masz na celu uratowanie wszystkich, innym razem knujesz jako gnozja.

Z jednej strony prowadzi to do wielu powtórzeń. Będziesz regularnie czytać te same linie dialogu i przeżywać zasadniczo ten sam dzień ponad 100 razy. Ale gra dobrze radzi sobie z powolnym wprowadzaniem nowych elementów, aby uczynić rzeczy interesującymi. Potrzeba wielu pętli, zanim będziesz mógł uspokoić wszystkich małą rozmową lub zawrzeć sojusze z innymi postaciami. Ostatecznie pojawia się więcej ról, w tym drugi typ obcych, którzy chcą zniszczyć wszechświat.

Mechanika pętli może być nudna, ale jest również integralną częścią historii, którą próbuje opowiedzieć gra. Za każdym razem, gdy zaczynasz od nowa, dowiadujesz się trochę więcej o postaciach, gnozji i tajemnicy samej pętli. W pewnym momencie przestałem nawet próbować „wygrać” podczas głosowań i zamiast tego eksperymentowałem z nowymi technikami w nadziei, że odkryję więcej wskazówek. Jest nawet pewien postęp podobny do RPG, ponieważ możesz poprawić swoje umiejętności w pętlach; Skupiłem się przede wszystkim na skradaniu się i charyzmie, żeby ludzie nie zwracali na mnie uwagi, ale zawsze mnie słuchali.

Gnozja nie do końca odtwarza doświadczenie grania z prawdziwymi ludźmi, ale tak naprawdę nie próbuje. Zamiast tego gra wykorzystuje ramy tytułów społecznościowych, takich jak Pośród nas jako ramy dla jego horroru science fiction. Po około 20 pętlach byłem uzależniony i szedłem naprzód przez tę samą rutynę, jak detektyw w poszukiwaniu wszelkich wskazówek, które mogłem znaleźć. A jeśli mi się nie uda? Cóż, jest o wiele więcej szans, aby spróbować ponownie.

Gnozja jest już dostępna na Nintendo Switch.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Na zdjęciu dysk SSD Corsair MP600 Micro M.2-2242

Corsair zaprezentował MP600 Micro, dysk SSD M.2 NVMe w formacie M.2-2242 (o długości 42 mm), który jest nieco większy od dysku MP600 Mini...

Recenzja EcoFlow Glacier: lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu zasilana energią słoneczną

Nie wiem, komu potrzebna jest zasilana bateryjnie lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu na kółkach, które można ładować za pomocą panelu słonecznego, ale...

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...
Advertisment