Recenzja Fast X: franczyza Furious Vin Diesela kręci się


The jedyna zwodnicza rzecz o Filmy Szybcy i wściekli polegają na tym, że ludzie stojący za nimi udają, że wciąż są filmami o samochodach. Nie daj się zwieść rozmowom o momencie obrotowym i systemach wtrysku paliwa: ta seria włączył inny bieg dawno temu. W szczególności zmienił się w 2011 r Szybka piątkafilm, który nakręcił Szybkich i wściekłych hybrydowa franczyza superbohatera / superszpiega / super napadu, jaką jest dzisiaj. Od tego czasu to, co kiedyś było świeżą (i, szczerze mówiąc, całkiem zabawną) osią, zakręciło kołami w błocie. Do czego nas sprowadza Szybki X.

Czarnym charakterem w najnowszym rozdziale sagi jest Dante Reyes (kiedyś i z przyszłości Aquaman Jason Momoa), syn antagonisty brazylijskiego handlarza narkotyków Szybka piątka. Szybki X otwiera materiał z recyklingu Szybka piątka przedstawiający ojca Dantego, Hernana (Joaquim de Almeida), który kończy swój koniec w kulminacyjnym napadzie na bank / pościgu samochodowym tego filmu. To wymowny wybór, ponieważ ujawnia, gdzie znajduje się obecne wcielenie serii Naprawdę rozpoczął się. Przypomina również długoletnim fanom, o czym kiedyś były te filmy — pościg samochodowy na końcu Szybka piątka jest niesamowity, lepszy niż cokolwiek w Szybki X — i o co im teraz rzekomo chodzi.

Odpowiedź na ten ostatni fragment brzmi — powiedz to wszystko razem — rodzina. Szybki X nie mógł wyraźniej podkreślić tego tematu. To film bez podtekstów, w którym bohaterowie określają swoje motywacje i jasno wyjaśniają, co zamierzają zrobić, zanim to zrobią. („To wielka bomba!”, mówi w pewnym momencie postać po ujawnieniu tej bomby. „Idę zabić faceta, który próbuje rozbroić moją bombę”, mówi Dante lokajowi, kilka minut później.) Ta szczerość jest głównie wywołująca chichot. Ale jest to pomocne w tym sensie, że jeśli widzowi zdarzy się przegapić jedną z nich Szybki Xzawiera wiele odniesień do innych Szybkich i wściekłych filmów, chwilę później pojawi się inna postać, aby wyjaśnić połączenie.

Reklama

Zdjęcie: Universal Pictures

Szybki X przedstawia również główny plan Universalu dla serii, stale podkreślając znaczenie dziedzictwo I przekazując wiedzę z pokolenia na pokoleniezapobiegawczo przygotowując przyszły restart, w którym Dominic Toretto (Vin Diesel) przekazuje kluczyki do samochodu swojemu synowi Little B (Leo Abelo Perry) po epickie trzyczęściowe zakończenie do obecnej sagi jest zakończona.

Szybki X przekazuje również pałeczkę pod względem postaci drugoplanowych, wprowadzając dwóch nowych członków „Agencji”, która kontroluje losy Doma i jego załogi. Tess (Brie Larson) jest córką Pana Nikt Kurta Russella, który obecnie „głęboko się ukrywa” (czytaj: prawdopodobnie pojawi się w sekwencji po napisach) po tym, jak jego samolot wpadł w zasadzkę na początku ostatni film. Aimes (Alan Ritchson) jest następcą Mr. Nobody, który chce dopaść Doma i jego przyjaciół, dopóki tego nie zrobi.

Nowe postacie powiązane ze starymi postaciami pojawiają się również po stronie dobrych facetów, a nasi znajomi przyjaciele — Letty (Michelle Rodriguez), Mia (Jordana Brewster), Han (Sung Kang), Tej (Chris „Ludacris” Bridges), Roman ( Tyrese Gibson) i Ramsey (Nathalie Emmanuel) również tam są. Jakob (John Cena), antagonista z ostatniego filmu, został włączony do kręgu zaufania Doma, a nawet super-haker Cipher (Charlize Theron) okazuje chwilową lojalność wobec ekipy. I to nie wliczając scen!

Letty (Michelle Rodriguez), ubrana na biało i stojąca w nowoczesnym laboratorium pośród niebieskich świateł i stołów chirurgicznych, wygląda na całkowicie znudzoną Fast X

Zdjęcie: Peter Mountain/Universal Pictures

W tym momencie swojego życia Dom i Letty ustatkowali się i stali się kwadratowymi rodzicami – tymi, którzy trzymają pistolety z tłumikami na nocnych stolikach, ale mimo to są kwadratowymi rodzicami. Podchodzą do swojego życia i pracy z całkowitą powagą, bez względu na to, czy próbują zatrzymać bombę, czy nauczyć Małego B zasad. To czyni z nich dwie najmniej przekonujące postacie w filmie. Tymczasem ich partnerzy w zbrodni (lub bohaterstwie, w zależności od tego, o jakim filmie myślisz), wciąż tną to jak za dawnych czasów. Ale podczas gdy Han jest w aplikacjach randkowych, a Tej i Roman wciąż spędzają dni na żartobliwym dokuczaniu sobie nawzajem, gagi zaczynają być nudne.

Postacie, które bawią się najlepiej, to nowe dodatki do serii: Cena, wykonujący wariację na temat swojego rockowego schticka z mięsem Rozjemca, wnosi zabawną energię wujka do swoich scen. A Momoa? Cóż, najlepszym sposobem na opisanie jego występu w tym filmie jest rola małego nepo Jokera, ogarniającego chaos i destabilizującego dalszą rodzinę Doma, noszącego pastelowe lakiery do paznokci i jedwabne koszule rozpięte do pępka. On nawet zdziera linię z Mroczny rycerz kiedy mówi: „Niektórzy ludzie chcą zbawić świat. Chcę go tylko ukarać”.

Biorąc pod uwagę nawyk Doma do pozyskiwania członków rodziny (punkt Aimes abażury, narzekając na „kult” Szybkich i wściekłych, który wciąż rekrutuje byłych wrogów), jest wiele postaci, za którymi trzeba nadążyć Szybki X. Z konieczności, reżysera Louisa Leterriera (zastępując długoletniego twórcę Szybkich i wściekłych, Justina Lina, który odszedł na wczesnym etapie produkcji) dzieli ich na równoległe przygody kłusujące po świecie. Niektóre z nich są bardziej ekscytujące niż inne: na przykład Tej, Roman, Ramsey i Han spędzają większość filmu na zakupach technologii z podziemia i spotykaniu się ze starymi przyjaciółmi w Londynie.

Samochód zostaje uderzony w bok przez ogromną, płonącą metalową kulę tuż za Watykanem, gdy ludzie uciekają w przerażeniu w scenie akcji z Fast X

Obraz: Universal Pictures

A kiedy akcja już się zaczyna, to w innym stylu niż w najlepszych Filmy Szybcy i wściekli. Leterrier oczywiście wzbogacił sceny pościgów za pomocą CGI, a walka wręcz jest kręcona w ten fragmentaryczny sposób, w którym ani jeden cios ani kopnięcie nie jest pokazany w całości od rzutu do uderzenia. Całość jest pozbawiona poczucia skali lub lokalizacji – i to zanim pojawi się przyprawiająca o mdłości fotografia z drona.

Nawet czynnik podniecenia zajmuje drugie miejsce po wszechmocnym IP Szybki X, ponieważ widzowie są zachęcani do spędzenia czasu na wskazywaniu ekranu w uznaniu, jak Leonardo DiCaprio w mem Ricka Daltona. Ten film jest pełen odwołań i odniesień, powtarzając niektóre z najlepszych akrobacji z serii w rozgrzanych sekwencjach, które w większości pokazują, jak fajnie było za pierwszym razem. Nieszczere jest opłakiwanie subtelności, której ta seria nigdy nie miała, ale nacisk na wiedzę Szybki X wprowadza emocję, która jest zabójcza dla filmu takiego jak ten: nuda.

Szybki X cierpi na ten sam stan, co współczesne filmy MCU, gdzie jest tak obciążony wewnętrzną mitologią, że bardziej przypomina pracę domową niż rozrywkę popcornową. „Czasy, kiedy jeden człowiek za kierownicą samochodu mógł coś zmienić, już minęły” — trzeźwo Aimes informuje Doma, przygotowując się do ognistego, sprzecznego z fizyką punktu kulminacyjnego filmu, w którym oczywiście jeden człowiek siedzi za kierownicą samochodu. Aimes ma się mylić w swoich przewidywaniach i źle myśleć o tym. Ale dni, w których taka głupia, przesadzona linia wystarczy, aby widzowie wracali do tej serii, również mogą zanikać.

Szybki X wchodzi do kin w całym kraju 19 maja.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Najnowsze DLC Escape Academy pojawi się w czerwcu

Akademia ucieczki był jedna z moich ulubionych gier zeszłego roku. Uwielbiałem trudne łamigłówki w stylu pokoju ucieczki, które dawały mi dobre, obfite...

Wyjaśnienie strajku graczy NA LCS

Gry Riot opóźni otwarcie swojej Ameryki Północnej Liga Legend letnia seria e-sportowa przez dwa tygodnie po profesjonalnych graczach głosowało „zdecydowaną większością”...

Apple Studio Display spada do najlepszej ceny roku za 249 USD taniej

Wszystkie dzisiejsze najlepsze oferty są teraz dostępne dzięki uprzejmości z 9to5Zabawki. W tę piękną środę możesz już teraz ratować 249 $ na...
Advertisment