Recenzja CRKD Nitro Deck: potężne, pełne funkcji akcesorium do Switcha


Przy cenie 79,99 USD za zestaw Joy-Cony Nintendo dla Switcha nie są tanie w wymianie. A jeśli ty, podobnie jak wielu właścicieli Switcha, kupiłeś więcej Joy-Conów, niż się spodziewałeś, ze względu na działanie drążków analogowych, możesz zainteresować się tym gadżetem o nazwie Nitro Deck firmy CRKD, nowej firmy sprzętowej w ramach Embracer Group.

Pomyśl o Nitro Deck za 59,99 USD jako o egzoszkielecie dla Switcha, pasującym do wersji standardowej lub OLED, który służy do ulepszenia konsoli w pożądany sposób. Najważniejszą cechą Nitro Deck są analogowe drążki z efektem Halla, które są trwałe i większe niż te maleńkie w Joy-Conach. Te drążki analogowe są umieszczone w wytrzymałej plastikowej obudowie, która sprawia, że ​​Switch jest bardziej ergonomiczny w trzymaniu i użytkowaniu. Dodatkowo posiada bardzo mocną podpórkę.

Reklama

Ta limitowana edycja inspirowana Gamecube za 89,99 USD z pewnością wygląda na tę część. W razie potrzeby każdą z nakładek na drążki analogowe można wymienić.
Foto: Cameron Faulkner/Polygon

Dla niektórych same te cechy mogą sprawić, że Nitro Deck będzie tego wart, ale ma jeszcze więcej funkcji i niewiele kompromisów (przepraszam jednak fanów amiibo — brakuje mu punktu dotykowego NFC). Oferuje wszystkie przyciski znajdujące się na Joy-Conach oraz kilka dodatków, w tym cztery konfigurowalne tylne łopatki à la Steam Deck firmy Valve (można je wyłączyć, jeśli wolisz prostsze wrażenia). Podobnie jak większość dobrych kontrolerów innych firm, każdy przycisk na talii Nitro można ustawić w trybie Turbo, co pozwala na spamowanie przycisku tak szybko, jak chcesz, aby ułatwić grę. Obsługuje także sterowanie dudnieniem i ruchem, na wypadek gdybyś chciał używać celowania żyroskopowego w grach takich jak Legenda Zeldy: Łzy Królestwa Lub Fortnite.

Nitro Deck nie zawiera baterii, więc nie może przedłużyć żywotności Twojego Switcha. To powiedziawszy, nie zauważyłem, żeby to akcesorium rozładowywało baterię mojego Switcha szybciej niż zwykle. Pomimo dokładnego zamocowania do portu USB-C Switcha, Nitro Deck również nie przeszkadza w ładowaniu, ponieważ ma z tyłu wejście USB-C – właściwie dwa. Drugi port pozwala używać tego gadżetu jako przewodowego kontrolera, gdy konsola Switch jest zadokowana do telewizora. Nie widzę siebie, abym kiedykolwiek wybrał Nitro Deck zamiast bezprzewodowego kontrolera Switch Pro w tym konkretnym przypadku, ale miło, że służy to pewnemu celowi, gdy nie obejmuje Switcha.

Zdjęcie Asus ROG Ally i Nitro Deck obok siebie, aby pokazać, że mają mniej więcej tę samą grubość.

Nitro Deck zmienia Switch w coś równie grubego i ciężkiego jak komputery przenośne, jak pokazany tutaj ROG Ally.
Foto: Cameron Faulkner/Polygon

Coś, z czego rezygnujesz w Nitro Deck, to przenośność Switcha. Dla większości osób posiadających Switcha i inne urządzenie przenośne, np Pokład parowy Lub Sojusznik ROG, mniejszy rozmiar Switcha i porównywalnie duża biblioteka gier sprawiają, że najczęściej zabiera się go ze sobą na wakacje. Ale Nitro Deck zmienia Switcha w coś równie grubego i mocnego, jak jeden z droższych i potężniejszych konkurentów.

Model pokazany w tym poście to limitowana wersja Nitro Deck, która poza kolorystyką przypominającą GameCube, zawiera twardą, zapinaną na zamek obudowę, dwa wymienne drążki na zatrzaski oraz złącze USB-C na USB-A kabel do podłączenia go do stacji dokującej Switcha. Te dodatki łącznie wynoszą 89,99 USD, ale jeśli te dodatki nie mają dla Ciebie większego znaczenia, sugeruję wybranie prostszych (ale wciąż całkiem atrakcyjnych) schematów kolorów, które kosztują 59,99 USD.

Zdjęcie tyłu akcesorium Nitro Deck firmy Crkd, które dodaje więcej tylnych przycisków dla Nintendo Switch.

Tylne łopatki (w sumie cztery) można dostosować tak, aby uruchamiały dowolne polecenia za pomocą przycisku twarzowego.
Foto: Cameron Faulkner/Polygon

Jeśli głównie grasz na Switchu w trybie przenośnym i chcesz czegoś, co zmieni go w urządzenie bardziej ergonomiczne, dostępnych jest kilka solidnych opcji, takich jak Kompaktowa podkładka Hori Split Pad. Ale jeśli chcesz większego komfortu, plus dudnienie, sterowanie ruchem i znacznie lepsze drążki analogowe, tak naprawdę nie ma dla ciebie wielu opcji poza Nitro Deck. Jest to zarówno świetna, stosunkowo niedroga alternatywa dla wymiany Joy-Conów, jak i zabawnie wyglądające, choć masywne akcesorium do Switcha, które nie skąpi na niezbędnych funkcjach.

Talia Nitro jest już dostępna. Akcesorium dostarczyła firma Crkd. Vox Media ma partnerstwa partnerskie. Nie mają one wpływu na treść redakcyjną, chociaż Vox Media może otrzymywać prowizje za produkty zakupione za pośrednictwem linków partnerskich. Możesz znaleźć dodatkowe informacje na temat polityki etycznej firmy Polygon można znaleźć tutaj.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Nowa aplikacja pogodowa na Apple Watch: jak to wygląda i działa

Wraz z systemem watchOS 10 dostępna jest przeprojektowana aplikacja Pogoda, która wygląda świetnie, zawiera więcej wskaźników pogodowych i lepiej wykorzystuje wyświetlacz Apple Watch...

Jak wyłączyć opcję „Kliknij tapetę, aby odsłonić pulpit” w systemie macOS

We wtorek Apple wypuściło macOS Sonoma publicznie, a aktualizacja wprowadza wiele nowych funkcji – w tym kilka mniejszych. Jedną z rzeczy, którą...

Apple i Google zmieniają sposób słuchania podcastów

To jest Gorąca kapsuła, Krawędźbiuletyn poświęcony podcastingowi i branży audio. Zapisać się Tutaj po więcej.Witajcie Hot Podders, tu Amrita i Ariel! ...
Advertisment