Recenzja Blink Mini 2: dobra, tania kamera przewodowa, która teraz działa na zewnątrz


Kamery bezpieczeństwa to osobista preferencja; co zrozumiałe, wielu osobom nie podoba się pomysł potencjalnego bycia obserwowanym we własnych domach. Ale te gadżety oferują przydatne funkcje, takie jak sprawdzanie stanu zwierząt, monitorowanie domu, gdy Cię nie ma lub łapanie kogoś grasującego na Twoim podwórku po zmroku.

Nowa Blink Mini 2 (39,99 USD) to solidna, niedroga, przewodowa kamera do monitoringu, której można używać wewnątrz lub na zewnątrz, aby poradzić sobie ze wszystkimi tymi scenariuszami. Chociaż w tym przedziale cenowym dostępnych jest kilka kamer przewodowych z większą liczbą funkcji, najnowsza oferta Blink, która właśnie została wprowadzona na rynek w tym tygodniu, spełnia wiele wymagań. Jest to szczególnie dobre, jeśli masz Inteligentny dom Amazon Alexa lub już zainwestowałeś w niedrogie aparaty Blink zasilane bateryjnie.

Firma Blink zasłynęła dzięki niedrogim aparatom zasilanym bateryjnie, które na dwóch bateriach AA wytrzymują nawet dwa lata. Firma oferuje obecnie trzy modele zasilane sieciowo: Blink Mini (1 i 2); the Mrugnij Przewodowa kamera z reflektorem; i Miga dzwonek wideo (który może być przewodowy lub zasilany bateryjnie).

Niestandardowy chip Blink wyróżnia go spośród wielu innych producentów. Firma opracowała super energooszczędny krzem, a niedawna aktualizacja dodała funkcję widzenia komputerowego (CV) na urządzeniu. Umożliwia to wykrywanie osób, co można znaleźć w nowszych kamerach firmy: Floodlight; Mini2; i nowy Mrugnij na zewnątrz 4 (120 dolarów) aparat na baterie. (Wykrywanie osób wymaga subskrypcji Blink).

Blink Mini 2 można ustawić na płaskiej powierzchni z podstawą lub bez, którą można zamontować na ścianie lub suficie. Jednak Mini 2 nie współpracuje z Uchwyt Blink Mini Pan Tilt.

Mini 2 jest kontynuacją Mrugnij Miniktóry przejął od Wewnętrzna kamera Cloud Cam firmy Amazon w 2022 r po gigantze handlu detalicznego kupiłem Blink w 2017 rokui wnosi więcej do stołu. Uaktualnienia obejmują zgodność wewnątrz i na zewnątrz, nowy reflektor, wykrywanie osób na urządzeniu i zasilanie przez USB-C.

Reklama

Oferuje szersze pole widzenia w porównaniu z oryginalnym Mini (143 stopnie w porównaniu do 110), lepszą jakość obrazu, lepszą wydajność przy słabym oświetleniu i bardziej elegancki wygląd. Ponadto nadal istnieje możliwość przechowywania lokalnego poprzez dodanie pliku Moduł synchronizacji migania za 50 USD 2 i pamięć USB (moduł nie jest wymagany do korzystania z kamery, tylko jeśli chcesz mieć pamięć lokalną).

Materiał filmowy z Blink Mini (po lewej) i Mini 2 (po prawej) pokazuje większe pole widzenia i lepszą jakość obrazu.

Malutki, malutki aparat Mini 2 zmieści się praktycznie wszędzie. Przetestowałem go w kurniku na końcu ogrodu, na patio z tyłu, w biurze i kuchni, i w ciągu dnia zapewniał wyraźny i wyraźny obraz we wszystkich lokalizacjach. Nocne widzenie w podczerwieni było zadowalające, ale kolorowe widzenie w nocy przy świetle punktowym było bardzo ziarniste.

Powiadomienia o ruchu i osobach w Mini są superszybkie, ale nie ma rozbudowanych powiadomień, a szkoda. Blink twierdzi, że jest to spowodowane tym Funkcja wczesnego powiadamiania, zaprojektowane tak, aby powiadamiać Cię tak szybko, jak to możliwe, abyś mógł obejrzeć podgląd na żywo, gdy akcja wciąż się toczy. Osobiście wolę bogate powiadomienia z migawką akcji.

Dwukierunkowy dźwięk jest nadal nieco statyczny, co stanowi problem wszystkie aparaty Blink, które testowałem. Ale jest znacznie lepszy w porównaniu z oryginalnym Mini.

Blink ma świetny system mocowania, a podstawa z kulką i gniazdem w Mini 2 ułatwia regulację kąta i pozycji kamery nawet po przykręceniu jej podstawy do ściany lub sufitu. Mogłem też po prostu postawić go na płaskiej powierzchni bez podstawy, co oznaczało, że mogłem go zmieścić wszędzie, gdzie chciałem. To najmniejszy aparat, jaki do tej pory testowałem.

Mini 2 to także jedna z najtańszych kamer bezpieczeństwa, jakie można kupić, zarówno od razu po wyjęciu z pudełka, jak i do przechowywania w chmurze (tylko 3 dolary miesięcznie — Pierścionek kosztuje teraz 5 dolarów miesięcznie, a Arlo i Google Nest zaczynają się od 8 USD). Dodatkowa odporność na warunki atmosferyczne (stopień ochrony IP65) czyni go nieskończenie bardziej użytecznym, ale za to trzeba będzie dodatkowo zapłacić Odporny na warunki atmosferyczne zasilacz Blink, który ma pokaźną długość 13 stóp. Jest sprzedawany osobno lub w opakowaniu w zestawie z aparatem za 49,98 USD.

Blink Mini 2 montowany jest w kurniku za pomocą opcji montażu bocznego i kabla zewnętrznego.

Blink Mini 2 współpracuje z aplikacją Blink z takimi funkcjami, jak konfigurowalne strefy prywatności i aktywności oraz dwustronna rozmowa. Aplikacja jest dość prosta, ale oferuje wiele opcji dostosowywania i harmonogramów, które pozwalają uzbrajać i rozbrajać kamery (coś, za co trzeba zapłacić za pomocą Ring).

Czułość ruchu aparatu jest dobra — wręcz za dobra. Bez włączania funkcji wykrywania osób otrzymywałem powiadomienia, gdy światła na jednym z moich inteligentnych pasków świetlnych zmieniły kolor w moim biurze. Dostosowanie czułości trochę pomogło, ale potrzebujesz wykrywania osób, jeśli nie chcesz być zasypywany powiadomieniami. Pomocne jest to, że możesz odłożyć alerty o ruchu.

Jeśli, podobnie jak wiele osób, nie chcesz wydawać 3 dolarów miesięcznie, nadal możesz otrzymywać powiadomienia o ruchu, aby poinformować Cię, jeśli coś dzieje się w domu. Ale nie ma wykrywania osób bez płacenia.

Możesz także nagrywać wideo lokalnie za pomocą modułu synchronizacji 2, aby uniknąć opłat za przechowywanie w chmurze, ale to dodatkowe 50 USD, a bez subskrypcji nie będziesz mógł wykryć osoby i będziesz ograniczony czasem oglądania podglądu na żywo; w abonamencie to aż 90 minut.

Kamera współpracuje z inteligentnymi wyświetlaczami Amazon Echo, umożliwiając oglądanie transmisji na żywo, a ja mogę wyświetlić obraz w moim Echo Hub w ciągu kilku sekund. Można go również ustawić tak, aby ogłaszał wykrycie ruchu lub osoby na głośnikach Echo, ale nie obsługuje innych platform inteligentnego domu.

Widzenie w dzień i w nocy dzięki Blink Mini 2 w kurniku.

Najbliższymi konkurentami Mini są modele Wyze i TP-Link, które mają kamery wewnętrzne/zewnętrzne z inteligentnymi alertami i lokalną pamięć masową z wbudowaną kartą microSD za mniej niż 40 dolarów: Wyze z kamerą Wyze Cam v3 za 36 dolarów i TP-Link z Przewodowa kamera wewnętrzna/zewnętrzna Tapo za 40 USD C120.

Rozważając Ostatnie problemy z bezpieczeństwem Wyze, Tapo jest lepszą opcją z tych dwóch. Ma także lepsze funkcje niż Mini 2 — wideo 2K, podwójne reflektory i bezpłatne inteligentne powiadomienia o ludziach, zwierzętach i pojazdach. Ponadto kamera posiada funkcję wykrywania szczekania psów, płaczu dzieci i miauczenia kotów, co czyni ją potencjalnie bardziej przydatną niż Blink, zwłaszcza jako kamera wewnętrzna.

Osobiście nie jestem wielkim fanem kamer wewnętrznych, a jako opcja przewodowa na zewnątrz, Blink sprawdził się dla mnie lepiej niż Tapo, przesyłając strumieniowo wideo z mojego kurnika na dole ogrodu w bardziej niezawodny sposób. Mini jest także mniejszą z dwóch kamer, jest dostępna w kolorze czarnym lub białym i ma dłuższy kabel zasilający do zastosowań zewnętrznych z wtyczką odporną na warunki atmosferyczne (choć kosztuje to dodatkowo). Ale Tapo współpracuje z Google Home i Samsung SmartThings, co czyni go lepszym wyborem, jeśli korzystasz z tych platform.

Duży zewnętrzny kabel zasilający do Blink Mini 2 jest bardzo wytrzymały.

Ogólnie rzecz biorąc, Blink Mini 2 to doskonałe ulepszenie popularnej, niedrogiej kamery bezpieczeństwa. Jest bardzo łatwy w konfiguracji i obsłudze, a jego system montażu jest jednym z najprostszych i najbardziej elastycznych, jakich używałem.

Korzystanie z tego na zewnątrz i ograniczenie szumów powiadomień dzięki wykrywaniu osób, a wszystko to przy cenie poniżej 50 dolarów, stanowi znaczną poprawę w porównaniu z Mini 1. Jakość wideo (zarówno w dzień, jak i w nocy) i dźwięk są zauważalnie lepsze niż w Mini 1. Ale zoom jest nadal ograniczone i chciałbym zobaczyć więcej inteligentnych alertów dotyczących np. zwierząt i pojazdów; wykrywanie dźwięku również byłoby doskonałe.

Moje dwa największe problemy to to, że aplikacja Blink nie jest intuicyjna i ma ograniczoną integrację z inteligentnym domem. Chociaż aplikacja ma wiele opcji dostosowywania, wydaje się nieporadna i przestarzała, szczególnie w porównaniu z doskonałą aplikacją jej siostrzanej firmy, Ring. bardzo chciałabym możliwość korzystania z kamer Blink w aplikacji Ring. Blink Mini 2 jest również zamknięty w ekosystemie Amazona i nie obsługuje Google Home ani Samsung SmartThings (chociaż Blink obsługuje IFTTT).

Ale jeśli używasz Alexy i/lub innych kamer Blink lub po prostu szukasz prostej kamery bezpieczeństwa do określonego celu i nie potrzebujesz super wysokiej rozdzielczości, jest to dobra, wszechstronna i niedroga opcja.

Zdjęcia i zrzuty ekranu: Jennifer Pattison Tuohy / The VergeSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Emulator iPhone’a „iGBA” został usunięty z App Store, ale nie jesteśmy pewni dlaczego

W weekend pierwszy emulator gier na konsolę przenośną trafić do App Storepo złagodzeniu wytycznych dotyczących recenzji App Store tydzień wcześniej. Przewiń do przodu o...

MSI prezentuje serwery GPU dla branży mediów i rozrywki na targach NAB Show 2024

MSI, wiodący światowy dostawca serwerów, zaprezentuje swoje najnowsze serwery GPU wyposażone w procesory AMD podczas targów NAB Show 2024 na stoisku nr SL9137...

KingSpec przedstawia 2,5-calowe dyski SSD Yansen dla przedsiębiorstw

Na targach Embedded World 2024 w Norymberdze w Niemczech firma KingSpec (znana również jako YANSEN) zaprezentowała swój 2,5-calowy dysk SSD specjalizujący się w...
Advertisment