Recenzja aparatu Aqara E1 dla HomeKit


HomeKit Secure Video to albo świetne rozwiązanie, albo okropne rozwiązanie, w zależności od tego, kogo zapytasz i w zależności od dnia. Nie, nie jest idealny, ale ufam mu. To jedyne rozwiązanie do nagrywania za pomocą kamery, na jakie kiedykolwiek pozwoliłem w domu. Ostatnio testowałem Nowa kamera Aqara E1a, który obejmuje obsługę HomeKit Secure Video.

Od czasu mojej pierwszej interakcji z Aqarą w 2020 roku nieustannie jestem pod wrażeniem jakości produktów, które firma oferuje w przystępnej cenie. Nigdy nie kupiłem żadnego produktu od Aqary, który nie spełniłby tego, o czym mówił. Czasami interfejs użytkownika w aplikacji Aqara nie jest doskonały, ale ogólnie rzecz biorąc, sprzęt rozwiązuje problem, który ma rozwiązać. Nie inaczej jest w przypadku nowego aparatu Aqara E1.

Rozpakowanie i konfiguracja

Chociaż Aparat Aqara E1 obsługuje HomeKit, nie obsługuje go bez dodania do Aplikacja Aqara Pierwszy. Po podłączeniu (wymaga zasilacza USB-A lub USB-C, jeśli masz własny kabel), uruchomisz aplikację Aqara i dodasz nowe urządzenie. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​aplikacja znalazła go natychmiast przez Bluetooth, korzystając z funkcji Aqara MagicPair. Z boku aparatu znajduje się kod QR Aqara. Zeskanujesz go, a podczas procesu wdrażania będziesz mieć możliwość dodania go do HomeKit, wybrania pokoju, nazwania kamery i wyboru ustawień nagrywania dla HomeKit Secure Video. Jedną z rzeczy, które naprawdę doceniam, jest to, że Aqara dodała do aparatu E1 Wi-Fi 6 i Bluetooth 5.2. Obsługiwane jest również WPA3.

Aplikacja Aqara E1

Korzystanie z HomeKita

Kiedy korzystasz z aplikacji Aqara, kamera E1 ma wiele funkcji, których HomeKit jeszcze nie obsługuje. E1 obsługuje lokalne nagrywanie za pomocą karty microSD o pojemności do 512 GB, a kopie zapasowe można również tworzyć na pamięci NAS. Dzięki karcie micro SD masz także możliwość nagrywania 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dzięki aplikacji Aqara Home możesz wyznaczyć kąt widzenia chroniący prywatność (na przykład: twarzą do ściany lub podłogi) i aktywować tryb prywatności, aby obrócić kamerę pod tym kątem i uśpić ją. W aplikacji można również wyłączyć nagrywanie dźwięku z kamery.

Zestaw domowy Aqara E1

Dzięki HomeKit zyskujesz wiele funkcji, które Apple wbudowuje w platformę. Otrzymasz możliwość nagrywania wideo w chmurze w ramach subskrypcji iCloud+. Chociaż Apple nie obsługuje jeszcze nagrywania 24/7, nagrywanie oparte na ruchu jest całkiem niezawodne. Kamera może także pełnić funkcję czujnika ruchu. Przydatne może być to, że można zainstalować kamerę skierowaną w stronę drzwi zewnętrznych i ustawić ją tak, aby automatycznie włączała światło podłączone do HomeKit po wykryciu ruchu. W pewnym sensie otrzymujesz dwa produkty HomeKit w jednym.

Reklama

Podsumowanie na aparacie Aqara E1

Wygląda na to, że w ostatnich latach nie pojawiło się wiele nowych zestawów HomeKit do kamer skupiających się na HomeKit. Gdy zbliżamy się do końca roku kalendarzowego, wspaniale jest zobaczyć nową opcję kamery wewnętrznej dla HomeKit Secure Video. Aqara E1 jest kompaktowa, ma rozdzielczość 2K, umożliwia obrót i pochylenie w aplikacji Aqara oraz w pełni wykorzystuje HomeKit i HomeKit Secure Video. Jeśli chodzi o wewnętrzną kamerę HomeKit, jest tu wiele do polubienia. Możesz kupić Aqarę E1 od Amazonka Lub inni sprzedawcy detaliczni.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Rada Nadzorcza ASML zamierza powołać Christophe’a Fouquet na stanowisko Prezesa i Dyrektora Generalnego

W dniu dzisiejszym Rada Nadzorcza ASML Holding NV (ASML) ogłasza, że ​​zamierza mianować Christophe'a Fouqueta, obecnie dyrektora ds. biznesu ASML i członka zarządu,...

NVIDIA przygotowuje kartę GeForce RTX 4090 D dla Chin w celu zapewnienia zgodności z amerykańskimi przepisami dotyczącymi kontroli eksportu

NVIDIA wprowadza ostatnie poprawki do nowej karty graficznej GeForce RTX 4090 D, karty graficznej SKU przeznaczonej specjalnie na rynek chiński, skierowanej głównie do...

V-COLOR osiąga podkręcanie DDR5-8000 RDIMM na TRX50 AERO D

Firma V-COLOR Technology Inc ogłosiła, że ​​osiągnęła nowy rekord podkręcania wynoszący 8000 MHz dla pamięci DDR5 R-DIMM o pojemności 64 GB (4x 16...
Advertisment