Recenzja aktualizacji Stardew Valley 1.6: Ta gra nie bez powodu ma dziedzictwo


Gdy Dolina Gwiezdnej Rosy po raz pierwszy ukazał się w 2016 roku i był ustawiony na wzór Harvest Moon. Porównanie było wówczas jedynym sposobem na opisanie symulatora rolnictwa o niskich stawkach, w którym miejscowi mieszkańcy spotykali się i być może pobierali ślub. Trudno o tym pamiętać teraz, w czasach, gdy „przytulne granie” zaczęło żyć własnym życiem, a „zdrowe” gry mają swoje własne witryny oglądane przez setki tysięcy widzów, ale Gwiezdny został wypuszczony do innego świata. A potem powstał ten. Najnowsza wersja głównej zawartości, aktualizacja 1.6, stanowi świadectwo długowieczności gry w gatunku, który ukształtowała.

Dolina Gwiezdnej Rosy odniósł ogromny sukces w momencie uruchomienia; to jest stare milion egzemplarzy za dwa miesiące, a od 2024 r. liczba ta wynosi 30 milionów. Recenzenci w tamtym czasie cieszyła się satysfakcją ze swoich zadań i sposobem, w jaki zmierzały w kierunku czegoś większego: umożliwienia ucieczki od codziennej rutyny życia poprzez zanurzenie rąk w miękkim brudzie i nawiązanie kontaktu ze swoją społecznością. Gwiezdny również nieco wyprzedził swoje czasy, jeśli chodzi o przedstawianie związków osób tej samej płci, umożliwiając graczom umawianie się na randki i poślubianie dowolnego z romantycznych NPC, niezależnie od płci.

Każdy z tych elementów był przez lata krytykowany – antykapitalistyczny szkielet gry zaprzecza żmudnej pogoni za zyskiem to nie podnosi nikogo innego w Pelican Town, a jego seksualni NPC-e podkreślają tylko a brak różnorodności szerzej. Ale mówiąc prościej, miło jest móc poczuć się tak, jakbyś trzymał się Joja Corp. i jej prawdziwych odpowiedników, tworząc zadowalająco czystą i wydajną linię do produkcji wina i całując swoją dziewczynę-gej (Leah, jeśli się zastanawiasz), pomimo tych niedoskonałości.

Reklama

Mapa świata jest teraz o wiele łatwiejsza w obsłudze!
Zdjęcie: ConcernedApe przez Polygon

Ten rdzeń do Dolina Gwiezdnej Rosy nigdy się nie zmienił, podobnie jak jego atrakcyjność. W rzeczywistości jego niekontrolowany sukces tylko przyspieszył. W miarę jak nisza, którą kiedyś zajmowała, została nasycona setkami innych niezależnych gier rolniczych i pokrewnych tytułów AAA, takich jak Harwestella, zaczęło luźno łączyć się pod przytulnym sztandarem gier. Chociaż etykieta jest mglista i może obejmować gry, które nie wymagają rolnictwa ani innych Gwiezdny zszywki, nadal są uwzględniane dzięki swojej popularności i typowemu pokrywaniu się z otwartą atmosferą o niskich stawkach i świeżym powietrzu. I GwiezdnyJego wpływ w przestrzeni nigdy nie osłabł – jest wszędzie, skąd baner subreddita Cosy Games do górnego obrazu a główny wyjaśniacz gazety.

Jednak bycie filarem mikrogatunku nie jest jedyną rzeczą, do której przyciągają nowych i powracających graczy Dolina Gwiezdnej Rosy. W ciągu ostatnich ośmiu lat programista Eric „ConcernedApe” Barone dodał główne aktualizacje do gry, utrzymując ją w świeżości i udostępniając ją potencjalnym nowym rolnikom. Według Wykresy Steamgra zyskała napływ nowych graczy w listopadzie 2019 r., co zbiegło się z aktualizacją 1.4, oraz w styczniu 2021 r., z aktualizacją 1.5. W obu przypadkach średnia liczba jednoczesnych graczy wzrosła, a następnie pozostała wyższa. I 1.6 też ma złamany Gwiezdnypoprzedni rekord dla jednoczesnych użytkowników Steam.

Społeczność bardzo oczekiwała tej ogromnej aktualizacji, a mimo to została miło zaskoczona tylko jak bardzo dodał do gry: nowy obszar, festiwale, dialogi NPC, możliwość posiadania wielu zwierzaków, dziesiątki nowych przedmiotów, aktualizacje wizualne i tak dalej. Barone zaprosił graczy do założenia nowej farmy, aby zobaczyć to wszystko, być może na nowo dodanej farmie Meadowlands skupiającej się na hodowli zwierząt, więc właśnie to zrobiłem.

Meadowlands to ósmy typ farmy, który może pomóc w dostosowaniu konkretnych wrażeń podczas gry. Jest przeznaczony dla rolników, którzy chcą bardziej hodować zwierzęta niż uprawiać rośliny i jest wyposażony w dwa własne pisklęta startowe. Jest również porośnięty niebieską trawą, która najwyraźniej jest ulubieńcem zwierząt hodowlanych. Dokładna premia mechaniczna nie jest jasna w grze, ale ma to swoje odzwierciedlenie Gwiezdnysiła. W istocie jest to zabawny, wibrujący dodatek, dzięki któremu możesz być szczęśliwy, że Twoje kurczaki dobrze się bawią. Jeśli chcesz poznać szczegóły, możesz zajrzeć na prowadzoną przez fanów wiki i się dowiedzieć dokładnie to, co robii spędzaj godziny zastanawiając się, jak zbudować najlepszą możliwą farmę. Zawsze tak było w Gwiezdny, ale rośnie tylko z każdą aktualizacją, ponieważ gromadzi więcej funkcji i szerszą społeczność. 1.6, z jego Lista prania dodatków i ulepszeń, jest tego przykładem.

Postacie graczy Stardew Valley stojące przy płocie prowadzącym do kurnika na farmie Meadowlands.  Otacza go dzika trawa i błękitna trawa.

Zdjęcie: ConcernedApe przez Polygon

Minęło wystarczająco dużo czasu, odkąd na poważnie założyłem nową farmę, że mogłem ponownie doświadczyć jednego z wcześniejszych uroków Gwiezdny: Zawsze jest coś, co cię zaskoczy. Być może właśnie to sprawiło, że modowanie gry stało się tak popularne. Mody takie jak Stardew Valley Expanded wyraźnie spróbuj uchwycić „Magiczne uczucie, które towarzyszyło im, gdy grali po raz pierwszy Dolina Gwiezdnej Rosy” i są z tego powodu niezwykle popularne (ostatnio liczba pobrań wersji rozszerzonej przekroczyła 2 miliony).

To samo dotyczy Gwiezdnyaktualizacji 1.6, po której społeczność zawrzała nowymi odkryciami, niezależnie od tego, czy pochodzą one od osób, które unikały czytania opisów poprawek i postów w mediach społecznościowych, czy od osób, które znalazły nowe pisanki. Te momenty są paradoksalnie łatwiejsze do wykrycia na późniejszym zapisie — wracając do mojej farmy pod koniec trzeciego roku, otrzymałem zalew listów, gości i przerywników filmowych mówiących mi o nowych rzeczach, które mogę zrobić. Aktualizacja z pewnością wzbogaci grę dla nowych graczy, a także zapewni świeżość klubowi setek godzin.

Ale sedno gry jest nadal takie samo Gwiezdny — i to właśnie dzięki temu gra trwa od ośmiu lat. Mam już na koncie około 100 godzin – według wielu opinii nowicjuszy – i wracając do tego, od razu staje się oczywiste, dlaczego. Ta podstawowa pętla gry jest niewiarygodnie dobra w trzymaniu cię w napięciu; zawsze jest jeszcze jedna rzecz, którą chcesz zrobić, przechodząca w kolejną i kolejną, aż przez całe popołudnie będziesz siedział i klikał w uprawy, zwierzęta i rudy.

1,6 nie skręca Dolina Gwiezdnej Rosy w nową grę, a fakt, że absolutnie nie było to konieczne, jest być może najciekawszą rzeczą w tej grze. Gwiezdny ukazał się osiem lat temu i nadal dominuje w gatunku, który prawie stworzył.

Wychodząc naprzeciw, natychmiast przyciągnął niedocenianą publiczność, zapewniał jej rozrywkę przez lata dzięki nieodpartej pętli i regularnie odświeżał swój zasób niespodzianek poprzez duże aktualizacje, takie jak 1.6. Nic nie jest w stanie w najbliższym czasie zakłócić tej dominacji.

Nie jest jasne, czy w przyszłości pojawi się masowa aktualizacja do wersji 1.7. Barone pracuje nad inną grą, Nawiedzony czekoladnikod 2020 r. i póki to jest obecnie w przerwie aby na pewno w pewnym momencie otrzymać wersję 1.6 wolną od błędów i dostępną na różnych platformach Dolina Gwiezdnej Rosy zostanie pozostawiony sam sobie. Ale nawet jeśli nie otrzyma już żadnych większych aktualizacji, jego niewzruszony rdzeń, długi ogon i zakorzeniona społeczność oznaczają, że na pewno jeszcze przez długi czas pozostanie w centrum ekosystemu, który wokół niego wyrósł.

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Mocowanie Tesli przypominało pedały Cybertruck z tą instalacją nitów

Chwila Film Aarona Casha opublikowany w serwisie X twierdzi, że jest to „35-sekundowa naprawa wycofania” zademonstrowana podczas wydarzenia „Cyber ​​Takeover” w Long Beach,...

Następna era Home Assistant zaczyna się teraz

Jak rozwiązać problem przekształcenia popularnej platformy inteligentnego domu, opartej na ideałach open source i otwartych standardów, w coś większego, co pozostanie wierne tym...

Dolphin wyjaśnia, dlaczego jego emulator GameCube i Wii nie będzie dostępny w App Store

Firma Apple niedawno zmieniła swoje zasady, zezwalając na korzystanie z emulatorów gier w App Store. Delta, jedna z podstawowych aplikacji do emulacji,...
Advertisment