Ratowanie wyrzuconego materiału na muszki projektantów


Nisha Blackwell pamięta, jak jako dziecko nosiła dużo ubrań, które były do ​​noszenia, i przeglądała rzeczy, które mogła przymierzyć z matką i babcią. Mówi, że oszczędność była czymś, co wszyscy robili, na długo przed przemianowaniem go na upcykling.

„Idea oszczędzania jest zakorzeniona w tym, kim jestem jako osoba” – mówi Blackwell. „Kiedy musisz nosić coś, co ktoś już miał na sobie, musisz nauczyć się zaradności, aby być modnym”.

Podstawą stało się wykorzystanie każdego dostępnego materiału Knotzland, stworzona na zamówienie firma Blackwell, założona w Pittsburghu w 2014 roku, dała jej szansę połączenia doświadczenia z upcyklingiem zużytych ubrań i innych wyrzuconych materiałów z zainteresowaniem ochroną środowiska.

Reklama

Nisha Blackwell mówi, że Knotzland uratował ponad 3000 funtów odpadów tekstylnych do swoich muszek.

Proces upcyklingu polega na tym, że przedmiot, taki jak ubranie lub stary mebel, zamienia go w coś nowego, zwykle nadając mu nową funkcję i drugie życie. To nie to samo, co recykling, który polega na rozbiciu przedmiotu na surowce w celu ponownego wykorzystania w innym produkcie. Przedmiot z recyklingu ma swój oryginalny materiał, właśnie zaprezentowany lub przerobiony do nowej ostatecznej formy. To naturalny proces w przypadku odzieży i innych tekstyliów.

Upcykling pomaga również zrównoważyć niektóre mniej przyjazne dla środowiska procesy produkcyjne, od energii i wody wykorzystywanych w produkcji po zanieczyszczenie powietrza spowodowane transportem towarów do sklepów. I chociaż popularność tego upcyklingu wzrosła w ciągu ostatniej dekady, jak zauważa Blackwell, korzenie upcyklingu tkwią w znacznie starszych tradycjach.

„To pomaga nam naprawdę wydłużyć cykl życia tych materiałów, a następnie faktycznie uniemożliwiamy im trafianie na wysypiska” – mówi Blackwell.

Nisha Blackwell przy swojej maszynie do szycia

Blackwell nauczyła się szyć i zamieniła zamiłowanie do oszczędnego gospodarowania w biznes na pełen etat.

Tylko w 2018 roku wpłynęły na składowiska w USA 11,3 mln ton odpadów tekstylnych, według danych Agencji Ochrony Środowiska. Blackwell zauważa, że ​​wiele materiałów używanych w odzieży – szczególnie w tak zwanych liniach fast-fashion – to syntetyki, takie jak poliester, który jest na bazie plastiku. Dlatego trzymanie tych materiałów z dala od wysypisk ma znaczenie dla większego środowiska.

„W gospodarce o obiegu zamkniętym koncentrujesz się na dalszym projektowaniu i przeprojektowywaniu oraz projektowaniu z myślą o życiu wykraczającym poza początkowy konsument. Tworzymy rzeczy wysokiej jakości, które ludzie mogą przekazać i przekazać następnemu pokoleniu ”- mówi.

Jak mówi Blackwell, przez większość pierwszego roku w Knotzland chodziło o edukowanie ludzi, dlaczego uważa, że ​​ponowne wykorzystanie materiałów jest ważne.

„Wiedziałem, że chcę użyć odzyskanego materiału. Chciałam być częścią rozwiązania ograniczającego odpady tekstylne ”- mówi. „Chodziłam na spotkania modowe w Pittsburghu i na takie wydarzenia jak Dzień Ziemi w Pittsburghu i to było tak, jakby wszystkie te rzeczy się dla mnie zazębiały”.

Wielu klientów Knotzland nie zdawało sobie sprawy z cyklu życia części garderoby i tego, że ich muszki to coś więcej niż tylko kawałek materiału po zmianie stylizacji. „Służymy jako wstęp do rozmowy na temat zrównoważonego rozwoju”, mówi, „więc teraz klient może wyjść w świat i porozmawiać o nim. Teraz mamy te małe informacje na świecie, a nasi klienci są tym podekscytowani, ponieważ jest to produkt, który jest wyrazisty, prawdziwy i wyjątkowy dla nich i przyjazne dla środowiska.”

Knotzland pozyskuje materiały od firm tapicerskich, producentów serwet i innych sklepów z używaną odzieżą. Blackwell twierdzi, że mogą to być martwe towary, wycofane produkty lub zeszłoroczne mody, które nadal są jak nowe tkaniny, ale po prostu nie mogą być używane przez producenta lub dostawcę tekstyliów. Jako członek zarządu Pittsburgh Center for Creative Reuse (PCCR) – które rozlicza się jako nietradycyjny sklep z artykułami artystycznymi, w którym ludzie mogą przekazywać i kupować używane dzieła sztuki i artykuły rzemieślnicze – miała dostęp do szerokiej kolekcji materiałów wielokrotnego użytku. może nie znaleźć się w innych sklepach z używaną odzieżą.

Centrum handlowe Creative Reuse w Pittsburghu

W Pittsburgh Center for Creative Reuse ludzie mogą przekazywać darowizny i kupować używane materiały rzemieślnicze, których inne sklepy mogą nie mieć.

„Przyjmujemy odrzuty i inne darowizny, które mogą być trudne do przekazania do zwykłego sklepu z artykułami używanymi” – mówi dyrektor wykonawczy PCCR Ash Andrews. „Ktoś może mieć w połowie zużytą tubę z farbą. Wiele takich rzeczy może zostać wyrzuconych, ponieważ tak naprawdę nie można ich przekazać. ”

I chociaż upcykling w modzie zaczął się od oszczędnych i niezależnych projektantów, jest również rozpoznawany przez większe popularne marki jako sposób na zmniejszenie ilości odpadów w branży. Na przykład marka odzieży damskiej Eileen Fisher w ramach programu Renew odkupuje ubrania od klientów i odsprzedaje je na drugie życie. Ubrania, których nie można odsprzedać w obecnej postaci, są przetwarzane na dzieła sztuki, poduszki i draperie na trzecie życie.

Knotzland zatrudnia „krawców” pracujących w domu, którzy pomagają tworzyć jej muszki i maski.

Krawaty Knotzland są modne i upcyklingowe.

Blackwell szacuje, że do tej pory Knotzland „uratował” ponad 3000 funtów odpadów tekstylnych. Jest również dumna z tego, że Knotzland stworzył pracę w domu dla szwaczek, które robią muszki na długo przed wybuchem pandemii, co pomogło firmie przetrwać niepewność minionego roku. Zamiast skupiać się na ślubach, które planowała w 2020 roku, Knotzland zajęła się robieniem masek. Ten proces przypomniał Blackwell, dlaczego jest zdeterminowana, aby skalować Knotzland etycznie, a nie tylko szybko. „To jest powolna moda”, mówi, „co jest o wiele lepsze dla środowiska”.

Andrews mówi, że firma taka jak Knotzland jest firmą wyjątkową z Pittsburgha. „W postindustrialnym mieście, takim jak Pittsburgh, ponowne użycie jest tylko częścią tego, jak coś robimy” – powiedzieli, wskazując na stare huty stali, które zostały ponownie wykorzystane jak centra produkcyjne i place handloweoraz Carrie Furnace, dawne muzeum US Steel, które zostało przekształcone w wielki piec na rzece Monongahela.

„Pittsburgh ma za sobą wiele trudnych chwil, ale jest to coś w rodzaju nastawienia„ wykorzystaj to, zrób to lub obejdź bez ”. Zwłaszcza wśród ludzi, którzy nie mają wielu zasobów, tak właśnie dorastaliśmy ”- powiedział Andrews. „Jakbyś mógł zmyć tę plastikową torbę i użyć jej ponownie”.

Blackwell twierdzi, że lokalizacja w Pittsburghu pozwoliła Knotzland na rozwój we własnym tempie.

Blackwell mówi, że posiadanie firmy modowej zlokalizowanej w Pittsburghu, a nie w większym mieście, takim jak Los Angeles, ma swoje wady. „Jadę na Zachodnie Wybrzeże i rozmawiam o tym, co robimy, i wydaje mi się, że to dla nich druga natura, są bardziej zaawansowani na drodze do zrównoważonego rozwoju”, mówi, z koncepcjami takimi jak upcykling i troska o środowisko związane z żywnością. w codzienne praktyki. Mówi, że „przekonujące” rozmowy nie trwały tak długo.

„Ale w zamian uważam, że Pittsburgh pozwolił nam stać się bardziej wszechstronnymi we własnym tempie”. Blackwell dodaje, że dorastała w społeczności, w której zdezinwestowano, przez co zawsze czuła się jak przegrana, która musiała trochę ciężej pracować.

„Bycie Czarną kobietą w zrównoważonym rozwoju, Czarną kobietą w firmie produkującej odzież męską, akceptacja zajęła trochę czasu. – Czy nadal będzie robić muszki? Ale ludzie zdali sobie sprawę, że to nie tylko hobby, że naprawdę byliśmy zaangażowani w czynienie dobra dla społeczności i środowiska ”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Sonos usłyszał muzykę: ulepszenia VoiceOver, odtwarzanie lokalne i nie tylko, powrót do nowej aplikacji

Sonos wprowadził na rynek zupełnie nowość wersję swojej aplikacji ten miesiąc. Otrzymał także wiele krytycznych opinii od użytkowników na temat brakujących funkcji,...

Możesz zaoszczędzić do 20 USD na najnowszych power bankach Qi2 firmy Anker

Cieszę się, że byłem zmuszony poczekać z przyjęciem nowego standardu ładowania magnetycznego, ponieważ oznacza to, że mogę teraz skorzystać z rabatów takich jak...

Steve’owi Kramerowi, konsultantowi politycznemu stojącemu za fałszywymi automatycznymi połączeniami Bidena, grozi kara w wysokości 6 milionów dolarów

Federalna Komisja Łączności zaproponowała nałożenie wielomilionowych kar na konsultanta politycznego odpowiedzialnego za kampanię automatycznego dzwonienia, w której wykorzystano wygenerowaną przez sztuczną inteligencję fałszywą...
Advertisment