Raport OpenSignal twierdzi, że iPhone 12 jest wolniejszy niż prawie każdy telefon z Androidem w testach prędkości 5G / 4G


Nowy raport firmy Opensignal przedstawia zgrubny obraz tego, jak wydajność 5G w ofercie iPhone’a 12 wypada na tle smartfonów z Androidem w USA. Większość z 25 najlepszych najszybciej 5G W końcu smartfony zostały wyprodukowane przez Samsunga i chociaż iPhone 12 odnotował 2,3-krotny wzrost prędkości 5G w porównaniu z szybkościami 4G iPhone’a, pierwsze iPhone’y 5G firmy Apple zostały umieszczone na dole opakowania i za co najmniej 25 smartfonami z Androidem dla ogólnej prędkości pobierania.

Opensignal udostępnił nowy raport na temat wydajności 5G w USA według modelu smartfona, a nowy Galaxy S21 5G firmy Samsung zajmuje czołowe miejsce ze średnią prędkością pobierania 5G / 4G wynoszącą 56 Mb / s.

Jednym z głównych wniosków było to, że Samsung stanowił 60% z 25 najlepszych wykonawców 5G.

TCL Revvl 5G i OnePlus 8T + zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce ze średnią 49,8 i 49,3 Mb / s. LG Velvet 5G uplasował się na 25. miejscu z szybkością 37,8 Mb / s.

Gdzie w tym wszystkim jest iPhone 12? Bez wątpienia rozczarowujące dla właścicieli iPhone’a 12, pierwsze smartfony Apple z obsługą 5G wyprzedziły swoich konkurentów z Androidem pod względem ogólnych średnich prędkości.

IPhone 12 Pro i Pro Max miały średnie prędkości pobierania 36,9 i 36,2 Mb / s, a iPhone 12 i 12 mini – odpowiednio 29,6 i 32,9 Mb / s.

Reklama

Opensignal zauważa, że ​​ponieważ poprzednie iPhone’y były za Androidem, jeśli chodzi o prędkości 4G z Intelem zamiast modemami Qualcomm, iPhone 12 przyniósł większy 2,3-krotny wzrost prędkości 5G w porównaniu z 4G w USA niż konkurenci, tacy jak Samsung, OnePlus itp. przeskocz do 5G.

Poniższy wykres pokazuje, jak Apple był w stanie wypełnić lukę, jeśli chodzi o wydajność 5G dzięki modemom Qualcomm, ale nadal pozostaje w tyle za wszystkimi konkurentami z Androidem.

Ponieważ linia iPhone’a 12 korzysta z modemów Qualcomm 5G, takich jak urządzenia z Androidem, a nawet zawiera mmWave we wszystkich modelach, byliśmy ciekawi, dlaczego wygląda na to, że iPhone pozostaje w tyle i sięgnęliśmy do Opensignal.

Ian Fogg, który jest autorem tego raportu i kieruje zespołem analitycznym Opensignal, który powiedział, że może to sprowadzić się do tego, że Samsung i inni producenci Androida wyprzedzą Apple, jeśli chodzi o projektowanie RF, ponieważ komponenty smartfonów poza modemem wpływają na wydajność 5G / 4G. Na przykład Samsung Galaxy S21 to trzecia generacja smartfonów 5G, podczas gdy iPhone 12 jest pierwszym Apple. Dlatego Apple może mieć wiele do zrobienia, aby nadrobić zaległości w projektowaniu front-end RF.

Na koniec raport podkreśla, że ​​jeśli chodzi o 5G, powinno to zrobić niezłą różnicę dla użytkowników:

Dziś widzimy średnie prędkości pobierania w modelach iPhone’a Pro 5G, które są średnio o 36% szybsze niż prędkości w najnowszych modelach iPada Pro. Dzięki nowemu SoC obsługującemu 5G przyszli użytkownicy iPada Pro powinni widzieć prędkości co najmniej tak szybkie, jak użytkownicy iPhone’a 12.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Produkty pamięci masowych i pamięci ADATA XPG na targach Computex: Project Neonstorm, Legend 970, Caster RGB DDR5-9000

ADATA i XPG, jej submarka skupiona na graczach, zaprezentowały mnóstwo pamięci i produktów pamięci masowej na targach Computex 2023. Zaczynamy od pamięci...

Apple twierdzi, że „ekosystem” App Store przekroczył 1 bilion dolarów w 2022 roku, oto co to oznacza

Apple odpada z nowym raportem dzisiaj w którym ponownie reklamuje ekonomiczny wpływ App Store. Według badania przeprowadzonego przez ekonomistów z Analysis Group,...

Strajk pisarzy WGA nad sztuczną inteligencją, ChatGPT ma wyższą stawkę niż myślisz

Pierwszy z wielu z pewnością protestów pracowniczych przeciwko sztucznej inteligencji już się rozpoczął. Zaczęło się od hollywoodzcy pisarze którzy chcieli...
Advertisment