Raport mówi, że fuzja Microsoft/Activision Blizzard „prawdopodobnie” spotka się z pozwem FTC


Szanse Microsoftu na jego ukończenie Przejęcie Activision Blizzard za 70 miliardów dolarów wyglądać trochę szczuplej w tym tygodniu. Powołując się na trzy źródła zaznajomione ze sprawą, donosi Polityk że amerykańska Federalna Komisja Handlu (FTC) „prawdopodobnie” spróbuje zablokować umowę w drodze pozwu antymonopolowego.

Wiadomość pojawia się, gdy umowa staje przed trudną kontrolą Wielka Brytania oraz Unia Europejska regulatory również. Rządy na całym świecie chcą powstrzymać potęgę dużych firm technologicznych, a ruch Microsoftu w dziedzinie gier komputerowych stawia je przed dużym celem. Krzesło FTC Lina Khan otwarcie sprzeciwiała się potencjalnym monopolom technologicznym.

Źródła Politico twierdzą, że decyzja nie została jeszcze podjęta, ale „pracownicy FTC oceniający umowę są sceptyczni wobec argumentów firm”.

Tymczasem wojna na słowa między Sony i Microsoft w sprawie umowy przybrała absurdalny obrót w środę, kiedy brytyjski regulator, Urząd ds. Konkurencji i Rynków, wydał zderzenie sprawozdania obie firmy przekazały śledczym w październiku. Sony błaga organy regulacyjne o zablokowanie transakcji, mówiąc, że kontrolowanie przez Microsoft Activision Blizzard, a zwłaszcza franczyzy Call of Duty, zabije konkurencję na rynku gier.

Obie firmy znalazły się w niezwykłej sytuacji, ponieważ były zmotywowane do argumentowania, że ​​ich przeciwnicy odnoszą znacznie większe sukcesy niż oni, i stawały na głowie, by przedstawiać się jako zadziorny słabszy.

„Sugestia, że ​​obecny lider rynku, Sony, z wyraźną i trwałą siłą rynkową, może zostać wykluczony przez najmniejszego z trzech konsolowych konkurentów, Xboksa, w wyniku utraty dostępu do jednego tytułu, nie jest wiarygodna” – zaprotestował Microsoft. (Firma stanowczo zaprzeczyła również, że zrobiłaby coś takiego w pierwszej kolejności; szef gier Microsoftu — powiedział Phil Spencer Call of Duty pozostanie na PlayStation „tak długo, jak istnieje PlayStation, na które można wysłać”, podczas gdy firma powiedział New York Timesowi zaoferował Sony kolejne 10 lat gier Call of Duty).

Reklama

Microsoft hojnie twierdził również, że jego własne ekskluzywne gry to bzdury w porównaniu z grami Sony. „Sony ma więcej ekskluzywnych gier niż Microsoft, z których wiele jest lepszej jakości”, powiedział, powołując się na „kultowe franczyzy własne”takich jak God of War i Uncharted. PlayStation miało „prawie pięć razy więcej” ekskluzywnych tytułów niż Xbox.

Odpowiedzią Sony było mówienie śmieciami o własnej usłudze subskrypcji. „Game Pass znacznie wyprzedza PlayStation Plus” jęczało. „Microsoft ma już znaczną przewagę w usługach subskrypcji wielu gier. Game Pass ma 29 milionów subskrybentów konsoli Xbox Game Pass i Xbox Game Pass Ultimate i oczekuje się, że w przyszłości znacznie wzrośnie. Poziomy subskrypcji wielu gier w PlayStation Plus są znacznie opóźnione” – pokornie dodano.

Sony zrobiło też przelotne zdjęcia serii Battlefield EA, argumentując, że Call of Duty jest zbyt popularne w swojej dziedzinie, aby z nim konkurować, gdyby Microsoft uczynił go ekskluzywnym. „Nawet zakładając, że SIE ma możliwości i zasoby, aby stworzyć równie udaną franczyzę jak Call of Duty”, powiedział Sony, „stworzenie pretendenta do Call of Duty zajęłoby wiele, wiele lat i miliardy dolarów – a przykładem Battlefield EA pokazuje, że wszelkie takie wysiłki z dużym prawdopodobieństwem zakończą się niepowodzeniem”. Padły strzały!

Microsoft zamierza zakończyć przejęcie Activision Blizzard w pewnym momencie przed połową 2023 roku.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

elago Magnetic iPad Stand pojawia się z projektem inspirowanym komputerem iMac

Idealnie dopasowany czas do wydania nowego iPada Pro M2 firmy Apple w zeszłym miesiącu, elago jest teraz z najnowszym dodatkiem do swojej stajni...

Kensington wprowadza SlimeBlade Pro Trackball dla komputerów Mac

Firma Kensington przedstawia dzisiaj nowe akcesorium do komputerów Mac/PC, które podnosi ofertę trackballów na wyższy poziom. Zaprojektowany dla kreatywnych profesjonalistów, prosumentów i...

Darmowe DLC obsługujące ray tracing zostanie wydane 8 grudnia

Nvidia twierdzi, że DLC zostało stworzone za pomocą Remiks RTXnową platformę do modowania, która ma ułatwić dodawanie obsługi nowoczesnych technologii, takich jak ray...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!