Raport: MacBook Pro z ekranem OLED w przygotowaniu, ale jeszcze za kilka lat


Powszechnie oczekuje się, że Apple wypuści swoją wersję pierwsze iPady wyposażone w OLED gdzieś w przyszłym roku, zaczynając od iPada Pro. Osoby wyczekujące MacBooka Pro z wyświetlaczem OLED będą jednak musiały poczekać… jeszcze kilka lat.

Tę historię potwierdza Mosylejedyna zunifikowana platforma Apple. Jedynym rozwiązaniem jest Mosyle który w pełni integruje pięć różnych aplikacji na jednej platformie przeznaczonej wyłącznie dla Apple, umożliwiając firmom i szkołom łatwe i automatyczne wdrażanie, zarządzanie i ochronę wszystkich urządzeń Apple. Ponad 38 000 organizacji Wykorzystaj rozwiązania Mosyle aby codziennie automatyzować wdrażanie, zarządzanie i bezpieczeństwo milionów urządzeń Apple. Poproś o DARMOWE konto już dziś i odkryj, jak możesz uruchomić autopilota floty Apple w cenie, w którą trudno uwierzyć.

OLED MacBook Pro: Co wiemy

W nowej notatce dla inwestorów, którą widział 9 do 5Mac, analityk Jeff Pu z Haitong Intl Tech Research potwierdza liczne raporty, z których wynika, że ​​prace nad wersjami OLED 11-calowego i 12,9-calowego iPada Pro będą prowadzone przez jakiś czas w przyszłym roku. Pu zauważa, że ​​Apple planuje dostawę iPadów Pro OLED w wysokości 10 milionów sztuk w roku 2024.

A co z MacBookiem Pro? W dzisiejszym raporcie Pu twierdzi, że Apple zamierza zaktualizować 14-calowe i 16-calowe modele MacBooka Pro o ekrany OLED gdzieś w 2026 roku. Obecnie MacBook Pro wykorzystuje wyświetlacz mini-LED – który Apple określa jako Liquid Retina XDR.

Chociaż ekrany mini-LED stosowane w MacBooku Pro są powszechnie chwalone, wyświetlacze OLED mają kilka zalet. W końcu Apple używa ekranów OLED w iPhone’ach od czasów iPhone’a X.

Reklama

Ekrany OLED znane są z doskonałego współczynnika kontrastu, ponieważ każdy piksel emituje własne światło, które pozwala uzyskać prawdziwą czerń, gdy piksele są wyłączone. Może to również pomóc poprawić kąty widzenia. Panele OLED mogą być również cieńsze i bardziej elastyczne niż mini-LED, co czyni je idealnymi do eleganckich projektów urządzeń.

Wadą wyświetlaczy OLED może być bardziej podatność na wypalenie ekranu. Wypalenie jest spowodowane długotrwałym utrzymywaniem się na wyświetlaczu statycznego obrazu. Kiedy to nastąpi, widoczny ślad tego obrazu pozostanie na ekranie, niezależnie od tego, co oglądasz.

Jego również zgłoszono że Apple pracuje nad wersją MacBooka Air z wyświetlaczem OLED. Obecne oczekiwania są jednak takie, że OLED pojawi się najpierw w MacBooku Pro.

Podążaj za Chancem: Wątki, Świergot, InstagramaI Mastodont.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Na zdjęciu dysk SSD Corsair MP600 Micro M.2-2242

Corsair zaprezentował MP600 Micro, dysk SSD M.2 NVMe w formacie M.2-2242 (o długości 42 mm), który jest nieco większy od dysku MP600 Mini...

Recenzja EcoFlow Glacier: lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu zasilana energią słoneczną

Nie wiem, komu potrzebna jest zasilana bateryjnie lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu na kółkach, które można ładować za pomocą panelu słonecznego, ale...

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...
Advertisment