Raport dotyczący łańcucha dostaw odzwierciedla raporty dotyczące MacBooków M3 w 2024 r


Chociaż kiedyś była nadzieja na pierwsze M3 MacBooki zostaną wprowadzone na rynek w tym miesiącu, z nowszych raportów wynika, że ​​będziemy musieli poczekać na nie do przyszłego roku. Potwierdza to nowy raport dotyczący łańcucha dostaw, z którego wynika, że ​​Apple planuje przejść na chipy 3 nm w 2024 r.

Wciąż jest nadzieja, że ​​możemy ją zobaczyć Niektóre M3 Wcześniej komputery Mac, ale nie laptopy…

Kiedy zobaczymy pierwsze MacBooki M3?

Bloomberga W lipcu zgłosiliśmy, że możemy spodziewamy się, że pierwsze komputery Mac M3 wylądują w październikui że „prawdopodobne” modele obejmowały iMaca, 13-calowego MacBooka Air i 13-calowego MacBooka Pro (tak, aktualizacja starego modelu Touch Bar).

To wywołało zdziwienie, w tym nasze, bo wydawało się, że niedługo po wprowadzeniu na rynek najnowszych modeli M2 – a mianowicie 15-calowego MacBooka Air i M2 Ultra Mac Studio. Zastanawialiśmy się, czy Apple naprawdę tak szybko przejdzie z M2 na M3?

Sytuacja zmieniła się w następnym miesiącu, kiedy to samo źródło wskazało możliwość premiery M3 Mac mini w październiku, ale bez wzmianki o MacBookach.

Reklama

We wrześniu Ming-Chi Kuo był już tego pewien nie zobaczymy żadnych MacBooków M3 aż do 2024 roku.

Raport „Digitimes”.

Nowy Cyfrowe czasy raport mający na celu prognozę sprzedaży laptopów na następne pięć lat sugeruje, że globalne dostawy wzrosną w przyszłym roku o 4,7%, a jako jeden z powodów podaje wprowadzenie MacBooków M3.

W 2023 r. udział notebooków zbudowanych z wykorzystaniem procesorów ARM prawdopodobnie raczej się zmniejszy, a nie wzrośnie, ponieważ oczekuje się, że Apple, które stosuje wewnętrznie zaprojektowane procesory ARM do większości swoich notebooków z procesorami ARM, odnotuje znaczny spadek dostaw w 2023 r. ponieważ amerykański dostawca marki planuje przejście na procesory zbudowane w węźle 3 nm w TSMC w celu zwiększenia wydajności w 2024 r.

Proces 3 nm jest tym, czego Apple użyje w chipach M3.

Prawdopodobnie będzie warto na nie poczekać

Jeśli planujesz uaktualnienie do nowego MacBooka Pro, możesz poczekać na modele M3. Powinno zapewnić przejście z procesu 5 nm na 3 nm znaczny wzrost mocy i wydajności.

Bloomberg podał, że podstawowa konfiguracja chipa M3 Pro będzie obejmować 12 rdzeni procesora i 18 rdzeni procesora graficznego, z maksymalnie 36 GB pamięci RAM. Sugeruje to, że podstawowy układ M3 Pro ma o 2 rdzenie procesora więcej i 2 rdzenie procesora graficznego więcej w porównaniu do podstawowego układu M2 Pro. Podstawowy M3 Pro będzie również najwyraźniej miał nieco wyższy pułap pamięci RAM, obsługując do 36 GB w porównaniu z 32 GB w chipie M2 Pro.

Nie widzieliśmy żadnych raportów na temat prawdopodobnych możliwości podstawowego chipa M3, ale prawdopodobne jest, że poprawa w stosunku do podstawowego M2 będzie podobnego rzędu.

Zdjęcie: Tai Ngo/Usuń rozpryski

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Kody QR mogą być ukrytym oszustwem typu phishing – ostrzega FTC

Federalna Komisja Handlu (FTC) ostrzegła społeczeństwo przed skanowaniem jakichkolwiek starych kodów QR blog z alertami konsumenckimi zeszły tydzień. Oczywiście ostrzeżenie sprowadza się...

W miarę zbliżania się premiery Apple rozpoczyna planowanie szkoleń Vision Pro dla pracowników sprzedaży detalicznej

Apple intensywnie się do tego przygotowuje Premiera detaliczna Vision Pro– wynika z nowego raportu z Bloomberga. Według doniesień Apple zaczęło planować sesje...

Włącz podwójne dotknięcie dowolnego zegarka Apple Watch: instrukcje

Jedną z głównych nowych funkcji Apple Watch Series 9 i Ultra 2 jest tak zwane „podwójne dotknięcie”, które pozwala użytkownikom kontrolować urządzenie do...
Advertisment