Raport: Apple rozważało uruchomienie „usługi gier w chmurze” wraz z Apple Arcade


W swoim najnowszym wydaniu jego Zasilanie włączone biuletyn, Bloomberga Mark Gurman mówi, że Apple rozważało uruchomienie pewnego rodzaju „usługi gier w chmurze” obok Apple Arcade, ale na razie zrezygnowało z tych planów.

Jeden z czytelników Gurmana zapytał go, czy Apple planuje usługę gier w chmurze opartą na Apple Arcade, na co odpowiada, mówiąc, że obecna usługa gier firmy jest nieco „wyjątkowa, polegająca na grach, które działają na jego urządzeniu natywnie, a nie z Chmura.”

Następnie podaje trochę kontekstu w odniesieniu do innych firm, które koncentrują się na tym nowym doświadczeniu podobnym do „Netflixa dla gier”:

„Microsoft Corp., Nvidia Corp., Google i inne uruchomiły usługi gier, które działają z chmury. Pozwala to na obsługę szerszej gamy gier i tworzy wrażenia podobne do „Netflix for games”. Co dziwne, Apple nie pozwala tym rywalom dołączyć do Apple Arcade w App Store. Firma twierdzi, że nie dzieje się tak dlatego, że są konkurentami, ale po prostu dlatego, że nie zezwala na usługi gier w chmurze typu „wszystko, co możesz zjeść” na swoich urządzeniach.

Najciekawsze jest to, co Gurman mówi dalej o planie Apple dotyczącym własnej możliwej usługi gier w chmurze:

Mimo to firma w przeszłości dyskutowała wewnętrznie o perspektywach uruchomienia takiej usługi, jak mi powiedziano”.

Tak więc, kiedy Apple zaprezentowało Apple Arcade kilka lat temu, mogło to mieć inne podejście lub przynajmniej mogło się bardzo różnić od tego, czym jest dzisiaj. Ostatnio pojawiły się pobieżne plotki, które sugerowały, że Apple może przygotowywać urządzenie podobne do Nintendo Switch na swoją platformę do gier, co brzmi bardzo mało prawdopodobne, ponieważ 9to5Mac‘s Filipe Espósito wyjaśnione tutaj.

Jak zapewne wiecie, Apple nie podaje, ilu ma subskrybentów w Apple Arcade. Jedno wiemy na pewno, że firma zmieniła swoją pierwotną strategię przynosząc klasyczne gry z dawnych dobrych czasów aby utrzymać zainteresowanie subskrybentów, co wydaje się iść dobrze.

Reklama

Czy podobała Ci się usługa gier w chmurze firmy Apple? Czy uważasz, że firma pozwoliłaby konkurentom na App Store, gdyby okazało się to prawdą? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich do zarabiania. Więcej.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Zgrabne mikrofony Kondensator Worker Bee II już dostępny w sklepach w USA

Neat Microphones, innowacyjna marka wysokiej jakości cyfrowych mikrofonów USB i mikrofonów analogowych firmy Turtle Beach Corporation (Nasdaq: HEAR), ogłosiła dzisiaj, że Worker Bee...

Techniki szpiegowskie stają się zaawansowane technologicznie – dlaczego MI6 inwestuje w startupy

Dziękuję, że dołączyłeś! Uzyskaj dostęp do swojego Pro+ Treść poniżej. 7 grudnia 2021 Techniki szpiegowskie stają się zaawansowane technologicznie – dlaczego MI6 inwestuje w startupy Udostępnij ten...

DeepCool wprowadza na rynek zasilacze z serii PQ-M

DeepCool, globalna marka i producent sprzętu komputerowego i urządzeń peryferyjnych dla entuzjastów, ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek nowej generacji zasilaczy spełniających wysokie standardy...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!