Raport: Apple przygotowuje ponad 90 milionów sztuk iPhone’a 16 tylko na rok 2024


Lato to zawsze spokojny sezon dla nowych produktów Apple, ale firma ciężko pracuje, przygotowując się do duży spadek liczby wydań sprzętu.

Według nowy raportApple planuje sprzedać aż 90 milionów lub więcej modeli iPhone’a 16 tylko w 2024 roku.

Debby Wu, Takashi Mochizuki i Yuan Gao piszą dla Bloomberg:

Firma Apple Inc. zamierza sprzedać co najmniej 90 milionów egzemplarzy iPhone’a 16 w drugiej połowie tego roku, licząc, że usługi oparte na sztucznej inteligencji pobudzą popyt na nową linię produktów po trudnym roku 2023.

Firma poinformowała dostawców i partnerów, że zamierza osiągnąć wzrost dostaw nowych modeli iPhone’ów o ok. 10% w porównaniu z ich poprzednikami, po wysłaniu ok. 81 milionów iPhone’ów 15 w drugiej połowie 2023 roku.

Nic dziwnego, że Apple może liczyć na swoje Funkcje Apple Intelligence aby napędzać ulepszenia iPhone’a, ponieważ lista zgodnych urządzeń AI jest wyjątkowo krótki na iPhone’ach.

Jeśli kupiłeś zeszłorocznego iPhone’a 15, który technicznie nadal jest flagowym modelem iPhone’a, Twoje urządzenie zyska Apple Intelligence tylko wtedy, gdy będzie to odmiana Pro lub Pro Max. Natomiast wszystkie modele iPhone’a 16 Oczekuje się, że będą one w pełni obsługiwać technologię Apple Intelligence.

Reklama

Inny czynnik Bloomberg wskazuje jako sposób na uwzględnienie tegorocznego znacznego wzrostu Chin. W artykule zauważono:

iPhone również miał powolny start w 2024 r. w Chinach, według danych rządowych i niezależnych badań śledzących rynek, takich jak Counterpoint Research. Jednak popyt na kultowe telefony Apple zaczął silnie odbijać od kwietnia, częściowo z powodu fali rabatów, szczególnie w okresie poprzedzającym ważne wydarzenie zakupowe „618” lub 18 czerwca w całym kraju.

Prawdopodobne jest, że 90 milionów lub więcej egzemplarzy iPhone’a 16 jest efektem połączenia kilku czynników, w tym Apple Intelligence, poprawy sprzedaży w Chinach i być może oczekiwań, że inne nowe funkcje serii 16 okażą się atrakcyjne.

Czy planujesz uaktualnić do iPhone’a 16? Daj nam znać w komentarzach.

FTC: Używamy linków afiliacyjnych generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jak ułatwić korzystanie z telefonu jedną ręką

Będą chwile, kiedy będziesz mieć tylko jedną wolną rękę, aby korzystać z telefonu. Możesz wyprowadzać psa, nieść zakupy, trzymać się słupka metra lub...

Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o plotkowanym HomePodzie z wyświetlaczem firmy Apple

Po uwolnieniu HomePod 2 na początku 2023 r. pojawiło się wiele plotek o nowym modelu HomePoda, który zawiera jakiś rodzaj wyświetlacza. Plotki te...

Wadliwa aktualizacja CrowdStrike’a spowodowała awarię 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, twierdzi Microsoft

Błędna aktualizacja CrowdStrike spowodowała ogólnoświatową katastrofę technologiczną, która w piątek dotknęła 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, według Microsoftu. Microsoft twierdzi, że to...
Advertisment