Rambus zwiększa wydajność sztucznej inteligencji dzięki adresowi IP kontrolera pamięci HBM3 o przepustowości 9,6 Gb/s


Rambus Inc., wiodący dostawca chipów i krzemowych adresów IP, dzięki któremu dane są szybsze i bezpieczniejsze, ogłosił dzisiaj, że kontroler pamięci IP Rambus HBM3 zapewnia teraz wydajność do 9,6 Gigabitów na sekundę (Gb/s), wspierając ciągłą ewolucję standardu HBM3. Dzięki 50% wzrostowi szybkości transmisji danych w HBM3 Gen 1 wynoszącej 6,4 Gb/s, kontroler pamięci Rambus HBM3 może zapewnić całkowitą przepustowość pamięci przekraczającą 1,2 terabajta na sekundę (TB/s) na potrzeby szkolenia systemów rekomendujących, generatywnej sztucznej inteligencji i innych wymagających danych obciążenia centralne.

„HBM3 to pamięć wybierana do szkoleń AI/ML, w przypadku których duże modele językowe wymagają ciągłego doskonalenia technologii pamięci o wysokiej wydajności” – powiedział Neeraj Paliwal, dyrektor generalny Silicon IP w firmie Rambus. „Dzięki innowacjom i doskonałości inżynieryjnej firmy Rambus zapewniamy wiodącą w branży wydajność 9,6 Gb/s w naszym kontrolerze pamięci HBM3 IP”.

„HBM to kluczowa technologia pamięci umożliwiająca szybsze i bardziej wydajne przetwarzanie dużych zbiorów uczących i wnioskowujących AI, takich jak te używane w generatywnej sztucznej inteligencji” – powiedziała Soo-Kyoum Kim, wiceprezes ds. półprzewodników pamięci w IDC. „Bardzo ważne jest, aby dostawcy HBM IP, tacy jak Rambus, stale zwiększali wydajność, aby umożliwić tworzenie najnowocześniejszych akceleratorów sztucznej inteligencji, które spełniają wysokie wymagania rynku”.

HBM wykorzystuje innowacyjną architekturę 2.5D/3D, która zapewnia wysoką przepustowość pamięci i niskie zużycie energii dla akceleratorów AI. Dzięki doskonałemu opóźnieniu i kompaktowym rozmiarom stał się wiodącym wyborem sprzętu szkoleniowego AI.

Kontroler pamięci Rambus HBM3 IP przeznaczony jest do stosowania w aplikacjach wymagających dużej przepustowości pamięci, małych opóźnień i pełnej programowalności. Kontroler to modułowe rozwiązanie o dużych możliwościach konfiguracji, które można dostosować do unikalnych wymagań każdego klienta w zakresie wielkości i wydajności. Rambus zapewnia integrację i weryfikację kontrolera HBM3 z wybranym przez klienta HBM3 PHY innej firmy.

Dostępność i dodatkowe informacje:
Kontroler pamięci Rambus HBM3 jest już dostępny do licencjonowania.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Najlepsza podklasa Kleryka BG3, atuty i przewodnik po budowie

Baldurs Gate 3 ma 12 klas do wyboru podczas tworzenia swojej postaci. The Duchowny to klasa rzucająca, która włada...

Steam porzuci obsługę starszych wersji systemu macOS, a to zła wiadomość dla gier 32-bitowych

Przez swoje strona wsparcia w tym tygodniu Valve ogłosiło, że na początku 2024 r. przestanie obsługiwać systemy macOS High Sierra i macOS Mojave....

Furiosa, prequel Mad Max: Na drodze gniewu, już wygląda niesamowicie

Czas wrócić na Drogę Furii w poszukiwaniu Walhalli w nowym wydaniu Spinoff Mad Maxa, Furiosa. W czwartek prequel otrzymał swój...
Advertisment