Rada odrzuca ofertę planowania budowy centrum danych w pobliżu M25 po raz drugi na terenie Green Belt


Firma inwestycyjna podjęła drugą próbę uzyskania pozwolenia na budowę dotyczące budowy centrum danych na skrawku Green Belt Land w Iver w Buckinghamshire, czemu odmówili urzędnicy ds. planowania władz lokalnych.

W marcu 2024 r. Greystoke Land złożyło do Rady Buckinghamshire wniosek o wstępne pozwolenie na budowę dotyczące planów budowy centrum danych o powierzchni do 72 000 m2 wielkości na dawnym wysypisku śmieci, sąsiadującym z autostradą M25.

Rada, jak potwierdzają dokumenty przesłane na portal planowania Rady Buckinghamshire we wtorek 25 czerwca 2024 r., odmówiła wydania pozwolenia na budowę dla tego projektu, twierdząc, że „stanowiłoby to niewłaściwe zagospodarowanie terenu Green Belt Land” i szkodziłoby charakterowi i wyglądowi obszaru obszar.

„[It] skutkowałoby szkodą dla otwartości Zielonego Pasa zarówno pod względem przestrzennym, jak i wizualnym i byłoby sprzeczne z celami włączenia gruntów do Zielonego Pasa” – stwierdzono w dokumencie.

„Szkoda wyrządzona Zielonemu Pasowi wynikająca z nieodpowiedniości lub innej zidentyfikowanej szkody nie jest wyraźnie równoważona innymi istotnymi względami, takimi jak wystąpienie bardzo szczególnych okoliczności niezbędnych do umożliwienia niewłaściwego rozwoju w Zielonym Pasie”.

Spółka ma możliwość złożenia odwołania od decyzji samorządu lokalnego w sprawie skierowanej do Sekretarza Stanu. Computer Weekly skontaktował się z Greystoke, aby zapytać, czy planuje zastosować taki sposób działania, ale w chwili pisania tego tekstu nie otrzymano żadnej odpowiedzi.

Reklama

To już drugi raz, kiedy Rada Buckinghamshire jako powód odmówienia Greystoke pozwolenia na budowę centrum danych w tym miejscu podaje potrzebę ochrony terenów Zielonego Pasa.

Pierwotna propozycja firmy obejmowała plan budowy większego centrum danych w tym miejscu, co zostało odrzucone przez radę miasta we wrześniu 2022 r., co skłoniło Greystoke do zaskarżenia tej decyzji poprzez złożenie odwołania do Sekretarza Stanu, który oddalił sprawę ze względu na ochronę Zielonego Pasa.

Wniosek dotyczący planowania przestrzennego najnowszego projektu Greystoke, opracowany przez firmę deweloperską Pegasus Group, potwierdza, że ​​Greystoke wniósł skargę prawną przeciwko decyzji sekretarza stanu o odrzuceniu odwołania.

Computer Weekly skontaktował się z Pegasusem i Greystoke, aby zapytać o status skargi prawnej, ale w momencie publikacji nie nadeszła żadna odpowiedź.

„Zmienione propozycje różnią się istotnie pod względem ilości, objętości, wysokości i powierzchni zabudowy proponowanej inwestycji” – stwierdzono w dokumencie Grupy Pegasus.

„Jest to odpowiedź na wnioski sekretarza stanu dotyczące wpływu poprzednich propozycji na Zielony Pas oraz bardziej ogólnie charakter i wygląd obszaru, przy jednoczesnym zapewnieniu rozwoju, który może w bardzo znaczący sposób przyczynić się do zaspokojenia niekwestionowanej potrzeby, jaką jest istnieje w Strefie Dostępności Slough.”

Jak stwierdzono w innym miejscu dokumentu, istnieje „niekwestionowana potrzeba zapewnienia wydajności centrum danych w Strefie Dostępności w Slough w kontekście braku alternatyw, które mogłyby zaspokoić to zapotrzebowanie”.

Czas pokaże, czy tym razem Greystoke złoży apelację, ale decyzja sekretarza stanu o odmowie pozwolenia na budowę po raz pierwszy trafiła na pierwsze strony gazet w całym kraju, a rząd oskarżony o „obłąkanie” z powodu wstrzymania realizacji projektu.

Sprawę przytoczono również jako przykład rodzaju rozwoju centrów danych, który Partia Pracy chciałaby wspierać w swoim manifeście przed wyborami powszechnymi przyspieszyć tempo rozwoju centrów danych poprzez złagodzenie nałożonych na nie ograniczeń planistycznych.



Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jak ułatwić korzystanie z telefonu jedną ręką

Będą chwile, kiedy będziesz mieć tylko jedną wolną rękę, aby korzystać z telefonu. Możesz wyprowadzać psa, nieść zakupy, trzymać się słupka metra lub...

Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o plotkowanym HomePodzie z wyświetlaczem firmy Apple

Po uwolnieniu HomePod 2 na początku 2023 r. pojawiło się wiele plotek o nowym modelu HomePoda, który zawiera jakiś rodzaj wyświetlacza. Plotki te...

Wadliwa aktualizacja CrowdStrike’a spowodowała awarię 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, twierdzi Microsoft

Błędna aktualizacja CrowdStrike spowodowała ogólnoświatową katastrofę technologiczną, która w piątek dotknęła 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, według Microsoftu. Microsoft twierdzi, że to...
Advertisment