Rada, aby połączyć setki swoich witryn za pośrednictwem sieci rozległej


Cheshire East Council współpracuje z dostawcą usług technologicznych Capita w celu zbudowania sieci rozległej (WAN), która połączy ponad 500 miejsc usług publicznych.

Pięcioletnia umowa o wartości 8 milionów funtów obejmie działania rady, szkoły, straży pożarnej i policji w hrabstwie połączonych siecią, która jest częścią rządowego programu usług sieciowych 2 o wartości 5 miliardów funtów.

Cheshire Next Generation AWANGARDA (CNGW) ma zapewniać lepszą łączność między budynkami, centrami danych oraz poprawiać i zabezpieczać dostęp do internetu i chmury. Ułatwi także współpracę między różnymi lokalizacjami i umożliwi współdzielenie zasobów, co obniży koszty.

Cheshire East Council ICT Services będzie zarządzać siecią, z której będą również korzystać Cheshire Constabulary i Cheshire Fire and Rescue.

Sieć będzie również częścią projektu zapewnienia Wi-Fi w centrum miasta mieszkańcom i firmom, początkowo w Chester.

Oddzielnie, Enfield Council w północnym Londynie przedłużyło swoją współpracę z dostawcą oprogramowania Civica, dodając dwa lata do umowy z centrum kontaktowym podpisanej w 2017 roku.

Reklama

Umowa obejmuje oprogramowanie na platformie Civica obsługującej chmurę do przetwarzania przychodów i świadczeń, zbierania stawek biznesowych, przeglądów rabatów dla pojedynczych osób i ocen finansowych opieki społecznej dla dorosłych. Oprogramowanie pomaga radzie rozstrzygać zapytania obywateli przy pierwszym kontakcie.

Enfield Council stwierdziła, że ​​modernizacja technologii pomogła jej w zwiększeniu poboru podatków lokalnych do 98% w sezonie 2019/20, zwiększając dochody o około 1,2 mln funtów.

Geoff Waterton, szef usług windykacyjnych w Enfield Council, powiedział, że trudno jest zlekceważyć wyzwania stojące przed władzami lokalnymi, po dekadzie oszczędności, po której nastąpiła pandemia koronawirusa.

„Utrzymanie aktualnych świadczeń, rozliczanie podatku lokalnego i stawek biznesowych oraz łatwy i szybki dostęp do specjalistycznej porady telefonicznej i wsparcia były niezbędne do utrzymania najmu, maksymalizacji przychodów, złagodzenia skutków reformy systemu opieki społecznej i zarządzania rosnącymi wymaganiami Universal Credit i zmniejszanie zaległości – powiedział.

„Enfield w dużym stopniu polegał na pracownikach tymczasowych w zakresie usług pomocniczych, ale korzystanie z Civica wyeliminowało potrzebę kosztownego zatrudnienia w agencji”.

Mark Lewis, prawnik specjalizujący się w outsourcingu IT, powiedział, że większość outsourcingu sektora publicznego jest obecnie wstrzymana w związku z Covid-19. „To szło mocno przed zamknięciem, ale okaże się, jak silnie wróci” – powiedział.

„Można by pomyśleć, że nie będzie alternatywy dla outsourcingu dla władz lokalnych, które są pod ogromną presją kosztów”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!