Qualcomm ulepszy wrażenia dźwiękowe dzięki platformom S7 i S7 Pro Gen 1Podczas szczytu Snapdragon, który odbył się na Hawajach, Qualcomm zaprezentował platformy dźwiękowe S7 i S7 Pro Gen 1 Sound dla nadchodzących urządzeń audio. Według firmy technologicznej platformy te w połączeniu z wysokowydajnym sprzętem, zaawansowaną łącznością i sztuczną inteligencją na urządzeniu wyznaczą trend przyszłego rozwoju.„Platformy te ustanawiają nowy standard w zakresie wysokiej jakości dźwięku przy bardzo niskim poborze mocy. Są wyposażone w najwyższej klasy technologie, które współpracują z AI na urządzeniu, aby zapewnić wciągające i spersonalizowane wrażenia dźwiękowe, gdziekolwiek jesteś – czy to na spotkaniu, w towarzystwie, czy grasz, słuchasz muzyki lub po prostu potrzebujesz chwili spokoju” – Dino Bekis, wiceprezes i dyrektor generalny ds. rozwiązań do noszenia i sygnałów mieszanych w Qualcomm Technologies, Inc.


Platforma dźwiękowa Qualcomm S7 i S7 Pro Gen 1

Według Qualcomm nowe platformy zapewniają sześciokrotnie większą moc obliczeniową i prawie 100 razy większą moc sztucznej inteligencji niż poprzednie generacje, które trafiły na rynek. Wszystko przy mniejszym zużyciu energii. I choć zwiększone przetwarzanie jest głównym czynnikiem w przypadku nowej generacji, kolejnym znaczącym osiągnięciem jest włączenie sztucznej inteligencji na urządzeniu.

Reklama

Qualcomm twierdzi, że pomaga to zapewnić słuchaczom płynne wrażenia, umożliwiając urządzeniom audio zasilanym przez platformy Qualcomm S7 i S7 Pro Gen 1 Sound przełączanie pomiędzy różnymi typami redukcji szumów w oparciu o dźwięki w otoczeniu użytkownika. Wprowadzono nawet ulepszenia w architekturze sprzętowej odpowiedzialnej za aktywną eliminację hałasu, dzięki czemu można oczekiwać lepszej wydajności od urządzeń, które zostaną zaktualizowane do tej platformy.

Chociaż powyższe obejmuje główne ulepszenia na obu platformach, S7 Pro Gen 1 wprowadza kolejny dodatek, który poprawi wrażenia słuchowe użytkowników, jeśli zostanie powszechnie przyjęty.

Funkcje dostępne wyłącznie na platformie dźwiękowej Qualcomm S7 Pro Gen 1

Qualcomm S7 Pro Gen 1 będzie wyposażony w technologię Qualcomm XPAN, która umożliwi użytkownikom korzystanie z sieci Wi-Fi w domach lub biurach w celu przesyłania dźwięku, eliminując ograniczenie zasięgu powodowane przez obecnie stosowaną technologię Bluetooth. Technologia XPAN zapewni także możliwość słuchania muzyki w wysokiej jakości formatach (92 kHz z możliwością skalowania do 192 kHz).

Jeśli więc kiedykolwiek zdarzy Ci się sytuacja, w której Twój telefon będzie znajdował się w jednym pomieszczeniu lub na innym poziomie budynku, nadal będziesz słyszeć dźwięk odtwarzany przez Twoje urządzenie.

Ogólnie rzecz biorąc, zmiany te z pewnością poprawią ogólne doświadczenie użytkownika. Dodajmy jednak, że nie możemy się doczekać rozwoju technologii XPAN w nadchodzących latach.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Na zdjęciu dysk SSD Corsair MP600 Micro M.2-2242

Corsair zaprezentował MP600 Micro, dysk SSD M.2 NVMe w formacie M.2-2242 (o długości 42 mm), który jest nieco większy od dysku MP600 Mini...

Recenzja EcoFlow Glacier: lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu zasilana energią słoneczną

Nie wiem, komu potrzebna jest zasilana bateryjnie lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu na kółkach, które można ładować za pomocą panelu słonecznego, ale...

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...
Advertisment