Qualcomm rozszerza połączony inteligentny ekosystem brzegowy poprzez przełomowe produkty IoT i robotyki


Firma Qualcomm Technologies, Inc. ogłosiła dzisiaj pierwsze na świecie zintegrowane procesory 5G IoT, które zostały zaprojektowane do obsługi czterech głównych systemów operacyjnych, oprócz dwóch nowych platform robotyki i programu akceleracyjnego dla partnerów ekosystemu IoT. Te nowe innowacje wzmocnią pozycję producentów uczestniczących w szybko rozwijającym się świecie urządzeń podłączonych do inteligentnej krawędzi.

Zapotrzebowanie na połączone, inteligentne i autonomiczne urządzenia szybko rośnie i według firmy Precence Research szacuje się, że do 2030 r. osiągnie wartość 116 miliardów dolarów. Firmy próbujące konkurować w tej szybko zmieniającej się gospodarce potrzebują niezawodnego źródła technologii sterowania i łączności dla swoich urządzeń IoT i robotów. Firma Qualcomm Technologies, która dostarczyła ponad 350 milionów dedykowanych chipsetów IoT, jest w stanie zapewnić producentom platformy potrzebne do obsługi tego rozwijającego się segmentu.

„Firma Qualcomm Technologies jest zaangażowana w napędzanie innowacji, tworzenie nowych możliwości biznesowych, umożliwianie następnej generacji łączności 5G i najwyższej jakości sztucznej inteligencji — a to zaczyna się od zapewnienia dostępności i wydajności w całym ekosystemie” — powiedział Dev Singh, wiceprezes ds. Kierownik działu automatyki budynkowej, korporacyjnej i przemysłowej, Qualcomm Technologies, Inc.

Procesor Qualcomm QCS6490 i procesor Qualcomm QCM6490 to pierwsze na świecie zintegrowane procesory 5G IoT obsługujące cztery główne systemy operacyjne
Firma Qualcomm Technologies zmodernizowała zaawansowane procesory SOC Qualcomm QCS6490 i Qualcomm QCM6490, używane w szerokim zakresie aplikacji IoT, aby obsługiwały cztery główne różne systemy operacyjne. Jako pierwsze w branży, Qualcomm QCS6490/Qualcomm QCM6490 może teraz działać w systemie Linux, Ubuntu i Microsoft Windows IoT Enterprise, oprócz systemu Android.

„Nasza współpraca z Qualcomm Technologies ma na celu pomóc firmom w łatwym budowaniu, wdrażaniu i obsłudze szerokiej gamy połączonych w chmurze urządzeń brzegowych opartych na Windows IoT w kluczowych branżach, w tym w przemyśle, handlu detalicznym i służbie zdrowia. Windows IoT zapewnia bezpieczeństwo klasy korporacyjnej, narzędzia do zarządzania urządzeniami i długoterminowe serwisowanie w celu zapewnienia bezpiecznego i niezawodnego działania” — powiedział Kam VedBrat, dyrektor ds. partnerów PM, Azure w firmie Microsoft.

Procesory Qualcomm QCS6490/Qualcomm QCM6490 oferują zaawansowane funkcje, takie jak obsługa 5G dla globalnej łączności i geolokalizacji dla szerokiej gamy rozwiązań, w tym podłączonych urządzeń kamerowych, takich jak kamera samochodowa, urządzenia Edge Box, sprzęt automatyki przemysłowej (IPC, PLC), autonomiczna robotyka mobilna, i więcej.

Skalowalny procesor Qualcomm QCM5430 i procesor Qualcomm QCS5430
Nowy procesor Qualcomm QCM5430 i procesor Qualcomm QCS5430 to pierwsze rozwiązania IoT definiowane programowo przez Qualcomm Technologies. Łącząc wydajność, łączność premium i obsługę wielu opcji systemów operacyjnych, platformy można skalować w szerokim zakresie urządzeń IoT i konfiguracji wdrożeń dla środowiska wizualnego. Producenci OEM — w tym konstruktorzy przemysłowych urządzeń przenośnych, sprzętu do handlu detalicznego, robotów średniej klasy i podłączonych kamer, skrzynek krawędziowych AI i innych — będą mieli dziś swobodę wyboru między pakietami funkcji premium, wstępnie ustawionymi lub niestandardowymi, a następnie je uaktualnią w przyszłości w celu zaspokojenia własnych potrzeb lub zapewnienia klientom aktualizacji.

Reklama

Procesory Qualcomm QCM5430/Qualcomm QCS5430 są zaprojektowane do obsługi do pięciu wejść czujników wizyjnych i kodowania wideo do 4K30. Jest gotowy do obsługi wymagań widzenia maszynowego dzięki niskiemu poborowi mocy i zaawansowanemu przetwarzaniu AI na krawędzi. W razie potrzeby sztuczna inteligencja brzegowa może przełączyć się na przetwarzanie w chmurze w celu obsługi wielu połączeń kamer, optymalizując czas reakcji i efektywność energetyczną, zgodnie z wymaganiami producenta lub użytkownika. Wszystkie urządzenia z procesorami Qualcomm QCM5430/Qualcomm QCS5430 zostały zaprojektowane z myślą o obsłudze urządzeń klasy korporacyjnej.

Oba wstępnie ustawione pakiety platform — Qualcomm QCM5430/Qualcomm QCS5430 Feature Pack 1 i Qualcomm QCM5430/Qualcomm QCS5430 Feature Pack 2 — obejmują łączność premium. Obsługa Wi-Fi obejmuje standard 802.11ax (Wi-Fi 6E) z prędkością transmisji do 3,6 Gb/s oraz inne ulepszenia zmniejszające opóźnienia, zwiększające szybkość reakcji i bezproblemowe przełączanie w środowiskach o gęstej siatce, takich jak szpitale i magazyny. Pakiet łączności w wariancie procesora Qualcomm QCM5430 obejmuje również modem 5G, który obsługuje łączność mmWave w celu uzyskania ultraszybkich danych i bardzo precyzyjnej geolokalizacji.

Opcje połączeń przewodowych pakietów zaczynają się od jednego portu USB 3.1 i 1 portu PCIe i można je skonfigurować dla maksymalnie dwóch PCIe i 4K60 DisplayPort, a także innych opcji.

Zaktualizowany pakiet Feature Pack 2 zwiększa możliwości dzięki zwiększonej wydajności procesora i obsłudze interfejsu. Klienci mogą również wybierać spośród wielu skalowalnych i możliwych do rozbudowy opcji w ramach pakietu Qualcomm QCM5430/Qualcomm QCS5430 Custom Feature Pack, w tym obsługi wideo w rozdzielczości do 4K 60 kl./s i kamer Triple ISP.

Przedstawiamy platformy Qualcomm Robotics RB1 i Qualcomm Robotics RB2
Innowatorzy w dziedzinie robotyki mogą tworzyć następną generację wysokowydajnych produktów z zakresu robotyki codziennego użytku i produktów IoT dzięki nowej platformie Qualcomm Robotics RB1 i platformie Qualcomm Robotics RB2, napędzanej odpowiednio nowym procesorem Qualcomm QRB2210 i procesorem Qualcomm QRB4210. Obie platformy są zoptymalizowane pod kątem mniejszych urządzeń i mniejszego zużycia energii, dzięki czemu są bardziej ekonomiczne i dostępne dla przemysłu.

Platformy Qualcomm Robotics RB1 i Qualcomm Robotics RB2 są wyposażone w ogólne technologie obliczeniowe i technologie komunikacyjne skoncentrowane na sztucznej inteligencji, z wbudowaną obsługą obsługi widzenia maszynowego dla maksymalnie trzech kamer, zapewniając inteligencję pokładową w celu połączenia tych danych z innowacyjną wydajnością czujniki firmy TDK Corporation do zastosowań takich jak autonomiczna nawigacja.

Zestaw funkcji Qualcomm Robotics RB2 rozciąga się na Qualcomm Robotics RB1, z ulepszoną mocą obliczeniową i GPU z dedykowanym akceleratorem AI, który oferuje dwukrotnie większe możliwości przetwarzania niż Qualcomm Robotics RB1. Daje to możliwość wykonywania zaawansowanej sztucznej inteligencji w czasie rzeczywistym na urządzeniu i uczenia maszynowego, wykrywania, klasyfikacji i zaangażowania środowiskowego. Może obsługiwać kamery o rozdzielczości do 25 MP i ma ulepszone funkcje bezpieczeństwa, w tym bezpieczny procesor DSP i interfejs użytkownika. Qualcomm Robotics RB2 oferuje również obsługę dodatkowych standardów urządzeń peryferyjnych, takich jak UFS2.1, GPIO, UART i inne. Platformy obsługują obecne i powstające standardy łączności, w tym połączenia przewodowe (USB 3.1 typu C do połączeń międzysieciowych oraz EMMC v 5.1 i SD3.0 do przechowywania) oraz łączność bezprzewodową przez Wi-Fi, LTE i 5G. Platformy Qualcomm Robotics RB1, Qualcomm Robotics RB2 i zestawy rozwojowe będą dostępne do zamówienia w Thundercomm jeszcze w tym miesiącu.

Platformy Qualcomm Robotics RB1 i Qualcomm Robotics RB2 to najnowsze innowacje, które poszerzają zaangażowanie firmy na rzecz innowatorów i uznanych konstruktorów w rozwijającym się sektorze robotyki. Udana linia platform Qualcomm Robotics obejmuje platformy Qualcomm Robotics RB3, Qualcomm Robotics RB5 i Qualcomm Robotics RB6. Platformy robotyki Qualcomm Technologies są obecnie stosowane w różnych branżach na całym świecie — i nie tylko. W 2021 roku wystartowały pierwsze helikoptery, które poleciały na Marsa, kontrolowane przez platformę robotyczną i dronową Qualcomm.

Branża już teraz wykazuje silne poparcie dla tych nowych i rozszerzonych rozwiązań.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Samsung Galaxy Tab S8 Plus jest obecnie dostępny za 33 lata

Najnowsze oferty Amazon zapewnią Ci ogromne oszczędności na Samsung Galaxy Tab S8 Plus i innych wspaniałych produktach ...

WWDC 2023 potwierdzone: od 5 do 9 czerwca w Apple Park

Apple oficjalnie ogłoszono WWDC 2023. Wydarzenie odbędzie się w Apple Park z przemówieniem, orędziem o stanie Unii i nie tylko. Cała...

Resident Evil 4 remake Chapter 10 walkthrough

Resident Evil 4’s 10th chapter sees Leon trying to rescue Ashley after she got grabbed (again) at the end of Chapter...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!