Qualcomm finalizuje przejęcie startupu chipowego założonego przez byłego architekta Apple serii A.


Qualcomm ogłosił dzisiaj, że sfinalizował przejęcie Nuvia, startupu założona w 2019 roku przez trzech byłych inżynierów z krzemowego zespołu Apple. Transakcja jest warta 1,4 miliarda dolarów i wzmocni wysiłki Qualcomm w zakresie konkurowania z Apple Silicon i tworzenia niestandardowych procesorów.

Nuvia wyszła z trybu „stealth” w 2019 roku wraz z potężnym zespołem trzech byłych inżynierów Apple. Gerard Williams spędził dziesięć lat w Apple, Manu Gulati spędził osiem lat pracując nad chipami do iPhone’a, a John Bruno pięć lat.

Dyrektor generalny Nuvia, Gerard Williams, widoczny na głównym zdjęciu, zostanie w ramach tego przejęcia starszym wiceprezesem ds. Inżynierii firmy Qualcomm. Wcześniej Williams był głównym architektem chipów Apple, kierując rozwojem procesorów z serii A wewnątrz iPhone’a i iPada.

Historia staje się jeszcze bardziej skomplikowana. Williams opuścił Apple w marcu 2019 r., a wkrótce potem on został pozwany przez Apple. Pozew Apple twierdzi, że Williams wykorzystał technologię Apple i skłonił innych pracowników Apple do dołączenia do niego w Nuvia.

Williams odparł zarzuty Apple i powiedział, że domniemane roszczenie o „naruszenie umowy” jest niewykonalne i że Apple nielegalnie monitorował jego wiadomości tekstowe. Do tej pory nie było rozstrzygnięcia w tym pozwie.

W dzisiejszym komunikacie prasowym Qualcomm Williams powiedział, że zespół Nuvia dołączy do Qualcomm, aby „stworzyć nową klasę platform obliczeniowych o wysokiej wydajności, które wyznaczą poprzeczkę dla branży”. Prezes Qualcomm, Cristiano Amon, dodał, że zespół ulepszy mapę drogową procesorów Qualcomm:

„Światowej klasy zespół NUVIA ulepsza naszą mapę drogową procesorów, rozszerzając wiodącą pozycję technologiczną Qualcomm dzięki ekosystemom Windows, Android i Chrome” – powiedział Cristiano Amon, prezes i dyrektor generalny-elekt Qualcomm Incorporated. „Szerokie poparcie dla tego przejęcia z różnych branż potwierdza możliwość dostarczania zróżnicowanych produktów o wiodącej wydajności procesora i energooszczędności, w miarę wzrostu liczby obliczeń na żądanie w erze 5G”.

Reklama

Jak zauważył ArsTechnica, w komunikacie prasowym Qualcomm podano również, że przejęcie pomoże firmie w dostarczaniu „nowych, wewnętrznie zaprojektowanych procesorów” do laptopów, począwszy od drugiej połowy 2022 r. Jest to godne uwagi, ponieważ Qualcomm obecnie polega głównie na gotowych procesorach ARM.

Apple jest w proces przejścia linia komputerów Mac od Intela do Apple Silicon, również oparta na architekturze ARM. Firma obecnie polega na Qualcomm w zakresie modemów komórkowych, ale tak jest oczekuje się zmiany w przyszłości ponieważ Apple opracowuje własne modemy 5G.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Reddit wchodzi na giełdę i zaprasza zaawansowanych użytkowników do inwestowania

Poziom 1 będzie obejmował określonych przez nas użytkowników i moderatorów, którzy w znaczący sposób przyczynili się do programów społeczności Reddit. Poziom 2 będzie...

Photomator otrzymuje nowy eksplorator plików z nieniszczącą edycją

Jak już zapewne wiesz, Photomator to edytor obrazów autorstwa tych samych twórców, co popularna aplikacja do ilustracji Pixelmator. Po aktualizacji z grudnia...

Feud’s Chris Chalk on playing Baldwin vs Capote and making it look easy

James Baldwin is, to put it mildly, foundational. Oft-quoted and adapted across media, Baldwin’s work still forms the spine of our...
Advertisment