Qualcomm AI Hub zaprezentowany na MWC 2024


Qualcomm Technologies, Inc. zaprezentowała swoje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie sztucznej inteligencji (AI) podczas Mobile World Congress (MWC) w Barcelonie. Od nowego Qualcomm AI Hub po najnowocześniejsze przełomowe odkrycia badawcze i prezentację komercyjnych urządzeń obsługujących sztuczną inteligencję – Qualcomm Technologies wspiera programistów i rewolucjonizuje doświadczenia użytkowników na szerokiej gamie urządzeń zasilanych platformami Snapdragon i Qualcomm.

“Z Snapdragon 8 generacji 3 dla smartfonów i Snapdragon X Elite na komputery PCzapoczątkowaliśmy komercjalizację sztucznej inteligencji na urządzeniach na dużą skalę. Teraz dzięki Qualcomm AI Hub umożliwimy programistom pełne wykorzystanie potencjału tych najnowocześniejszych technologii i tworzenie urzekających aplikacji obsługujących sztuczną inteligencję” – powiedziała Durga Malladi, starszy wiceprezes i dyrektor generalny ds. planowania technologii i rozwiązań brzegowych w Qualcomm Technologies , Inc. „Qualcomm AI Hub zapewnia programistom obszerną bibliotekę modeli sztucznej inteligencji, umożliwiającą szybką i łatwą integrację wstępnie zoptymalizowanych modeli sztucznej inteligencji z ich aplikacjami, co prowadzi do szybszych, bardziej niezawodnych i prywatnych doświadczeń użytkowników”.

Qualcomm AI Hub — brama programisty do doskonałej wydajności sztucznej inteligencji na urządzeniu

Nowa Centrum AI Qualcomma zawiera bibliotekę wstępnie zoptymalizowanych modeli AI do bezproblemowego wdrażania na urządzeniach zasilanych platformami Snapdragon i Qualcomm. Ta biblioteka zapewnia programistom ponad 75 popularnych modeli sztucznej inteligencji i generatywnej sztucznej inteligencji, takich jak Whisper, ControlNet, Stable Diffusion i Baichuan 7B, które są zoptymalizowane pod kątem doskonałej wydajności sztucznej inteligencji na urządzeniu, mniejszego wykorzystania pamięci i lepszej efektywności energetycznej w różnych w różnych formach i pakowane w różnych środowiskach wykonawczych. Każdy model jest zoptymalizowany pod kątem wykorzystania akceleracji sprzętowej we wszystkich rdzeniach silnika Qualcomm AI Engine (NPU, CPU i GPU), co skutkuje 4X szybszym czasem wnioskowania. Biblioteka modeli AI automatycznie obsługuje translację modeli ze platformy źródłowej do popularnych środowisk wykonawczych i współpracuje bezpośrednio z platformą Bezpośredni SDK Qualcomm AI Engine, a następnie stosuje optymalizacje uwzględniające sprzęt. Programiści mogą bezproblemowo integrować te modele ze swoimi aplikacjami, skracając czas wprowadzania produktów na rynek i odblokowując zalety wdrożeń sztucznej inteligencji na urządzeniach, takie jak natychmiastowość, niezawodność, prywatność, personalizacja i oszczędność kosztów.

Zoptymalizowane modele są już dostępne w Qualcommie Centrum AI, GitHubI Przytulanie Twarzy. Nowe modele będą stale dodawane do Qualcomm AI Hub wraz z nadchodzącą obsługą dodatkowych platform i systemów operacyjnych. Programiści mogą zarejestrować się już dziś, aby samodzielnie uruchamiać modele na urządzeniach hostowanych w chmurze opartych na platformach Qualcomm Technologies i uzyskać wcześniejszy dostęp do nowych funkcji i modeli sztucznej inteligencji dostępnych za pośrednictwem Qualcomm AI Hub.

„Jesteśmy podekscytowani możliwością hostowania modeli sztucznej inteligencji firmy Qualcomm Technologies w Hugging Face” – powiedział Clement Delangue, współzałożyciel i dyrektor generalny Hugging Face. „Te popularne modele sztucznej inteligencji, zoptymalizowane pod kątem uczenia maszynowego na urządzeniu i gotowe do użycia na platformach Snapdragon i Qualcomm, umożliwią nowej generacji programistów mobilnych i brzegowych aplikacji AI, dzięki czemu sztuczna inteligencja będzie bardziej dostępna i przystępna cenowo dla każdego”.

Najnowocześniejsze postępy w badaniach nad sztuczną inteligencją

Reklama
  • Qualcomm AI Research po raz pierwszy działa na smartfonie z Androidem i demonstruje Large Language and Vision Assistant (LLaVA), duży model multimodalny (LMM) o ponad 7 miliardach parametrów, który może akceptować wiele typów danych wejściowych, w tym tekst i obrazy, oraz generuj wieloobrotowe rozmowy z asystentem AI na temat obrazu. Ten LMM działa z responsywną szybkością tokena na urządzeniu, co zapewnia większą prywatność, niezawodność, personalizację i koszty. LMM ze zrozumieniem języka i rozumieniem wizualnym umożliwiają wiele zastosowań, takich jak identyfikacja i omawianie złożonych wzorców wizualnych, obiektów i scen.
  • Qualcomm AI Research prezentuje także pierwszą demonstrację adaptacji niskiej rangi (LoRA) na smartfonie z systemem Android. Dzięki aplikacji Stable Diffusion z LoRA użytkownicy mogą tworzyć wysokiej jakości niestandardowe obrazy w oparciu o osobiste lub artystyczne preferencje. LoRA zmniejsza liczbę możliwych do wytrenowania parametrów modeli sztucznej inteligencji, umożliwiając większą wydajność, skalowalność i dostosowywanie przypadków użycia generatywnej sztucznej inteligencji na urządzeniu. Oprócz umożliwienia precyzyjnie dostrojonych modeli wizji językowej (LVM) dla różnych stylów artystycznych, LoRA ma szerokie zastosowanie w niestandardowych modelach sztucznej inteligencji, takich jak duże modele językowe, w celu tworzenia dostosowanych osobistych asystentów, ulepszonych tłumaczeń językowych i nie tylko.
  • Na komputerze z systemem Windows firma Qualcomm AI Research prezentuje pierwszą na świecie demonstrację na urządzeniu modułu LMM o ponad 7 miliardach parametrów, który może przyjmować dane wejściowe tekstowe i audio (np. muzykę, dźwięki ruchu ulicznego itp.), a następnie generować wieloobrotowe rozmowy o dźwięku.

Włączanie generatywnej sztucznej inteligencji w różnych kategoriach urządzeń na Mobile World Congress w Barcelonie

  • Smartfony: Prezentujemy gamę flagowych komercyjnych smartfonów AI zasilanych platformą mobilną Snapdragon 8 Gen 3, w tym HONOR Magic6 Pro, OPPO X7 Ultra i Xiaomi 14 Pro. Każde z tych urządzeń zawiera nowe, ekscytujące funkcje generatywnej sztucznej inteligencji, takie jak powiększanie obrazów generowanych przez sztuczną inteligencję (Xiaomi), tworzenie filmów i kalendarzy w oparciu o sztuczną inteligencję (HONOR) oraz usuwanie obiektów obrazu (OPPO).
  • Komputery: Nowy Snapdragon X Elite i jego 45 TOPS NPU zostały stworzone z myślą o sztucznej inteligencji na urządzeniu, która zmieni sposób, w jaki współdziałamy z naszymi komputerami. Korzystając z popularnego i bezpłatnego edytora obrazów GIMP z wtyczką Stable Diffusion, Qualcomm Technologies zademonstruje, że możesz wpisać dowolny obraz, a generatywna sztuczna inteligencja utworzy obraz w 7 sekund — to 3 razy szybciej niż konkurenci x86.
  • Automobilowy: Wykorzystując wiodący w branży sprzęt i oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji, firma demonstruje także tradycyjne i generatywne możliwości sztucznej inteligencji w ramach platformy Snapdragon Digital Chassis Platform, której celem jest zapewnienie kierowcom i pasażerom wydajniejszych, wydajniejszych, prywatnych, bezpieczniejszych i spersonalizowanych wrażeń.
  • Konsumencki Internet Rzeczy: Przedstawiamy AI Pin firmy Humane, który działa na platformie Snapdragon i oferuje użytkownikom możliwość zabrania ze sobą sztucznej inteligencji w dowolne miejsce w zupełnie nowej, konwersacyjnej i pozbawionej ekranu obudowie.
  • Łączność: Nowy system modem-RF Snapdragon X80 integruje procesor AI 5G drugiej generacji, aby zwiększyć wydajność sieci komórkowej, zasięg, opóźnienia i efektywność energetyczną. Wprowadziliśmy także system łączności mobilnej Qualcomm FastConnect 7900, pierwszy system Wi-Fi 7 zoptymalizowany pod kątem sztucznej inteligencji, który wykorzystuje sztuczną inteligencję do wyznaczania nowych standardów w zakresie elastycznej, wydajnej, lokalnej łączności bezprzewodowej o niskim opóźnieniu i niskim poborze mocy.
  • Infrastruktura 5G: Qualcomm Technologies zaprezentuje trzy przełomowe ulepszenia oparte na sztucznej inteligencji do zarządzania siecią, w tym generatywnego asystenta AI dla inżynierów sieci dostępu radiowego (RAN) w celu uproszczenia zadań związanych z zarządzaniem siecią i plasterkami, otwartą aplikację RAN opartą na sztucznej inteligencji (rApp), która zmniejsza zużycie energii w sieci oraz oparty na sztucznej inteligencji pakiet do zarządzania cyklem życia wycinków sieci 5G.

Aby uzyskać więcej informacji na temat innowacji i demonstracji sztucznej inteligencji firmy Qualcomm Technologies, odwiedź naszą stronę internetową lub zatrzymaj się na naszym stoisku na MWC Barcelona, ​​aby wziąć udział w praktycznym doświadczeniu (stoisko nr 3E10, hala 3, Fira Gran Via).Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Próbkowanie Kioxia Najnowsza generacja UFS Ver. Wbudowane urządzenia pamięci Flash 4.0

Kioxia Corporation, światowy lider w dziedzinie rozwiązań pamięciowych, ogłosiła dzisiaj, że rozpoczęła próbkowanie najnowszej generacji pamięci Universal Flash Storage (UFS) wer. Urządzenia...

Czy Trubbish może być błyszczący w Pokémon Go?

Trubbish, Pokémon w worku na śmieci z Unovy, można znaleźć na wolności w Pokemon Go. Tak, Trubbish może się błyszczeć...

Tak, aplikacja YouTube próbuje teraz przejąć wygaszacz ekranu Apple TV

Jedną z najlepszych funkcji Apple TV jest bogata kolekcja wygaszaczy ekranu Antena. Gdy Apple TV będzie bezczynny przez kilka minut, system tvOS...
Advertisment