Q Acoustics przedstawia flagowy model głośników domowych 5050


Brytyjska marka audio Q Acoustics ogłosiła rozszerzenie swojej popularnej serii głośników 5000 wraz z pojawieniem się flagowego modelu 5050. Największy głośnik w gamie głośników stereo i kina domowego, ta dwudrożna konstrukcja podłogowa ma skalę, moc i równowagę, aby ożywić muzykę. Wyposażony w dwa 6-calowe głośniki niskotonowe i największe przetworniki średnio-niskotonowe, opracowane specjalnie dla tej serii, model 5050 wypełni nawet największe pomieszczenia odsłuchowe.

Brytyjska marka audio Q Acoustics ogłosiła rozszerzenie swojej popularnej serii głośników 5000 wraz z pojawieniem się flagowego modelu 5050. Największy głośnik w gamie głośników stereo i kina domowego, ta dwudrożna konstrukcja podłogowa ma skalę, moc i równowagę, aby ożywić muzykę. Wyposażony w dwa 6-calowe głośniki niskotonowe i największe przetworniki średnio-niskotonowe, opracowane specjalnie dla tej serii, model 5050 wypełni nawet największe pomieszczenia odsłuchowe.

Według Q Acoustics nowy projekt przetwornika średnio-niskotonowego z nowym profilem C3 Continuous Curved Cone „wynosi głośniki serii 5050 i 5000 poza swoją klasę i będzie stanowić platformę techniczną na nadchodzące lata”. Oprócz innych modeli z tej serii, 5050 dziedziczy tę samą technologię obudowy i przetworników od firmy flagowa seria Concept, zapewniając jakość dźwięku, wyróżniając się eleganckimi, minimalistycznymi liniami konstrukcyjnymi. Motyw ciemnej akrylowej przegrody odzwierciedla również minimalistyczny profil stożka.

W wyniku szeroko zakrojonych badań i specjalistycznej inżynierii, C3 Ciągły zakrzywiony stożek profil łączy w sobie zalety basu tradycyjnego prostego stożka stożkowego z kontrolą częstotliwości w zakresie wysokich i średnich częstotliwości charakterystyczną dla stożka rozszerzonego. Geometria stożka C3 wymaga również dobrej wytrzymałości silnika, a duże magnesy są połączone z dużymi cewkami drgającymi, aby zwiększyć wytrzymałość silnika, co skutkuje lepszym przenoszeniem mocy i kontrolą.

 

Wzór dyspersji i dobrze kontrolowana charakterystyka częstotliwościowa konstrukcji C3 Continuous Curved Cone woofera niskotonowego zapewnia również płynniejszą integrację wysokich częstotliwości z 1-calowym głośnikiem wysokotonowym. Dzięki konstrukcji zaczerpniętej z serii Concept, ale w nowej obudowie, przetwornik wysokotonowy jest w pełni hermetycznie uszczelniona i mechanicznie izolowana (pływająca) od przedniej ścianki w celu ochrony przed ciśnieniem wewnątrz obudowy i rezonansami przetwornika średnio-niskotonowego. Komora wewnętrzna jest również starannie wentylowana w celu zmniejszenia zniekształceń, z niższym punktem podziału dla płynnej integracji przez przetwornik region skrzyżowania.

Reklama

Wewnątrz obudowy wewnętrzne usztywnienia Point to Point usztywniają konstrukcję, minimalizując wibracje o niższych częstotliwościach, jednocześnie skupiając obraz stereo i poprawiając scenę dźwiękową. Wewnątrz modelu 5050 zamontowane są cztery rurki Helmholtza, które redukują ciśnienie wewnętrzne i fale stojące. Głęboka dynamika basów z głośników niskotonowych C3 jest również doskonała, co pozwala na większą elastyczność w rozmieszczaniu głośników w pobliżu ścian pomieszczenia odsłuchowego.

 

Fronty przegród są laminowane warstwą gumy butylowej i czarnym akrylowym wykończeniem, nie tylko w celu zapewnienia warstwy tłumiącej tłumiącej wibracje występujące w przegrodzie, ale także w celu zapewnienia przyciągającego wzrok kontrapunktu dla kosmetycznie czystego przodu, niezakłóconego żadnymi mocowaniami.

Podobnie jak w przypadku całej serii 5000, głośniki Q Acoustics 5050 są dostępne w czterech nowoczesnych, ale klasycznych wykończeniach, które uzupełniają każdą przestrzeń mieszkalną, łącznie z wprowadzeniem nowego, stylowego forniru z jaśniejszego drewna. Wysokiej jakości wykończenia obejmują satynową czerń, satynową biel, Santos Rosewood i Holme Oak. Model podłogowy 5050 jest również wyposażony w stylowe stabilizatory z litego aluminium z regulowanymi kolcami ułatwiającymi regulację poziomu oraz trwałe, niskoprofilowe terminale głośnikowe.

Nowy 5050 dołącza do serii 5000, która obejmuje również półkę na książki 5010, stojak 5020, stojak podłogowy 5040 i kanał centralny 5090. Razem te modele stanowią również kompletną linię głośników do kina domowego. Dzięki nowemu flagowemu modelowi 5050 firma Q Acoustics po raz kolejny udowadnia, że ​​opłaca się ulepszać konstrukcję głośników tam, gdzie ma to największe znaczenie, osiągając doskonałe wyniki nawet w niedrogich domowych systemach audio.

Model 5050 jest już dostępny w cenie 1699 EUR lub 1999 USD.

www.qacoustics.co.uk | www.qacoustics.com

 Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Team Group przedstawia dysk SSD MP44Q M.2 Gen 4 NVMe

Znana globalna marka pamięci Team Group Inc. stara się zapewniać konsumentom różnorodne i optymalne rozwiązania w zakresie pamięci masowej. Dziś z dumą...

Google zwalnia 28 pracowników po proteście dotyczącym izraelskiego kontraktu na chmurę

Poważne konsekwencje destrukcyjnego zachowaniaGooglersi,Być może widzieliście wczoraj doniesienia o protestach w niektórych naszych biurach. Niestety kilku pracowników sprowadziło wydarzenie do naszych budynków...

Obóz programistyczny Lambda School — obecnie BloomTech — w końcu zostaje ukarany

Dlaczego? Wśród innych oszukańczych praktyk „Bloom Institute of Technology” nie nazywał ich pożyczkami. Reklamowała sposób, w jaki studenci mogą znaleźć dobrze...
Advertisment