pureLiFi prezentuje łączność nowej generacji, która przełamuje bariery dzięki LiFi na MWC 2024


Specjaliści od technologii LiFi, pureLiFi, przedstawili swoje najnowsze innowacje na Mobile World Congress (MWC) 2024. LiFi jest gotowe na nowo zdefiniować łączność za pomocą światła i przełamać konwencjonalne granice bezprzewodowe, a Barcelona była mocnym pokazem dla pureLiFi. Firma ogłosiła powstanie LINXC Bridge, wspólnego projektu z Solace Power, którego zadaniem jest podjęcie wyzwania polegającego na zapewnieniu niezawodnej łączności w pomieszczeniach zamkniętych, szczególnie w przypadku sygnałów 5G mmWave.

Specjaliści od technologii LiFi, pureLiFi, przedstawili swoje najnowsze innowacje na Mobile World Congress (MWC) 2024. LiFi jest gotowe na nowo zdefiniować łączność za pomocą światła i przełamać konwencjonalne granice bezprzewodowe, a Barcelona była mocnym pokazem dla pureLiFi. Firma ogłosiła powstanie LINXC Bridge, wspólnego projektu z Solace Power, którego zadaniem jest podjęcie wyzwania polegającego na zapewnieniu niezawodnej łączności w pomieszczeniach zamkniętych, szczególnie w przypadku sygnałów 5G mmWave.

Łączność bezprzewodowa wraz z mocą bezprzewodową nadal stanowią obszary zainteresowania graczy technologicznych w przestrzeni konsumenckiej i przemysłowej. LiFi, wymienione na liście trendów technologicznych na targach CES 2024, które warto obejrzeć, stanowi znaczący krok naprzód w zakresie wykorzystania światła zamiast częstotliwości radiowych do komunikacji bezprzewodowej. Gama produktów pureLiFi do pełnego dostępu do sieci jest zgodna ze standardem IEEE 802.11bb po ratyfikacji nowego światowego standardu LiFi w 2023 r. W przeciwieństwie do tradycyjnych technologii bezprzewodowych, takich jak Wi-Fi i 5G, LiFi komunikuje się bezprzewodowo za pomocą światła, pokonując typowe ograniczenia, takie jak buforowanie, zatory i podatność na zagrożenia. sygnały.

Standard IEEE 802.11bb definiuje specyfikacje warstwy fizycznej i architekturę systemu komunikacji bezprzewodowej wykorzystującej fale świetlne. Ten nowy standard kładzie podwaliny pod powszechne zastosowanie technologii LiFi i toruje drogę do interoperacyjności systemów LiFi z odnoszącym sukcesy standardem Wi-Fi. Ratyfikacja standardu zakończyła się w czerwcu 2023 roku.

Nowy standard LiFi IEEE 802.11bb umożliwia tworzenie sieci bezprzewodowych, które są w stanie utrzymać wysokie szybkości transmisji danych dla wielu użytkowników, bezpieczeństwo transmisji, nieprzerwane połączenie i brak pogorszenia wydajności w gęstych wdrożeniach dzięki wykorzystaniu widma światła widzialnego i podczerwonego, skutecznego tam, gdzie wykorzystywane są tradycyjne częstotliwości radiowe ograniczone, zabronione lub nieefektywne.

 

Reklama

pureLiFi pokazało, jak LiFi jest gotowe wyzwolić falę przepustowości, szybkości i niezawodnej komunikacji. Jako wiodący dostawca technologii LiFi, oferujący rozwiązania w zakresie szybkiej i bezpiecznej komunikacji bezprzewodowej wykorzystującej światło, pureLiFi wprowadza na rynek pierwsze na świecie komercyjne anteny świetlne – komponenty optoelektroniczne, które umożliwiają LiFi – dla wszystkich rodzajów urządzeń, od przemysłowych po konsumenckie oraz od inteligentnych samochodów po smartfony. Do zastosowań domowych i biurowych rozwiązania dostępu do sieci pureLiFi oferują niskie opóźnienia i wolne od zatorów przesyłanie strumieniowe audio i wideo jako alternatywę dla Wi-Fi. Firma z siedzibą w Edynburgu została założona przez „ojca LiFi” – profesora Haralda Haasa i dr Mostafę Afgani w 2012 roku.

Na targach MWC 2024 firma pureLiFi zaprezentowała nowy most LINXC Bridge, będący wspólnym projektem pureLiFi i kanadyjskiej firmy Solace Power, mający na celu podjęcie wyzwania, jakim jest zapewnienie niezawodnej łączności w pomieszczeniach zamkniętych, szczególnie w przypadku sygnałów 5G mmWave. Solace Power opracowuje bezprzewodowe rozwiązania zasilane energią, wyposażone w czujniki zbliżeniowe i dane. Wykorzystując moc bezprzewodową i LiFi, most LINXC znacznie zmniejsza koszty i wyzwania logistyczne związane z transmisją sygnału z zewnątrz do wewnątrz budynków. Ten innowacyjny system montowany na oknie można zainstalować samodzielnie, co eliminuje potrzebę kosztownej profesjonalnej instalacji, skraca czas wprowadzenia na rynek operatorów sieci i radykalnie poprawia łączność wewnętrzną w przedsiębiorstwach i w domu.

Kolejnym nowym rozwiązaniem od pureLiFi jest SkyLite, punkt dostępu obejmujący całe pomieszczenie, który obejmuje powierzchnię ponad 50 m2 (540 stóp kwadratowych), zapewniając pomieszczenie dużą szybkością, niskimi opóźnieniami i wysoce bezpieczną łącznością bezprzewodową. LiFi Cube to punkt dostępowy typu plug-and-play przeznaczony do prostej i bezpiecznej pracy w domu, grania, przesyłania strumieniowego i łączności w ruchu, oferujący zarówno szybkość, jak i prywatność. LiFi Cube, SkyLite i wszystkie urządzenia klienckie pureLiFi są zgodne ze standardem 802.11bb.

„Mobile World Congress polega na przesuwaniu granic i kształtowaniu przyszłości łączności” – mówi Alistair Banham, dyrektor generalny pureLiFi. „Jesteśmy podekscytowani możliwością wprowadzenia produktów rozwiązujących zarówno dzisiejsze, jak i przyszłe wyzwania związane z łącznością. LiFi jest teraz gotowe do udoskonalania i rozszerzania innych technologii bezprzewodowych, rozpoczynając nową erę przepustowości, szybkości i niezawodnej komunikacji”.

www.solace.ca

www.pureLiFi.com

 Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

NVIDIA DLSS pojawia się w Manor Lords i dwóch kolejnych grach

Ponad 500 gier i aplikacji wykorzystuje technologie RTX, a zaledwie tydzień nie ma nowej, niesamowitej gry integrującej technologię NVIDIA DLSS, NVIDIA Reflex i...

Ghost of Tsushima: Director’s Cut otrzymuje oficjalne wymagania sprzętowe na PC

Nixxes Software opublikowało oficjalne wymagania systemowe gry Ghost of Tsushima: Director's Cut, której oficjalna premiera odbędzie się 16 maja. Ponadto gra będzie...

Linia Razer Huntsman V3 Pro z analogowymi przełącznikami optycznymi Gen-2 uwalnia precyzję

W konkurencyjnym świecie gier, gdzie liczy się każda milisekunda, narzędzia, którymi posługujesz się, mogą zadecydować o porażce lub zwycięstwie. Każde naciśnięcie klawisza...
Advertisment