PSA: X rozmowy audio i wideo prawdopodobnie nie korzystają z silnego szyfrowania


Dlaczego powyższy obraz jest rozmazany? Odzyskaj jasność z CleanMyPhone firmy MacPaw — nowa aplikacja czyszcząca oparta na sztucznej inteligencji, która szybko identyfikuje i usuwa z urządzenia rozmazane obrazy, zrzuty ekranu i inne bałagany. Pobierz go teraz z bezpłatnym okresem próbnym.


X Połączenia audio i wideo zaczęto wprowadzać w zeszłym roku, jest to funkcja, o którą nikt nie prosił i wydaje się, że niewielu chce. Wcześniej informowaliśmy o tym, jak dezaktywować tę funkcję, a teraz wydaje się, że jest ku temu kolejny powód…

X rozmowy audio i wideo

Po raz pierwszy dowiedzieliśmy się plany dotyczące tej funkcji w maju ubiegłego roku i wdrażanie rozpoczęło się w październiku.

Dzięki nowej funkcji użytkownicy mogą wykonywać i odbierać połączenia audio i wideo za pomocą aplikacji X. Ta funkcja jest wbudowana w funkcję przesyłania wiadomości bezpośrednich i działa w podobny sposób jak inne aplikacje obsługujące połączenia, takie jak WhatsApp i Instagram. Dzięki integracji z API CallKit iOS, połączenia przychodzące zobaczysz na ekranie blokady, tak jak zwykłe połączenie.

Zauważyliśmy wówczas, że niewielu chciałoby, aby każdy użytkownik Twittera, którego obserwują, mógł do nich zadzwonić, i wyjaśniliśmy, jak dezaktywować tę funkcję w aplikacji na iOS:

  1. Otwórz aplikację X
  2. Kliknij swoje zdjęcie profilowe u góry
  3. Kliknij Ustawienia i prywatność
  4. Wybierz menu Prywatność i bezpieczeństwo
  5. Stuknij opcję Wiadomości bezpośrednie
  6. Zmień opcje połączeń audio i wideo według własnego uznania

Połączenia pozornie nie korzystają z szyfrowania typu end-to-end

TechCrunch znalazł teraz inny powód, aby wyłączyć tę funkcję: wygląda na to, że nie wykorzystuje szyfrowania typu end-to-end.

X w ogóle nie wspomina o szyfrowaniu na oficjalnej stronie centrum pomocy, więc połączenia prawdopodobnie nie są w pełni szyfrowane, co potencjalnie umożliwia Twitterowi podsłuchiwanie rozmów. Kompleksowo szyfrowane aplikacje, Signal lub WhatsApp — uniemożliwiają podsłuchiwanie kogokolwiek innego niż dzwoniący i odbiorca, w tym WhatsApp i Signal.

W e-mailu prasowym X zapytaliśmy, czy istnieje kompleksowe szyfrowanie. Jedyna odpowiedź, jaką otrzymaliśmy, brzmiała: „Teraz zajęty, sprawdź później” – domyślna automatyczna odpowiedź X na zapytania mediów. Wysłaliśmy także e-mail do rzecznika X, Joe Benarrocha, ale nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Reklama

Zdjęcie: MacPaw

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Które samochody obsługują kluczyk samochodowy w Apple Wallet?

Na WWDC w 2020 r. Apple ogłosiło nowa funkcja kluczyka samochodowego, która umożliwia kontrolowanie samochodu za pomocą aplikacji Portfel na iPhonie lub zegarku...

Funkcje Galaxy AI będą dostępne w telefonach Samsung ostatniej generacji – w tym w serii S21

Według nich Samsung planuje w przyszłym miesiącu udostępnić wybrane funkcje Galaxy AI kilku starszym flagowym telefonom i tabletom za pośrednictwem aktualizacji One UI...

Apple opowiada się za sprzedażą komputerów Mac wyposażonych jedynie w 8 GB pamięci RAM

Wraz z premierą MacBooka Pro M3 w zeszłym roku wielu recenzentów i klientów skrytykował firmę za w dalszym ciągu sprzedaż komputerów klasy premium...
Advertisment