PSA: Możesz otwierać kody QR na iOS bez skanowania z innego urządzenia


Doświadczeni użytkownicy iPhone’a wiedzą, co zrobić, gdy zobaczą kod QR na wolności. Otwórz aplikację Aparat, wyceluj i kliknij wyświetlony link. Ale co z kodami QR w obrazach i plikach PDF, które są już na Twoim iPhonie?

To swego rodzaju dobrze strzeżona tajemnica, o której powinno wiedzieć więcej osób. Dotknięcie i przytrzymanie kodu QR spowoduje wyświetlenie menu z adresem URL. Stamtąd możesz otworzyć łącze w przeglądarce Safari, skopiować je lub udostępnić je komuś innemu.

Kody QR, które można wykonać na iOS, mogą być również przydatne podczas dodawania zapisów szczepień do aplikacji Zdrowie lub konfigurowania uwierzytelniania dwuskładnikowego za pomocą haseł w Ustawieniach.

Zostaliśmy tak przeszkoleni, aby postrzegać kody QR jako możliwe do zeskanowania bloki przypominające kod kreskowy, że interakcja z nimi jako osadzonymi linkami nie wydaje się jeszcze naturalna. iOS też niekoniecznie pomaga. Być może szybka animacja wokół kodu QR, taka jak na zdjęciach, na których można podnieść obiekt, ma sens.

W międzyczasie przyjmij tę wiedzę i przekaż ją dalej. W większości sytuacji nie ma potrzeby skanowania kodu QR w telefonie za pomocą aparatu w innym urządzeniu.

Reklama

Więcej

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...

UE osiąga wstępne porozumienie w sprawie ustawy o sztucznej inteligencji, torując drogę dla prawa

Po rundzie intensywnych negocjacji w tym tygodniu prawodawcy w Brukseli osiągnęli obecnie ok „porozumienie tymczasowe” w sprawie proponowanej przez Unię Europejską ustawy o...

Święta Bożego Narodzenia z Batmanem, nowe filmy z serwisu Netflix i wszystko inne do obejrzenia

Witamy w najbardziej pracowitym sezonie kinowym w roku, kiedy naprawdę warto wybrać się do kin na filmy, a wszystko, co trafia...
Advertisment