PSA: MagSafe prawdopodobnie nie ładuje iPhone’a podczas korzystania z Kamery Continuity


iPhone’y to potężne komputery kieszonkowe z zaawansowanymi chipami, których ceny znacznie przekraczają 1000 dolarów i to one zajmują większość naszego życia. Oni też, odkąd Apple zadebiutowała kamera Continuity w systemie macOS Ventura stanowią całkiem niezłą alternatywę dla dedykowanej kamery internetowej.

Niestety, jak odkrył pewien pisarz, marzenie o ładowaniu iPhone’a, gdy służy on jako kamera internetowa, jest tylko marzeniem. Prawdopodobnie ze względu na funkcje zarządzania ciepłem iPhone’y zwykle nie ładują się podczas korzystania z kamery Continuity, a zwłaszcza w przypadku korzystania z MagSafe.

Tajemnica nieładowującego się iPhone’a

Odkryto Adama Engsta z TidBITS że po spotkaniu na Zoomie, podczas którego korzystał z kamery Continuity, poziom naładowania baterii jego iPhone’a znacznie spadł, mimo że był przez cały czas podłączony do MagSafe. To doprowadziło go do następujących rzeczy Dokumentacja Apple’a:

Kamera Continuity działa przewodowo lub bezprzewodowo. Aby iPhone był naładowany podczas użytkowania, podłącz go do komputera Mac lub ładowarki USB. Twój Mac powiadomi Cię, jeśli poziom naładowania baterii iPhone’a będzie niski.

Teoria Engsta ma wiele sensu. On pisze:

Podejrzewam, że Continuity Camera obciąża procesor na tyle, że iPhone się nagrzewa. (Kiedy po spotkaniu zdejmuję telefon z uchwytu, zawsze jest ciepło). Ponieważ ładowanie MagSafe również powoduje nagrzewanie się iPhone’a — cieplejszego niż ładowanie przez USB — system optymalizacji baterii Apple może wstrzymywać ładowanie, aby chronić baterię przed przegrzaniem przeciążać. Co jest dobre, choć nieoczekiwane w tej chwili.

Kamera Continuity jest tak wspaniałą funkcją, że byłoby jeszcze lepiej, gdyby można było niezawodnie ładować iPhone’a podczas jego używania. Apple zaleca używanie przewodowej ładowarki, ale Engst to zauważa kilku użytkowników Reddita stwierdziło, że nawet metoda przewodowa była nieskuteczna.

Reklama

Wersja 9to5Mac

Zrozumiałe jest, że kamera Continuity powoduje nagrzewanie się iPhone’a w sposób utrudniający ładowanie. Byłoby jednak miło, gdyby dokumentacja Apple dotycząca tej funkcji była bardziej jasna na temat tego ograniczenia.

Jeśli organizujesz tylko sporadyczne spotkania, w których korzystasz z kamery Continuity, prawdopodobnie nie jest to wielka sprawa, po prostu coś, o czym należy pamiętać. Jeśli jednak przez cały dzień uczestniczysz w spotkaniach Zoom, być może nadszedł czas, aby zainwestować w dedykowaną kamerę internetową, zamiast polegać na iPhonie, jeśli chodzi o dobrą jakość wideo.

Najlepsze uchwyty do iPhone’a do kamery Continuity

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Podstawowy pokład Steam jest tańszy niż kiedykolwiek przed letnią wyprzedażą Steam

Lato ma różne oficjalne i nieoficjalne początki sezonu, ale prawdziwym dla wielu z nas, graczy, jest coroczna letnia wyprzedaż Steam — która Niedawno...

Najlepsze teorie fanów na temat Legend of Zelda: Echoes of Wisdom

Dla niektórych fanów Legenda ZeldyTeoretyzowanie i analizowanie świata daje tyle samo frajdy, co granie w gry. Tak więc, kiedy Nintendo...

Apple mówi „nie” emulatorom komputerów PC na iOS

Apple być może w końcu dopuści emulatory gier wideo w stylu retro w App Store, ale w tym miesiącu firma odrzuciła zgłoszenia dotyczące...
Advertisment