PS5 otrzyma funkcję automatycznego klipu z gry, która pomoże innym graczom


Jeszcze w tym roku Sony wprowadzi na PS5 nową funkcję Pomocy społecznościowej do gier, która ma na celu automatyczne tworzenie klipów, które mogą pomóc innym graczom. Gracze PS5 będą mogli automatycznie przesyłać rozgrywkę, aby pomóc w tworzeniu filmów ze wskazówkami dostarczonych przez twórców gier.

Dzięki tej opcji Twoje PS5 automatycznie przechwytuje klip z gry, gdy wykonasz jakąś czynność w obsługiwanych tytułach. „Następnie zostanie sprawdzony przez moderatora i po zatwierdzeniu Twój film zostanie opublikowany jako wskazówka Pomocy do gry, którą gracze PlayStation będą mogli oglądać, uczyć się i oceniać” wyjaśnia Sabrina Meditzstarszy dyrektor ds. zarządzania produktem ds. platformy PS5.

Gracze PS5 otrzymają powiadomienie, jeśli ich klip zostanie użyty.
Obraz: Sony

Gracze na PS5 będą mogli używać klipów do zdobywania trofeów lub znajdowania ukrytych przedmiotów w grze, zamiast konieczności odwiedzania YouTube i przeglądania filmów w celu znalezienia pomocy. Te nowe klipy społecznościowe będą stanowić uzupełnienie istniejącej sekcji Pomocy do gier firmy Sony, która zapewnia dostęp do wskazówek, wskazówek i filmów instruktażowych od programistów.

Klipy wideo zostaną usunięte z konsoli PS5 po przesłaniu ich na serwery Sony, a jeśli klip zostanie zatwierdzony i opublikowany, na konsoli PS5 pojawi się powiadomienie, że rozgrywka została opublikowana jako wskazówka Pomocy do gry. W klipach nie będzie uwzględniany dźwięk z kamery internetowej, mikrofonu ani czatu w grupie. Zostanie wyświetlona sekcja opublikowanych filmów, z której będzie można następnie usunąć dowolne klipy.

„Pomoc społecznościowa dotycząca gier zacznie być dostępna w wybranych grach jeszcze w tym roku, a naszym celem jest rozszerzenie jej na jak największą liczbę tytułów w przyszłości” – mówi Meditz.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

ZOTAC zaprezentuje skalowalne platformy GPU i rozwiązania przemysłowe na targach Hannover Messe 2024

ZOTAC Technology ogłasza nową linię minikomputerów dla przedsiębiorstw i służby zdrowia, zaprojektowanych do konkretnych zastosowań i skalowalnych wdrożeń, a także zupełnie nową klasę...

Team Group przedstawia dysk SSD MP44Q M.2 Gen 4 NVMe

Znana globalna marka pamięci Team Group Inc. stara się zapewniać konsumentom różnorodne i optymalne rozwiązania w zakresie pamięci masowej. Dziś z dumą...

Google zwalnia 28 pracowników po proteście dotyczącym izraelskiego kontraktu na chmurę

Poważne konsekwencje destrukcyjnego zachowaniaGooglersi,Być może widzieliście wczoraj doniesienia o protestach w niektórych naszych biurach. Niestety kilku pracowników sprowadziło wydarzenie do naszych budynków...
Advertisment