Przyszłe zegarki Samsung Galaxy mogą być naprawdę kwadratowe


Seria Samsung Galaxy Watch 7 prawdopodobnie nie będzie najbardziej ekscytującym urządzeniem do noszenia firmy w tym roku. To będzie Pierścień Galaktyki. Być może dlatego krążą plotki, że Samsung chce zmienić wygląd swoich zegarków. Według SamMobile, firma chce wrócić do kwadratowego projektu nawiązującego do oryginału Sprzęt galaktyki.

Przypomina mi to młyn plotek o Samsungu z początku 2022 roku. Potem pojawiły się pogłoski, że firma porzuci tak ukochaną fizyczną obrotową ramkę. Co moim zdaniem było głupi, głupi, głupi pomysł. To było zaskakujące. Żaden inny producent smartwatchów nie posiadał fizycznej obrotowej ramki, co czyniło go wizytówką Samsunga. Marki zabijają dla kultowych projektów – dlaczego miałyby to dobrowolnie wyrzucić? A jednak ta plotka okazała się prawdziwa. Seria Galaxy Watch 5 zadebiutowała wyłącznie z cyfrową ramką dotykową.

Samsung Galaxy Gear miał kwadratowy wyświetlacz.
Foto: Vlad Savov / Pobocze

Następnie, w zeszłym roku, Samsung wściekle wycofał się i ponownie wprowadził obrotową ramkę w serii Galaxy Watch 6 po tym, jak wystarczająca liczba klientów zażądała jego zwrotu. Można by pomyśleć, że Samsung nauczyłby się czegoś po zmianie ramki, która nie wypadła dobrze. Ale teraz próbuje zmienić kształt? Właśnie ustaliliśmy także, jak bardzo popularna jest fizyczna ramka. Czy obrotowa ramka fizyczna sprawdziłaby się nawet na kwadratowym wyświetlaczu? Czy naprawdę znowu to robimy?

Prawdą jest, że Samsung zaczynał od kwadratowego wyświetlacza w Galaxy Gear. Ale zaczynając od Gear S2, Samsung postawił na okrągły wyświetlacz – do tego stopnia, że ​​gdy myślę o smartwatchach Samsunga, od razu wyobrażam sobie okrągły zegarek z obrotową ramką. Z czasem pomogło to urządzeniom Samsunga wyróżnić się na tle innych. Powinienem wiedzieć, biorąc pod uwagę, że właśnie przeorganizowałem swoją kolekcję smartwatchów i wśród morza zegarków z Androidem zawsze łatwo jest wybrać Samsunga.

Ze względu na duże zapotrzebowanie w serii Galaxy Watch 6 przywrócono obrotową ramkę.
Fot. Amelia Holowaty Krales / The Verge

Reklama

Okrągłe ekspozycje również sprawiają wrażenie namacalnego połączenia z przeszłością. To nie tak, że nie ma prostokątnych zegarków analogowych. Ale jeśli wyobrazić sobie zegarek naręczny, jestem skłonny się założyć, że większość ludzi kojarzy go z okrągłą tarczą. Dlatego tak wiele osób uważa okrągłe smartwatche za bardziej estetyczne. Do diabła, wciąż spotykam się od czasu do czasu z niezadowolonym komentatorem, który lamentuje, że kupiliby Apple Watch, gdyby nie prostokątny wyświetlacz. Z drugiej strony zegarki Galaxy są niezwykle eleganckie — zwłaszcza teraz, gdy nie są już tak grube jak kiedyś.

Nie mogę kłamać. Tam Czy zalety kwadratowego wyświetlacza. Nieco łatwiej jest czytać powiadomienia i jest to łatwiejsze dla twórców aplikacji, ponieważ kształt jest bliższy telefonowi. Od wersji Wear OS 3 wiele zegarków z Androidem nie współpracuje już nawet z iOS, co oznacza, że ​​Samsung nie musi odróżniać się od Apple Watcha. Musi się od siebie odróżniać Inny Zegarki z Androidem, z których większość jest okrągła. Na papierze są to rozsądne powody, dla których warto dokonać zmiany.

Projekt noszenia nie zawsze ma sens biznesowy

Jednak w projektowaniu urządzeń do noszenia nie zawsze chodzi o to, co ma sens biznesowy. Kiedy nosisz coś na sobie, pojawia się emocjonalne przywiązanie, które trudno określić ilościowo. Przez lata w mózgach fanów Galaxy Watch tkwiło połączenie okrągłej tarczy i fizycznej obrotowej ramki. Chociaż jestem pewien, że niektórzy ludzie przyjmą kwadratowy zegarek Galaxy Watch, mam przeczucie, że również spotka się to z gwałtownym sprzeciwem.

Nadany, SamMobileraport nie zawierał szczegółów, cytując jedynie anonimowe źródła wewnętrzne, które twierdziły, że zmiana „jest bardzo prawdopodobna”. Może być również tak, że Samsung rozważa tę kwestię nie w przypadku Galaxy 7, ale przyszłych zegarków Galaxy. Jeśli tak jest, mam nadzieję, że ludzie w Samsungu długo i intensywnie się nad tym zastanawiają Dlaczego chcą to zrobić. Jestem tak samo winny, jak następny recenzent, że narzekam, że każdy Galaxy Watch wygląda tak samo. Ale jeśli masz kultowy projekt, każda znacząca zmiana musi być przemyślana. W takim przypadku zmiana wyświetlacza na kwadratowy grozi utratą przez Galaxy Watch podstawowej części swojej tożsamości… z jakiego powodu?Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Spy x Family Code: Biała recenzja: Nieudana misja służenia każdemu fanowi

Kocham kiedy Szpieg x Rodzina zmienia się w dramat życia. Lubię patrzeć, jak zdolny szpieg Loid Forger i zabójczy...

Taylor Swift nawiązuje niestandardową współpracę z TikTok, gdy bitwa UMG trwa

TikTok uruchomił nowe centrum promujące nowy album Taylor Swift, w którym możesz zdobywać nagrody w aplikacji za wykonanie określonych zadań, np. śledzenie konta...

24-calowy iMac M3 zaczyna się od 1199 USD, a do tego sprzęt Anker MagSafe i akcesoria Satechi Mac

Najlepsze oferty z piątku pojawiają się na pierwszych stronach gazet Nowy 24-calowy iMac M3 firmy Applektóry się zaczyna z 1199 dolarów. Dołącza...
Advertisment