Przyszłe sezony huraganów mogą rozpocząć się dwa tygodnie wcześniej


Przyszłoroczny sezon huraganów na Atlantyku może rozpocząć się 15 maja, jeśli urzędnicy zdecydują się w tym roku przesunąć oficjalną datę rozpoczęcia o dwa tygodnie. Decyzja zostanie podjęta prawdopodobnie wiosną tego roku, podczas spotkań Narodowej Administracji Oceanicznej i Atmosferycznej (NOAA) oraz Światowej Organizacji Meteorologicznej (WMO).

2022 to najwcześniejszy moment, w którym data rozpoczęcia może zostać oficjalnie zmieniona, powiedział rzecznik National Hurricane Center NOAA. The Verge w e-mailu. Ale już 15 maja tego roku agencja zacznie publikować swoje Tropical Weather Outlooks, które są rutynowe prognozy że zwykle zaczyna się uwalniać, dopóki sezon huraganów nie rozpocznie się 1 czerwca.

Proponowane zmiany pojawiają się, gdy zmiany klimatyczne powodują sezon huraganów bardziej nieprzewidywalny a bardziej zaawansowana technologia ułatwia wychwycenie burz tropikalnych na początku sezonu. Zmiana daty rozpoczęcia może lepiej odzwierciedlać te nowe realia.

Według National Hurricane Center, oficjalny sezon huraganów, który trwa od czerwca do listopada, obejmuje 97 procent aktywności tropikalnej. Uskok wiatru, typowa jest zmiana prędkości lub kierunku wiatru, która może rozerwać burze silny w maju, a następnie zaczyna słabnąć przez cały czerwiec i lipiec – umożliwiając tworzenie się silniejszych burz.

Wyznaczony sezon istnieje w kilku formach od dziesięcioleci. Kiedy w 1935 r. Ustanowiono pierwszy system ostrzegania przed huraganem w USA, zaplanowano specjalną linię telegraficzną, która połączy jej stacje meteorologiczne między 15 czerwca a 15 listopada. Te oficjalne daty zmieniono na 1 czerwca i 30 listopada 1965 roku.

Od tego czasu zdjęcia satelitarne o wysokiej rozdzielczości ułatwiły prognostom dostrzeżenie burz, których mogli nie zidentyfikować 30 lub 40 lat temu, Phil Klotzbach, naukowiec z wydziału nauk o atmosferze na Colorado State University, powiedział The Verge ostatni rok.

Reklama

Burze tropikalne nadeszły w zeszłym roku przed harmonogramem, rozpoczynając najbardziej aktywny sezon huraganów na Atlantyku w historii. W rezultacie National Hurricane Center opublikowało 36 „specjalnych” prognoz pogody tropikalnej przed 1 czerwca 2020 r. Pierwsza nazwana burza sezonu, Arthur, pojawiła się 16 maja. To sprawiło, że 2020 r szósty rok z rzędu nazwać burzę przed oficjalnym rozpoczęciem sezonu.

Ponieważ do sezonu pozostało mniej niż 100 dni, National Hurricane Center już wysyła publiczności przypomnienia, aby się przygotować.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jak zdobyć wszystkie zakończenia w Elden Ring

W sumie jest ich sześć zakończenia W Pierścień Eldena, a zobaczenie ich wszystkich może być ogromną inwestycją czasu. Realistycznie będziesz...

Sędzia nie kupuje epickich twierdzeń Google dotyczących „przerażającego świata chaosu”.

Epic ma nadzieję, że sąd wyrazi na to zgodę kilka środków przedstawiła wcześniej, co twierdzi Google są przesadzone i „szkodzą prywatności, bezpieczeństwu i...

Google wystawia czek na maksymalne odszkodowanie, aby uniknąć procesu z ławą przysięgłych

W zeszłym tygodniu w aktach drugiego pozwu antymonopolowego Departamentu Sprawiedliwości przeciwko Google pojawił się niezwykły dokument. Zawierał: kserokopia czeku które według Google...
Advertisment