Przypinka Humane AI działała lepiej, niż się spodziewałem — dopóki nie zadziałała


Patrzeć, Wątpię w Humane AI Pin tak samo jak następna osoba. Nadal uważam, że poręczny asystent oparty na sztucznej inteligencji cierpi na przypadek czegoś, co mogłoby być aplikacją. Ale dziś rano w końcu mogłem spędzić trochę czasu twarzą w twarz ze szpilką i wiesz co? To cholernie fajny gadżet. Jest po prostu zakopany pod warstwą marketingu tak grubą, że trudno docenić, co by to właściwie było, gdyby Humane nie było tak poważne.

Jeśli spędzasz czas na tematach technicznych lub tym podobnych, prawdopodobnie już to wiesz co robi pin: przyczepiasz go do koszuli, rozmawiasz z nim, a on odpowiada za pomocą generatywnej sztucznej inteligencji. To samodzielne urządzenie z własną kartą SIM i nie ma ekranu – tylko wibracje. Do tego mały laser wyświetlający menu i tekst na dłoni, dzięki czemu możesz wchodzić w interakcję z tak drobnymi drobnostkami, jak ustawienia Wi-Fi i sterowanie odtwarzaniem multimediów.

Przypinka wyświetla menu na dłoni, a kilka podstawowych gestów pełni funkcję sterowania.

Pomysł, który powtarzałem, gdy obserwowałem kilku pracowników Humane przeglądających różne wersje demonstracyjne, polegał na tym, że ma to pomóc w utrzymaniu łączności podczas krótkiego odłączania się od sieci — mniej wpatrywania się w ekrany, a więcej życia chwilą. Sztuczna inteligencja pomaga pobierać odpowiednie fragmenty z Twojego kalendarza i poczty e-mail oraz odpowiada na Twoje pytania, gdy jesteś ciekawy otaczającego Cię świata.

To wszystko jest bardzo piękne, ale bądźmy szczerzy: to nie jest filozofia, to gadżet. Gadżety są zabawne, pomocne i frustrujące — a wszystkie powyższe wydają się odnosić do przypinki Humane.

Momentami AI Pin robił naprawdę wrażenie. Jest funkcja wizyjna, która po wyświetleniu monitu użyje kamery do przeskanowania sceny przed Tobą, przeanalizowania jej zawartości i opisania jej na głos. Stałem przed rzecznikiem Humane, gdy wypróbowywał tę funkcję, i szczerze mówiąc, szpilka trafiła w sedno. Opisano Mobile World Congress jako „wydarzenie lub wystawa pod dachem, po którym spacerują ludzie”. Wystarczająco łatwe.

Reklama

Ale wskazał także nazwę Qualcomm na oznakowaniu za mną i oczywiście czytając plakietkę na mojej szyi, zidentyfikował mnie jako „osobę noszącą smycz od Krawędź.” O jedno za dużo, ale całkiem imponujące, biorąc pod uwagę, że nie stałem aż tak blisko szpilki, a oświetlenie było słabe.

Wygląda na to, że szpilka nie ciągnie bluz z kapturem, które pracownicy Humane mają na sobie na pokazie, ale nie jestem pewna, jak sprawdziłaby się cienka bawełniana koszula.

Nawigacja gestami również robiła wrażenie — była bardziej płynna i responsywna, niż się spodziewałem. Nie pozwolono mi przypiąć sobie szpilki, a ciężko jest znaleźć odpowiednie miejsce, aby wyświetlić laser na własnej dłoni, ponieważ jest to tak naprawdę urządzenie przeznaczone dla jednego użytkownika. Próbowałem. Jednak kilku pracowników Humane demonstrujących produkt, którzy najwyraźniej mieli w nim dużo praktyki, szybko i łatwo poruszało się po wyświetlanych menu, po prostu przechylając ręce i stukając o siebie dwoma palcami.

Ale szpilka nie jest odporna na to, co często robią gadżety: cholernie cię frustruje. Większość sztucznej inteligencji jest wyłączona z urządzenia, więc na odpowiedzi na Twoje prośby i pytania trzeba czekać kilka sekund, czemu nie pomaga niestabilna łączność w centrum kongresowym. Pewnego razu wyłączył się także po krótkim wyświetleniu powiadomienia o przegrzaniu i konieczności ochłodzenia. Pracownik demonstrujący mi pin powiedział, że nie zdarza się to zbyt często i że prawdopodobnie pomogło dalsze używanie lasera w celach demonstracyjnych. Wierzę w to, ale mimo to jest to urządzenie, które można umieścić obok klatki piersiowej i towarzyszyć mu w wielu różnych środowiskach, prawdopodobnie także w ciepłych. Nie najlepiej!

Tekst wyświetlany na dłoni nigdy nie będzie wyglądał tak dobrze, jak na ekranie OLED.

Projekcja lasera jest wyraźniejsza, niż sobie wyobrażałem, ale nadal jest to w zasadzie światło rzucane na dłoń. Dłonie nie są równomiernie płaskie i trudno je utrzymać idealnie nieruchomo. Tekst jakby tańczy przed tobą i choć nie jest trudny do odczytania, to jednak Jest trudniejsze niż czytanie, powiedzmy, tekstu na smartfonie.

Niemożliwe jest także wyobrażenie sobie, jak to jest mieszkać z tym czymś w sali centrum kongresowego. Czy bawełniana koszula wytrzyma swój ciężar? Jak łatwo jest zobaczyć laser na zewnątrz w bezpośrednim świetle słonecznym? Czy ludzie zrozumieliby, dlaczego świeci się „lampka zaufania”? Czy Pin czasami zmyśla różne rzeczy, tak jak ma to miejsce w przypadku niektórych AI? Mam dużo więcej pytań niż odpowiedzi, ale myślę, że przynajmniej mam ich więcej zero odpowiada teraz, gdy widziałem to na własne oczy.

AI Pin to tylko gadżet, a nie styl życia.

Moje pierwsze wrażenie na temat Pinu jest takie, że tak coś tam, ale tak nie jest the rzecz. Problem w tym, że cały marketing Humane tak to zaprojektował rzecz. Po raz pierwszy zaprezentowano to podczas wykładu na konferencji TED, na litość boską: to punkt zerowy dla ludzi, którzy traktują siebie zbyt poważnie. Sai Kambampati z Humane powiedział mi, że AI Pin nie jest przeznaczony do zastąpienia smartfona. Ma jednak własne łącze do transmisji danych, własną miesięczną opłatę abonamentową i cenę przypominającą smartfon wynoszącą 699 dolarów. I jego… nie miał zastąpić Twój telefon?

Cokolwiek nas czeka w dziedzinie komputerów przenośnych, mam przeczucie, że nie jest to dokładnie AI Pin, jak to dzisiaj zademonstrowałem. Jest o wiele więcej testów, które chcę przeprowadzić, gdy pin oficjalnie przyjedzie w kwietniu. W międzyczasie nie widziałem dokładnie przyszłości, ale widziałem naprawdę fajny gadżet – tylko nie bierz tego zbyt poważnie.

Fotografia: Allison Johnson / The VergeSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Próbkowanie Kioxia Najnowsza generacja UFS Ver. Wbudowane urządzenia pamięci Flash 4.0

Kioxia Corporation, światowy lider w dziedzinie rozwiązań pamięciowych, ogłosiła dzisiaj, że rozpoczęła próbkowanie najnowszej generacji pamięci Universal Flash Storage (UFS) wer. Urządzenia...

Czy Trubbish może być błyszczący w Pokémon Go?

Trubbish, Pokémon w worku na śmieci z Unovy, można znaleźć na wolności w Pokemon Go. Tak, Trubbish może się błyszczeć...

Tak, aplikacja YouTube próbuje teraz przejąć wygaszacz ekranu Apple TV

Jedną z najlepszych funkcji Apple TV jest bogata kolekcja wygaszaczy ekranu Antena. Gdy Apple TV będzie bezczynny przez kilka minut, system tvOS...
Advertisment