Przygotuj swoje uszy na „dźwięk całej ludzkiej wiedzy” z Wikipedii


Ponieważ coraz więcej informacji jest dostarczanych za pośrednictwem źródeł audio, takich jak asystenci głosowi, Fundacja Wikimedia uznała, że ​​nadszedł czas na przyjęcie tak zwanego „dźwiękowego logo” dla Wikipedii i innych jej projektów. Pomyśl o tym jako o odpowiedniku Netflix „ta-dum”, HBO „aaaaaaah” lub kultowego pięciodźwiękowego gongu Intela. Po wyczerpujących poszukiwaniach przez Konkurs „Dźwięki wszelkiej ludzkiej wiedzy”.uważa Wikimedia znalazł klip audio przedstawiający jego misję.

Zwycięskie zgłoszenie zostało przesłane przez Thaddeusa Osborne’a, inżyniera nuklearnego i producenta muzycznego w niepełnym wymiarze godzin z Wirginii w USA. Oto jak opisuje dźwięk:

„Moje dźwiękowe logo wita odbiorców w świecie informacji. Dźwięk przewracanej strony szybko staje się biblioteką przypominającą wir pisania, klikania i szelestu papieru, który obiecuje ogromne pokłady mądrości, po których następuje przyjazne zaproszenie. Na tym właśnie polega ruch Wikimedia, na otwartym i zachęcanym dzieleniu się wiedzą. Mnóstwo wiedzy.”

Posłuchaj sam:

Osborne’s był jednym z 3235 zgłoszeń, które napłynęły od 2094 uczestników ze 135 krajów w zeszłym roku. Członkowie społeczności Wikimedia pomogli zredukować liczbę zgłoszeń i ostatecznie poddano pod głosowanie 10 klipów audio.

Chociaż zwycięski dźwięk został już wybrany, powyższy dźwięk nie jest dokładnie tym, co usłyszysz obok treści Wikimedia w przyszłości. Na początek organizacja twierdzi, że zwycięski dźwięk będzie musiał zostać profesjonalnie ponownie nagrany w studiu (Osborne dostanie wycieczkę do studia wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 2500 $). Będzie też produkować różne wersje dźwięku do wykorzystania w różnych kontekstach (na przykład krótka 2-sekundowa wersja do postów w mediach społecznościowych lub dłuższa 60-sekundowa kompozycja do filmów z wydarzeń).

„Jeszcze w tym roku będziemy kontynuować współpracę z asystentami głosowymi i partnerami technologicznymi, aby przyjąć zwycięskie logo, aby lepiej identyfikować treści Wikimedia na całym świecie” – czytamy w komunikacie prasowym Wikimedia.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Przebicie mogłoby przekonać producentów samochodów do przyjęcia nowej generacji CarPlay

Jabłko nie miał szczęścia przekonać producentów samochodów do przyjęcia nowej generacji CarPlay, w którym własny interfejs użytkownika przejmuje wszystkie lub większość wyświetlaczy pojazdu....

Pamięć G.SKILL osiąga 31 rekordów podkręcania w okresie Computex 2024

G.SKILL International Enterprise Co., Ltd., wiodąca na świecie marka wydajnych podkręcanych pamięci i komponentów do komputerów PC, z radością ogłasza osiągnięcie 31 rekordów...

Wgłębianie się w obietnicę reformy planowania centrów danych Partii Pracy w programie wyborczym Partii Pracy

Manifest wyborczy Partii Pracy zawiera zobowiązanie do usunięcia barier planistycznych, które wstrzymują rozwój centrów danych i, z kolei, hamują wzrost gospodarczy Wielkiej Brytanii. Według...
Advertisment