Przygotuj się na przeprojektowaną aplikację Ustawienia na iOS 18 i iPadOS 18


Cały szum wokół WWDC w tym roku skupia się wokół dwóch liter: AI.

Chociaż oczekuje się, że duża część przemówienia Apple zostanie podkreślona Funkcje związane ze sztuczną inteligencjąz pewnością pojawi się wiele innych ulepszeń dla iOS 18, VisionOS 2 i innych platform oprogramowania Apple.

Mark Gurman informuje, że jedną z takich zmian będzie: przeprojektowana aplikacja Ustawienia na iPhonie, iPadzie i komputerze Mac.

Nowy, wieloplatformowy projekt aplikacji Ustawienia

Zeszły tydzień zgłosiliśmy w sprawie oczekiwanego przeprojektowania aplikacji Ustawienia systemu w systemie macOS 15, ale Mark Gurman potwierdził w X, że zmiana będzie miała również wpływ na aplikację Ustawienia na iPhonie i iPadzie.

Szczegółów jest niewiele, ale wygląda na to, że Ustawienia otrzymają odświeżenie interfejsu użytkownika na wszystkich platformach, ulepszone wyszukiwanie i, co być może najważniejsze, reorganizację różnych kategorii ustawień.

Reklama

Te aktualizacje powinny ostatecznie zapewnić bardziej spójne działanie w systemach iOS 18, iPadOS 18 i macOS 15.

Wersja 9to5Mac

Największą zmianą jest sposób, w jaki aplikacja Ustawienia Apple organizuje różne kategorie. W tym kontekście trudno mi zrozumieć, w jaki sposób Apple może stworzyć idealną konfigurację, która zadowoli wszystkich. Wszyscy w różny sposób korzystamy z ustawień w zależności od naszych nawyków związanych z urządzeniem.

W rezultacie nie zdziwiłbym się, gdyby Apple wbudował trochę inteligencji w układ Ustawień, oferując pewne sugerowane kategorie w oparciu o Twoje osobiste wzorce użytkowania. System może również wiele wywnioskować z tego, co robiłeś tuż przed otwarciem Ustawień. Na przykład, jeśli przed otwarciem Ustawień korzystałem z aplikacji Muzyka, istnieje spore prawdopodobieństwo, że będę chciał dostosować ustawienia Muzyki. Lub jeśli w aplikacji pojawi się wyskakujące okienko z informacją, że sieć komórkowa jest wyłączona dla tej aplikacji, wyświetlenie tego przełącznika w aplikacji Ustawienia byłoby świetne.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Wesoła, inteligentna lampa Philips Hue o wschodzie słońca nosi nazwę Twilight

Philips Hue następna inteligentna lampka nocna podobno będzie nosił nazwę „Zmierzch”. Lampa będzie wyposażona w dwa przyciski na górze służące do zasilania,...

Urocza ładowarka Sharge, inspirowana komputerami Macintosh, o mocy 67 W, jest teraz przeceniona o prawie połowę

Na początku tego tygodnia opublikowaliśmy przewodnik podsumowujący asortyment Prezenty last minute na Dzień Ojca dla tych, którzy świętują. Jeśli jednak potrzebujesz Zdrowaś...

Najlepsze filmy science fiction do obejrzenia w serwisie Netflix w czerwcu 2024 r

Lato w pełni, a wraz z nim ekscytujące wydarzenia nowa lista nadchodzących wydań nie mogę się doczekać! Z Furiosa: Saga...
Advertisment