Przygotowanie do CarPlay z iPhonem 15 USB-C


Firma Apple zmieniła port ładowania z Lightning na USB-C w iPhonie 15. W zestawie znajduje się kabel do ładowania USB-C, ale osoby aktualizujące mogą wymagać zakupu osobnego kabla, aby móc dalej korzystać z CarPlay.

USB-A jest powszechne w samochodach

Dzieje się tak dlatego, że wiele samochodów wykorzystuje port USB-A do obsługi CarPlay. Bezprzewodowe adaptery CarPlay oferują wyjście z sieci przewodowej, ale ładowanie podczas jazdy jest również ważne.

Niestety firma Apple nie wyprodukowała własnego kabla USB-A na USB-C przeznaczonego do tej sytuacji. Nie sprzedaje również kabla USB-A do USB-C od żadnego ze swoich partnerów, takich jak Belkin i Mophie. Zamiast tego firma sprzedaje 29 dolarów Adapter USB-C na Lightning jako oficjalne rozwiązanie.

Moja rada? Nie wydawaj 30 dolarów na klucz sprzętowy, jeśli możesz po prostu wymienić kabel. Chociaż Apple ich nie sprzedaje, łatwo znaleźć kable USB-A do USB-C. Uważam jednak, że ważne jest, aby trzymać się marek, które znasz. W końcu to Twój samochód, więc nie chcesz niczego, co mogłoby spowodować pożar.

Rozwiązania USB-C

W tej sytuacji trudność w planowaniu z wyprzedzeniem polega na tym, że nie wszystkie kable USB-A do USB-C obsługują przesyłanie danych. Dzieje się tak również w przypadku kabli USB-A na Lightning, ale kable USB-A na USB-C przeznaczone wyłącznie do ładowania są bardziej powszechne.

Reklama

Chociaż nie będziemy mogli przeprowadzić testów do czasu premiery nowych iPhone’ów w przyszłym tygodniu, oto kilka wybranych niezawodnych marek, które powinny zapewnić nieprzerwane działanie CarPlay już od pierwszego dnia.

Inną opcją jest przystosowanie samochodowego portu USB-A do USB-C, ale wahałbym się przed pozostawieniem dowolnego klucza sprzętowego podłączonego do mojego samochodu. Satechi robi Adapter portu USB-A na USB-C za 6,99 USD, ale nie jestem pewien, czy CarPlay będzie działać bez samodzielnego przetestowania.

Alternatywnie możesz wydać 30 USD na Przejściówka Apple z USB-C na Lightning i użyj kabla, który już posiadasz, ale nie będzie to jedyny sposób korzystania z CarPlay. Gdy w przyszłym tygodniu dostaniemy nowe telefony, zaktualizujemy naszą ofertę, dodając bardziej jednoznaczne odpowiedzi.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Śmierć to nowa, gorąca mechanika w fantazyjnej kampanii Planescape firmy D&D

Płaski krajobrazmiejsce akcji kultowej, klasycznej gry wideo typu RPG Planescape: Udrękapowraca na blat Lochy i smoki. Trzytomowy zestaw pudełkowy od...

Razer chce odmienić Twój salon za pomocą własnych inteligentnych świateł dla graczy

Razer ma teraz własną żarówkę. I dwie lampy. Oraz elastyczna listwa oświetleniowa LED. Wszystkie są wyposażone w diody LED RGB,...

Procesor graficzny Intel Arc A580 i Alchemist+ szczególnie brakuje na wydarzeniu Innovation 2023

Fani architektury graficznej Alchemist firmy Team Blue byli nieco rozczarowani brakiem nowych, dyskretnych produktów GPU Arc na cotygodniowym wydarzeniu Innovation, podczas którego prezentacje...
Advertisment