Przycisk akcji iPhone’a 15 w testach; nowy tryb super niskiego zużycia energii


Wydaje się, że jedną z cech Apple Watch Ultra może trafić do modeli iPhone Pro jeszcze w tym roku. Mechaniczny przełącznik wyciszania jest zastępowany przyciskiem pojemnościowym, a wiarygodne źródło wskazuje, że może on również działać jako programowalny przez użytkownika przycisk iPhone’a 15 Przycisk akcji.

Możliwe, że nowy przełącznik kołyskowy głośności może również pozwolić użytkownikom wybrać dokładnie, jak to działa…

Nowe przyciski pojemnościowe z trybem bardzo niskiego zużycia energii

Na początku tego miesiąca nowe rysunki CAD doprowadziły naszego grafika 3D, Iana Zelbo, do wniosku, że dwa modele iPhone’a 15 Pro będą zastąpić istniejące przyciski głośności i przełącznik wyciszania z nowymi przyciskami pojemnościowymi.

Nowe rysunki CAD wskazują na iPhone’a 15 Profesjonalna regulacja głośności to pojedynczy przycisk w stylu rocker, zamiast dwóch oddzielnych dla góra i dół.

Dodatkowo ruchomy przełącznik wyciszania można zastąpić przyciskiem, np Jabłko przechodzi z kontroli mechanicznych na półprzewodnikowe.

Jednym z problemów związanych z tą zmianą jest to, że iPhone jest włączany i resetowany przez naciśnięcie przycisku. Przyciski pojemnościowe wymagają zasilania do działania, więc osoba, która ujawniła szczegóły Dynamic Island, mówi, że Apple rozwiązuje ten problem za pomocą nowego trybu bardzo niskiego zużycia energii. Podzielił się tymi szczegółami na MacPlotki forum.

Obecnie tryb niskiego zużycia energii jest w stanie wykonywać małe zadania; jak korzystanie z Apple Pay, gdy telefon jest martwy, lub możliwość korzystania z Bluetooth do łączenia się z innymi urządzeniami iOS/Mac w celu ciągłego śledzenia urządzenia za pomocą funkcji Znajdź moją sieć (uruchomionej w iOS 15).

Nowy mikroprocesor, który będzie dostarczany w modelach 15 Pro, nie tylko poradzi sobie z tymi zadaniami, ale będzie także w stanie natychmiast wykrywać naciśnięcia i przytrzymanie przycisków pojemnościowych, a nawet wykryć własną wersję 3D Touch z nową funkcją zwiększania/zmniejszania głośności przycisk akcji (obecnie przełącznik dzwonka) i przycisk zasilania, gdy telefon jest martwy lub wyłączony.

Mówi, że Apple wciąż decyduje, czy uwzględnić dotykowe sprzężenie zwrotne, gdy telefon jest wyłączony. Projekt sprzętu jest oczywiście gotowy na tym etapie, ale byłaby to zmiana oprogramowania, więc firma może podjąć tę decyzję w dowolnym momencie przed uruchomieniem.

Reklama

Podobnie, rocker głośności może obsługiwać szybszą zmianę po mocniejszym naciśnięciu lub funkcję przesuwania w celu zmiany. To również byłoby kontrolowane przez oprogramowanie, dając użytkownikom możliwość wyboru sposobu działania.

Ten nowy tryb będzie również obsługiwał funkcje dostępne w obecnym trybie energooszczędnym: Find My, Bluetooth/ultrawideband i Apple Pay Express Transit. Będzie bardziej wydajny, dzięki czemu te funkcje będą działać dłużej.

Przycisk akcji iPhone’a 15

Wyciek odnosi się również do nowego przycisku wyciszenia jako przycisku „akcji”.

Nowy przycisk zwiększania/zmniejszania głośności [and] przycisk akcji (obecnie przełącznik dzwonka).

Sugeruje to, że będzie on programowalny przez użytkownika, jak przycisk akcji na Apple Watch Ultra. Wiele osób przez cały czas wycisza swoje iPhone’y, opierając się na wibracjach dla alertów, więc może chcieć użyć przycisku do czegoś innego.

Kolega przeciekający KrewetkiApplePro stworzył powyższy render przycisku i Macworld‘S Jason Snell omawia to.

Apple może traktować ten przycisk tak, jak Apple Watch Ultra traktuje swój przycisk: jako wyzwalacz jednego, globalnego skrótu, który byłby wykonywany bez względu na to, gdzie byłeś w interfejsie iPhone’a. Wyobraź sobie na przykład mapowanie go do aplikacji Aparat lub funkcji latarki.

Podnosi również największą skargę na przycisk akcji w Apple Watch Ultra: może zrobić tylko dwie rzeczy (pojedyncze naciśnięcie i dwukrotne naciśnięcie), bez względu na to, z której aplikacji korzystasz. Wielu prosiło, aby był kontekstowy, aby można było przypisać mu różne funkcje w różnych aplikacjach.

Snell podnosi atrakcyjną możliwość przypisania przycisku do skrótu, nawet jeśli opcja jest ukryta w ustawieniach dostępności.

Byłoby zabawnie, gdyby aplikacje miały dostęp do przycisku lub gdyby użytkownicy mogli kontrolować jego działanie kontekstowo. (Natychmiast zacząłem sobie wyobrażać, że wyzwala skrót, który może następnie zdecydować, co zrobić w oparciu o mój obecny status Focus, porę dnia lub inną zmienną.) Ale przypuszczam, że Apple będzie przynajmniej konserwatywny na początku i niech nowy przycisk naśladuje przełączanie dzwonka / ciszy – domyślnie.

Jednak firma Apple pokazała, że ​​chętnie pozwala użytkownikom eksperymentować z różnymi sposobami interakcji ze sprzętem i oprogramowaniem Apple za pomocą ustawień w sekcji Dostępność aplikacji ustawień. Nie zdziwiłbym się, gdyby Apple pozwolił użytkownikom mapować ten przycisk na inną funkcję za pomocą ustawienia dostępności, z opcjami takimi jak przełączanie latarki, wchodzenie w określony tryb dostępności, uruchamianie aplikacji lub uruchamianie skrótu. A jeśli uruchomienie skrótu jest opcją, to niebo jest granicą.

Jeśli przycisk jest rzeczywiście programowalny, jak byś go użył? Podziel się swoimi pomysłami w komentarzach.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Security Think Tank: Krótka historia (bezpiecznego) kodowania

Ponieważ technologia rozwija się w coraz szybszym tempie, programiści stają przed większym niż kiedykolwiek wyzwaniem, aby nadążyć kod zabezpieczać i łagodzić stale rosnące...

Usługa przeciwdziałania nękaniu Block Party opuszcza Twittera w związku ze zmianami w interfejsie API

Block Party, usługa przeciwdziałająca nękaniu, zaprojektowana w celu zwalczania obraźliwych treści na Twitterze, to najnowsza aplikacja innej firmy, która opuszcza platformę w świetle...

Co to jest kalibracja baterii na Androidzie i dlaczego warto to zrobić

Smartfony z Androidem i słaba żywotność baterii to niekończący się romans. Pomimo wysiłków firm zajmujących się smartfonami, aby poprawić wydajność baterii poprzez...
Advertisment