Przewodnik technologiczny Josha Bersina 2021 szczyci się doświadczeniem pracowników


Znany analityk technologii HR Josha Bersina W najnowszym raporcie rocznym zwraca się uwagę na rozprzestrzenianie się aplikacji HR na obszary poza płacami i administracją pracowniczą jako największy trend w tym obszarze oprogramowania.

W szczególności w sprawozdaniu zauważono rosnące znaczenie doświadczenie pracowników (EX) technologia. W raporcie Bersin pisze: „Wielka zmiana w 2021 r. To coś, co nadchodziło od dawna: nacisk na doświadczenie pracowników (EX). Pracownicy po prostu nie mają czasu, zainteresowania ani uwagi, aby zalogować się do systemu kadrowego, poszukać odpowiedniej strony, a następnie wprowadzić harmonogram wakacji. Co najwyżej byliby skłonni rozmawiać z systemem – ale w idealnym przypadku byłaby to łatwa w użyciu aplikacja, która po prostu pasuje do istniejących narzędzi w pracy ”.

140-stronicowy raport, Technologia HR 2021: ostateczny przewodnik, trwa 17 lat.

Głównym wnioskiem jest odejście od tradycyjnego HR na rzecz tego, co raport nazywa „technologią pracy”.

Ważnym tematem raportu jest również zastosowanie analityki danych do HR, w tym analiza wykorzystania sieci pracowników graficzne bazy danychoraz wykorzystanie danych do pomocy przy zróżnicowanym zatrudnianiu, równości wynagrodzeń, różnorodności reprezentacji i ogólnej uczciwości w pracy.

Bersin powiedział w oświadczeniu towarzyszącym publikacji raportu: „Ogólna strategia polega na tym, aby coraz więcej technologii HR„ znikało ”- to znaczy uczynić je użytecznymi dla pracowników, menedżerów i liderów oraz poprawić ogólne wrażenia pracowników. Jeśli pasuje do naszego codziennego życia zawodowego, uznamy to za wartościowe, a HR odniesie korzyści. Jeśli pracownicy uznają to za przeszkodę i będą musieli nauczyć się z niej korzystać, werdykt jest prosty: firmy nie zyskają na tym takiej wartości.

Reklama

„Dostawcy, którzy zapewniają produktywne i spersonalizowane doświadczenia pracowników, będą zwycięzcami rynku. Powszechne korporacyjne wykorzystanie pakietu Microsoft Office, Teams i innych produktów Microsoft automatycznie zapewni firmie Viva dużą przewagę rynkową w tym zakresie i będzie wymagało od innych dostawców ponownego przemyślenia strategii produktów w celu konkurowania lub współistnienia ”.

Wiwat jest technologią firmy Microsoft, która zapewnia to, co dostawca nazywa „platformą doświadczeń pracowników” Microsoft Teams, oparte na chmurze oprogramowanie do współpracy, które jest częścią pakietu aplikacji Office 365.

„Ogólna strategia polega na tym, aby coraz więcej technologii HR„ znikało ””

Josh Bersin

Badacze Bersin przewidują, że w tym roku nastąpi koncentracja na EX, obejmującym „systemy komunikacji, ankiet, zarządzania sprawami i wiedzą, a także łatwe sposoby tworzenia nowych przepływów pracy, chatbotów i portali”.

Oznaczają również Covid-19 jako główny czynnik wpływający na domniemane przejście na EX.

W raporcie Bersin pisze: „Podczas gdy wielu z nas spędza godziny dziennie na wiadomościach e-mail, SMS-ach lub Internecie, coraz więcej czasu spędzamy w usłudze Teams, Workplace (za pośrednictwem Facebooka), Slack lub komunikatorach internetowych w naszym telefony. Te interfejsy konwersacyjne są obecnie najbardziej naturalnymi sposobami komunikowania się (nawet poczta e-mail przypomina bardziej system czasu rzeczywistego), dlatego musimy upewnić się, że wszystkie nasze aplikacje związane z HR są zaprojektowane tak, aby działały w przepływie pracy ”.

Raport opisuje również rosnące zapotrzebowanie rynku na oprogramowanie przeznaczone do obsługi hybrydowych sił roboczych, obejmujące systemy pracy warunkowej i platformy do pracy na żywo.

Oprócz tego raport wskazuje na pojawienie się „wewnętrznych centrów rynków talentów, które ułatwiają wewnętrzną mobilność, pracę nad projektami koncertowymi, opiekę mentorską i dzielenie się pracą”.

Podczas gdy większość raportu dotyczy Ameryki Północnej, na czele z Wielką Brytanią, zwraca on uwagę na to, co nazywa „wschodzącym rynkiem sieci staży”.

W Wielkiej Brytanii Whitehat, firma założona przez Euana Blaira (syna Tony’ego Blaira), opracowała kompletną, kompleksową platformę pozyskiwania, szkolenia i zarządzania stażami. Firma wykorzystuje sztuczną inteligencję do dopasowywania kandydatów do koncertów, zapewnia mentoring i szkolenia oraz pomaga pracodawcom ubiegać się o zwrot kosztów przez rząd.

Stażyści mogą oceniać pracodawców, zmuszając ich do poważnego potraktowania programu. Jak mówi Bersin, program odniósł duży sukces wśród wielu usług finansowych, technologii i sprzedawców detalicznych w Wielkiej Brytanii – w tym Google, Sky Publicis, WPP i Clifford Chance – i obecnie rozszerzają swoją działalność na Stany Zjednoczone.

W raporcie stwierdza się, że technologia HR wkracza w nową fazę, będącą kontynuacją tego, co nazywa „systemami zapisu” z lat 70. i 80. XX wieku, „systemami talentów” z lat 90. i 2000, „systemami zaangażowania” XX wieku do „systemów pracy”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

The best Netflix TV series of 2024 so far

The streaming landscape may be on the cusp of change, but in this kingdom of content, Netflix is still the supreme...

Nowe słuchawki Suunto w końcu pozwoliły mi docenić przewodnictwo kostne

Jako biegacz miejski nigdy nie zastanawiałem się zbytnio nad noszeniem słuchawek z redukcją szumów. W przeszłości eksperymentowałem z otwartymi słuchawkami, ale biegałem głównie...

Notion Calendar i Claude AI trafiają na Androida

Cześć, przyjaciele! Witamy w Instalator Nr 46, Twój przewodnik po najlepszych i Skraj-najlepsze rzeczy na świecie. (Jeśli jesteś tu nowy, witaj, mam nadzieję,...
Advertisment