Przewodnik po placówce Starfield i budowie fabryki


Placówki są cechą Pole Gwiazd które możesz ignorować przez setki godzin lub pochłonąć tyle czasu, że stanie się to Twoim jedynym prawdziwym celem. Możesz po prostu zbudować słodką bazę, w której będziesz mógł spędzać wolny czas. Możesz też zbudować ogromną fabrykę zasobów, która następnie połączy się z innymi Twoimi bazami, tworząc ogromny węzeł międzygalaktycznego handlu.

Jak możesz sobie wyobrazić, wszystko to może być nieco skomplikowane.

W tym Pole Gwiazd przewodniku, opowiemy Ci dosłownie wszystko, co musisz wiedzieć jak zbudować placówkę. A jeśli chcesz to cofnąć, skorzystaj z naszego przewodnika jak usunąć placówkę może pomóc.


Jak wybrać planetę na placówkę

Proces wybierania planety jest bardzo długi i żmudny, szczególnie jeśli szukasz konkretnej kombinacji elementów (które też akurat leżą obok siebie na mapie). Będziesz musiał latać po Układzie Słonecznym, sprawdzając informacje o planetach, najeżdżając na nie kursorem i skanując je.

Jakie zasoby powinna posiadać planeta?

Na swoją pierwszą bazę naprawdę chcesz poszukać planety, która ma jedno i drugie aluminium Lub żelazo I hel-3. Będziesz także chciał się upewnić, że go nie ma ekstremalne warunki — jak palący upał — które uniemożliwiają dalsze budowanie.

Jeśli to brzmi jak dużo do pogodzenia, nasza lista najlepsze planety do zbudowania pierwszej placówki może pomóc.


Jak założyć fabrykę na placówce

Reklama

Zdjęcie: Bethesda Game Studios/Bethesda Softworks za pośrednictwem Polygon

Po znalezieniu nowego domu wybierz a strefa lądowania na orbicie (A na Xbox lub kliknięcie lewym przyciskiem myszy na PC). Kiedy już znajdziesz się na planecie, będziesz musiał otworzyć skaner i trochę się pokręcić, aby znaleźć idealne miejsce na swoją bazę.

Zanim zaczniesz, wszystkie procesy składające się na budowę placówki będą znacznie łatwiejsze, jeśli użyjesz widok z kamery z góry na dółktóry możesz aktywować, naciskając przycisk Wstecz w trybie budowania na Xbox i klawisz V na PC.

Gdzie umieścić latarnię dla placówki

Umieszczenie latarni w Starfield

Zdjęcie: Bethesda Game Studios/Bethesda Softworks za pośrednictwem Polygon

Po wybraniu planety nadszedł czas, aby wybrać miejsce dla siebie latarnia morska, co będzie oznaczać, gdzie znajduje się Twoja placówka. Wyciągnij skaner na dowolnej planecie i naciśnij przycisk X na konsoli lub klawisz R na komputerze, aby aktywować urządzenie umieszczające latarnie. Jeśli przycisk placówki jest wyszarzony na ekranie, oznacza to, że znajdujesz się w… obszar ograniczony i nie mogę ustawić latarni.

Po wyciągnięciu sygnalizatora musisz zdecydować, dokąd zmierza. Jeśli spojrzysz w lewą górną część ekranu, zobaczysz, które złoża surowców znajdują się w pobliżu Twojej bazy. Gdy zobaczysz na liście oba zasoby, które chcesz (hel-3 oraz żelazo lub aluminium w tym przewodniku), opuść latarnię.

Spowoduje to utworzenie w pobliżu całkiem sporego obszaru budowlanego. Będziesz mógł budować w dowolnym miejscu wewnątrz latarni tak długo, jak długo ona tam będzie. Ostrzegam tylko, że jeśli Twoja baza pokrywa się z sekcją zastrzeżoną, nie będziesz mógł tam budować.

Możesz w każdej chwili wejść w interakcję ze swoim sygnalizatorem, aby zmienić nazwę swojej placówki, usunąć ją lub wejść tryb budowania. Możesz także przejść do trybu budowy będąc na terenie swojej placówki, ponownie naciskając przycisk placówki przy podniesionym skanerze.

Od czego musisz zacząć

Możesz umieścić swoją latarnię morską, jeśli jej nie masz za dużo placówek na raz — możesz zwiększyć liczbę, którą możesz mieć za pomocą Mieszkanie planetarne umiejętność. Z drugiej strony twoje maszyny wydobywcze zużywają sporo zasobów.

Oto, czego będziesz potrzebować w przypadku niektórych najpopularniejszych budynków:

 • 2x ekstraktor gazu (dla helu-3): cztery nikiel, pięć aluminium i trzy miedź
 • 2x ekstraktor metalu (dla żelaza i aluminium): pięć żelaza, cztery aluminium, dwa wolframu
 • Generator zasilany paliwem (dla zasilania): jeden kolektor austenityczny, jeden magnes izocentryczny, cztery wolfram, jeden reostat klasy Tau
 • Magazynowanie gazu (dla helu-3): trzy ramki adaptacyjne, pięć wolframu, sześć miedzi
 • Solidne przechowywanie (dla żelaza lub aluminium): sześć żelaznych, trzy ramy adaptacyjne, pięć aluminiowych

Idealna konfiguracja to:

 • Osiem niklu
 • 23 aluminium
 • 12 miedzi
 • 16 żelaza
 • 13 wolframu
 • Jeden kolektor austenityczny
 • Jeden izocentryczny magnes
 • Jeden reostat klasy Tau
 • Sześć ramek adaptacyjnych

Jeśli masz dość, dwa, a nawet trzy dodatkowe solidne pudełka do przechowywania pomoże Ci być bardziej efektywnym.

Jeśli brakuje Ci któregokolwiek z wymienionych powyżej elementów, możesz je wydobyć za pomocą ręcznego kutra (co trwa wiecznie) lub kupić je w sklepie z surowcami. The Urząd Handlowy na większości planet sprzedaje przynajmniej część zasobów. Ale większość zasiedlonych planet ma również dedykowany sklep z zasobami, np Jemison Mercantile w Nowy port kosmiczny Atlantyda. Udaj się do jednego z tych sklepów i kup wszystko, czego potrzebujesz. Jeśli zabraknie im towaru, idź spać 24 godziny i wróć.

Sklepy te zazwyczaj oferują również takie rzeczy, jak ramy adaptacyjne, które będą potrzebne do budowy maszyn. Ale możesz je również wytworzyć w Przemysłowy stół warsztatowyewentualnie.

Jak ustawić zasilanie w bazie

Umieszczenie generatora paliwa w Starfield

Zdjęcie: Bethesda Game Studios/Bethesda Softworks za pośrednictwem Polygon

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jeśli chcesz uruchomić fabrykę, jest skonfigurowanie struktura mocy. Jeśli używasz panele słonecznepo prostu umieść je w dowolnym miejscu i podłącz wszystko, czym chcesz zasilać przewody. (Aby podłączyć przewody do rzeczy, przytrzymaj A na Xbox lub E na PC podczas interakcji ze źródłem zasilania, aby podciągnąć menu dodatków i wybierz drutnastępnie przeciągnij przewód do maszyny, którą chcesz zasilić, i ponownie kliknij lub naciśnij przycisk A.)

Panele słoneczne mogą być dobre, ale są drogie w budowie, nie wytwarzają dużej mocy i w dużym stopniu zależą od rodzaju planety, na której się znajdujesz (tzn. czy jest słonecznie, czy nie). Bardziej uniwersalne rozwiązanie (i powód, dla którego szukasz planet z zasobem I hel-3) jest Generator zasilany paliwemktóry ma bardziej złożoną konfigurację, ale jest absolutnie tego wart.

Zbuduj swój generator zasilany paliwem na ziemi, a następnie zbuduj Magazynowanie gazu pudełko obok. Umieść trochę helu-3 w magazynie gazu, a następnie wyjdź z menu budowy, ale nie z menu placówki. Spójrz na pole Gas Storage i naciśnij RT na Xbox lub kliknij prawym przyciskiem myszy na PC, aby utworzyć łącze wyjściowe. Następnie spójrz na generator zasilany paliwem i naciśnij przycisk potwierdzenia, aby utworzyć łącze wyjściowe między nimi. Kiedy już podłączysz kilka maszyn do generatora, naciśnij przycisk interakcji, aby włączyć generator, a hel-3 znajdujący się w twoim schowku zacznie go dostarczać.

Jak skonfigurować pętlę helu-3

Grupa generatorów helu-3 połączonych ze sobą w Starfield

Zdjęcie: Bethesda Game Studios/Bethesda Softworks za pośrednictwem Polygon

Pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić po podłączeniu zasilania, jest zabezpieczenie pętli helu-3, aby generator pozostał włączony.

Otwórz menu kompilacji i zanurz się w widoku z góry, o którym wspominaliśmy wcześniej. Wybierz Ekstraktor – hel-3 ze swojego menu i skanuj, aż znajdziesz zaznaczone na ziemi złoża helu-3 (są jasno zielony). Umieść dwa ekstraktory jak najbliżej siebie, aby zmniejszyć ilość zmarnowanej przestrzeni — pamiętaj, że jeśli spróbujesz umieścić je zbyt blisko, gra poinformuje Cię, abyś zwiększył dystans. O ile nam wiadomo, twoje ekstraktory wyprodukują tyle samo helu-3, jeśli znajdą się na krawędzi pola lub w jego środku.

Gdy oba ekstraktory zostaną wyłączone, utwórz łącze wyjściowe do pojemnika z gazem. Spowoduje to utworzenie pętli, w której generator będzie zasilał ekstraktory, które następnie napełnią pojemnik większą ilością helu-3, czyli Następnie zasilając generator, aby ekstraktory działały.

W przypadku tylko dwóch ekstraktorów helu-3 może się okazać, że generator wyczerpuje się szybciej, niż ekstraktor jest w stanie nadążyć. Jednakże, mając dwa ekstraktory, z czasem zyskasz trochę dodatkowego helu-3, podobnie jak twój generator nigdy nie wyłączaj. Jeśli chcesz mieć pewność, że pętla działa prawidłowo, usiądź i obserwuj zbiornik z gazem przez około minutę. Jeśli liczba helu-3, której nigdy nie miałeś, spadnie o więcej niż jeden mniej niż pierwotna liczba (powiedzmy, że masz 50 helu-3, liczba prawdopodobnie w pewnym momencie spadnie do 49, ale nigdy nie powinna spaść do 48), masz doskonały pętla.

Jak założyć pętlę żelazną lub aluminiową

Podłączenie grupy ekstraktorów aluminium w Starfield

Zdjęcie: Bethesda Game Studios/Bethesda Softworks za pośrednictwem Polygon

Ustaw jeden (najlepiej dwa, aby pochłonąć całe 20 energii dostarczanej przez generator) Ekstraktor – aluminiowy Lub Ekstraktor – żelazo na polach odpowiadających tym zasobom (żelazo to a rdzawy brąz kolor, podczas gdy aluminium jest szary). Następnie skonfiguruj co najmniej jeden Solidne przechowywanie urządzenie w pobliżu latarni lub innego dogodnego miejsca. Podłącz oba ekstraktory do generatora za pomocą przewodów, a Solid Storage za pomocą łączy wyjściowych i voila, w mgnieniu oka będziesz mieć pudełko pełne zasobów.

Ostatnia wskazówka dotycząca pudełek do przechowywania jest taka połączyć wiele z nich razem. Zasadniczo umieść dwa lub trzy, a następnie połącz ekstraktory z tym, do którego najtrudniej dotrzeć (na przykład na górę stosu). Następnie utwórz łącze wyjściowe ze skrzynki, do której podłączone są ekstraktory, do skrzynki obok. Jeśli masz trzy, połącz drugie pudełko z trzecim pudełkiem (które powinno znajdować się w najdogodniejszym dla ciebie miejscu do złapania). Jeśli to zrobisz, utworzysz plik nieprzewidziane przepełnieniegdzie te same dwa ekstraktory mogą napełnić wszystkie trzy skrzynki przed wyłączeniem.

Jeśli postępowałeś zgodnie ze wszystkimi naszymi instrukcjami, gratulacje, teraz masz w pełni zautomatyzowana farma zasobów W Pole Gwiazd!


Jak zbudować bazę

Łóżko i biurko w Starfield

Zdjęcie: Bethesda Game Studios/Bethesda Softworks za pośrednictwem Polygon

Budowanie bazy jest o wiele bardziej osobiste niż budowanie fabryki lub farmy Pole Gwiazd, więc Twoje doświadczenia będą się różnić od naszych w zależności od Twojego gustu i wyczucia projektowego. Istnieje jednak kilka uniwersalnych podstaw, w których możemy Ci pomóc.

Co powinieneś zbudować

Śluza powietrzna w Starfield

Zdjęcie: Bethesda Game Studios/Bethesda Softworks za pośrednictwem Polygon

Jeśli chcesz zbudować bazę w Pole Gwiazdpierwszą rzeczą, którą musisz zbudować, jest śluza powietrzna. Otwórz menu i przejdź do „Strukturyzakładka. Zbuduj go w pobliżu niektórych płaski teren lub przynajmniej upewnij się, że ustawiłeś wysokość (podnieś drążek lub mysz), tak aby znajdowała się wystarczająco wysoko nad ziemią, abyś mógł budować rzeczy na jej krawędzi.

Po ustawieniu śluzy wybierz a hab według własnego wyboru (możesz uderzać w lewo i w prawo na padzie kierunkowym lub klawiszach strzałek, aby zmieniać style) i podłącz go do śluzy. To wszystko, czego naprawdę potrzebujesz na bazę, ale możesz także dołączyć różne pokoje, aby powiększyć rozmiar swojego mieszkania.

Wewnątrz możesz skorzystać z meble, dekoracjeI wyświetla menu, dzięki któremu Twój hab będzie wyglądał tak fantazyjnie lub spartańsko, jak chcesz. Sugerujemy jedną rzecz: a łóżko, ponieważ pozwala poczekać w bazie i przeskoczyć w czasie do przodu. Kiedy się obudzisz, twoja mała farma powinna wyprodukować mnóstwo zasobów, które możesz sprzedać lub wykorzystać.

Potencjalnie warto też coś umieścić stanowiska rzemieślnicze tutaj, za pośrednictwem menu rzemiosła, ponieważ pozwoli ci to wyprodukować część materiałów potrzebnych do bardziej złożonych maszyn – jeśli zdecydujesz się tu rozwinąć – a nawet opracować lepsze ekstraktory.

Przypisywanie załogi do Twojej placówki

Rzut oka na menu załogi w Starfield

Zdjęcie: Bethesda Game Studios/Bethesda Softworks za pośrednictwem Polygon

Kiedy już masz uruchomioną bazę, możesz ją zbudować stacja załogi za pośrednictwem różnorodny menu. Kiedy już będziesz mieć stację załogi, możesz to zrobić przydzielać członków załogi do swojej placówki, otwierając menu statku i naciskając Y na Xbox i C na PC. Spowoduje to wyświetlenie menu załogi, które pozwoli ci wybrać członków, których chcesz przypisać do swojej placówki.

Członkowie załogi mogą pomóc zwiększyć swoją skuteczność w określonych placówkach, kiedy je przydzielisz, w zależności od ich umiejętności.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

MINISFORUM wprowadza na rynek płytę BD770i ITX z procesorem AMD Ryzen 7 7745HX

MINISFORUM wprowadza dziś na rynek płytę główną BD770i ITX „Mobile on Desktop”, która jest wyposażona w 8-rdzeniowy procesor AMD „Zen 4” Ryzen 7...

W przyszłym roku LG wyrzuci ze swoich telewizorów technologię ATSC 3.0

ATSC 3.0 to kolejna główna wersja formatu nadawanej telewizji. (Wersja 2.0 była pomyślana jako aktualizacja kompatybilna wstecz, która ostatecznie została anulowana na...

Microsoft kończy aktywację systemu Windows przy użyciu kluczy Windows 7 i 8

Przez ponad dziesięć lat od premiery systemu Windows 8 system Windows skrywał niezbyt dobrze strzeżoną tajemnicę; możesz aktywować instalację za pomocą klucza...
Advertisment